Jak sprawdzić historię pojazdu przed zakupem?
Kupno samochodu używanego to ważna inwestycja i często decyzja, która ma wpływ na nasze codzienne życie i budżet. Aby uniknąć potencjalnych problemów i niespodzianek, warto dowiedzieć się jak najwięcej o historii pojazdu przed jego zakupem. Gdzie uzyskać wiarygodne informacje?
Eksperci z portalu bidcar.pl przekonują, że kluczem do udanego zakupu jest korzystanie z profesjonalnych raportów dotyczących historii pojazdów. Dostęp do dokładnych i rzetelnych informacji na temat historii danego samochodu jest nieoceniony, pomagając uniknąć ukrytych wad i problemów, które mogą wyjść na jaw dopiero po zakupie.
„Raporty pojazdowe to narzędzie, które może oszczędzić potencjalnym nabywcom wiele kłopotów i kosztów. Dzięki nim można poznać historię techniczną i prawno-administracyjną pojazdu, sprawdzić czy auto nie jest skradzione, czy nie ma na nim obciążenia komunikacyjnego czy też nie uczestniczyło w wypadkach.”, mówi Łucja Kałos z bidcar.pl.
5 kluczowych faktów z raportu
W raporcie znajdziesz szczegółowy raport, zawierający informacje na temat:
- Historii technicznej pojazdu, w tym przeglądów i napraw
- Danych prawno-administracyjnych, takich jak ważność ubezpieczenia i przeglądów technicznych
- Historii własności oraz ewentualnych zmian w rejestracji pojazdu
- Potwierdzenia czy pojazd nie figuruje jako skradziony
- Informacji na temat wypadków, kolizji czy uszkodzeń
Dostęp do takich informacji pozwala nabywcy dokładnie ocenić stan pojazdu i daje pewność i poczucie bezpieczeństwa.
Zakup samochodu to często jedna z ważniejszych inwestycji w życiu, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Raport pojazdowy to narzędzie, które pomaga w podjęciu świadomej decyzji i zminimalizowaniu ryzyka. Warto z niego skorzystać przed finalizacją zakupu.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.