Komunikaty PR

Gorąca Atlanta i „Magiczna mila” w Loudon, czyli kolejne wyścigi NASCAR

2023-07-10  |  11:00
Biuro prasowe

Po spektakularnym wyścigu na ulicach Chicago pucharowa seria NASCAR nie zwalnia tempa. W najbliższe dwa weekendy kierowcy będą ścigać się w Atlancie i Loudon. Oba wyścigi na żywo z polskim komentarzem tylko w Motowizji.

 

Półmetek sezonu 2023

Wyścig w Chicago był 18. rundą sezonu składającego się z 36 wyścigów. W pierwszej połowie tegorocznej kampanii obserwowaliśmy zwycięstwa 12 różnych kierowców. Najczęściej, bo trzykrotnie zwyciężali William Byron oraz Kyle Busch. Z kolei na szczycie klasyfikacji generalnej plasuje się Martin Truex Jr., kierowca Joe Gibbs Racing wygrywał w tym roku dwukrotnie - w Dover i Sonomie. Mistrzostwo sezonu regularnego jest cennym osiągnięciem, gdyż kierowca za ten wyczyn otrzymuje 15 punktów bonusowych na starcie play-offów. Do zakończenia sezonu regularnego zostało jeszcze 8 wyścigów, a pierwszą piątkę w klasyfikacji generalnej przedziela zaledwie 31 punktów, więc kandydatów do mistrzostwa nie brakuje.

 

Gorąca Atlanta

Najbliższa okazja do powiększenia dorobku punktowego nadarzy się na torze Atlanta Motor Speedway. Do sezonu 2021 włącznie był to klasyczny 1.5-milowy obiekt, najczęściej występujący rodzaj owalu w kalendarzu NASCAR Cup Series. Jednak od tamtej pory przeszedł rekonfigurację, która zmieniła go w superspeedway. Kierowcy ścigają się teraz w zwartej grupie pokonując zakręty o dużym nachyleniu dochodzącym do 28 stopni. Atlanta Motor Speedway pozostaje jednak o milę krótsza od klasycznych obiektów typu superspeedway, takich jak Daytona czy Talladega. To wymaga od kierowców specjalnego podejścia do pokonywania zakrętów i przy prędkościach ponad 300 km/h czyni to zadanie jeszcze trudniejszym. W każdym z trzech dotychczasowych wyścigów na zrekonfigurowanym torze Altanta Motor Speedway zwyciężał inny kierowca. Byli to kolejno: William Byron, Chase Elliott oraz Joey Logano. Retransmisja wyścigu Quaker State 400 w Atlancie na antenie Motowizji w poniedziałek 10 lipca o godz. 18.00.

 

„Magiczna Mila” w Loudon

Tydzień później kierowcy NASCAR Cup Series przeniosą się z gorącego południa na północny zachód Stanów Zjednoczonych. Ich celem będzie tor New Hampshire Motor Speedway, na którym od sezonu 2018 topowa seria NASCAR pojawia się tylko raz w roku. Milowy obiekt został otwarty w roku 1990, a trzy lata później zaczęła się historia startów NASCAR Cup Series w tym miejscu. Inauguracyjne zawody wygrał Rusty Wallace ścigający się dla Penske Racing. Najbardziej utytułowanym aktywnym kierowcą Cup Series na New Hampshire Motor Speedway jest Kevin Harvick, który na „Magicznej Mili” odniósł cztery zwycięstwa. Przed nim ostatnia szansa w karierze na poprawienie statystyk, gdyż wraz z zakończeniem tegorocznej kampanii zamieni samochód wyścigowy na budkę komentatorską. New Hampshire Motor Speedway może pochwalić się jedną z najciekawszych nagród przyznawanych zwycięzcy wyścigu, a jest nim… homar. To ukłon w stronę lokalnej gastronomii. Wyścig Crayon 301 na New Hampshire Motor Speedway, na żywo w Motowizji, w niedzielę 16 lipca o godz. 20.30.

 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway - retransmisja wyścigu – poniedziałek, 10 lipca, godz. 18:00
  • NASCAR Cup Series 2023 New Hampshire Motor Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 16 lipca, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Pocono Raceway - transmisja wyścigu – niedziela, 23 lipca, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Richmond Raceway - transmisja wyścigu – niedziela, 30 lipca, godz. 21:00

 

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 11 lipca, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 New Hampshire Motor Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 18 lipca, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Pocono Raceway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 25 lipca, godz. 22:20

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander „Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA – pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online Biuro prasowe
2024-11-28 | 20:10

VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online

VEHIS WRAZ Z NAJLEPSZYMI DEALERAMI BUDUJĄ STOCK SAMOCHODOWY DOSTĘPNY ONLINE VEHIS, platforma leasingowo-samochodowa oferująca samochody dealerskie wraz z szybkim finansowaniem, zwiększyła
Motoryzacja Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
2024-11-27 | 09:00

Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki

Koniec roku to tradycyjny okres wyprzedaży, także w salonach samochodowych. Dotyczy to również dealerów Mazdy w całej Polsce, u których na klientów czeka szeroka
Motoryzacja Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
2024-11-19 | 23:30

Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach

•           Wyprzedaż bestsellerów Toyoty z 2024 roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.