Jak sprawdzić historię pojazdu przed zakupem?
Kupno samochodu używanego to ważna inwestycja i często decyzja, która ma wpływ na nasze codzienne życie i budżet. Aby uniknąć potencjalnych problemów i niespodzianek, warto dowiedzieć się jak najwięcej o historii pojazdu przed jego zakupem. Gdzie uzyskać wiarygodne informacje?
Eksperci z portalu bidcar.pl przekonują, że kluczem do udanego zakupu jest korzystanie z profesjonalnych raportów dotyczących historii pojazdów. Dostęp do dokładnych i rzetelnych informacji na temat historii danego samochodu jest nieoceniony, pomagając uniknąć ukrytych wad i problemów, które mogą wyjść na jaw dopiero po zakupie.
„Raporty pojazdowe to narzędzie, które może oszczędzić potencjalnym nabywcom wiele kłopotów i kosztów. Dzięki nim można poznać historię techniczną i prawno-administracyjną pojazdu, sprawdzić czy auto nie jest skradzione, czy nie ma na nim obciążenia komunikacyjnego czy też nie uczestniczyło w wypadkach.”, mówi Łucja Kałos z bidcar.pl.
5 kluczowych faktów z raportu
W raporcie znajdziesz szczegółowy raport, zawierający informacje na temat:
- Historii technicznej pojazdu, w tym przeglądów i napraw
- Danych prawno-administracyjnych, takich jak ważność ubezpieczenia i przeglądów technicznych
- Historii własności oraz ewentualnych zmian w rejestracji pojazdu
- Potwierdzenia czy pojazd nie figuruje jako skradziony
- Informacji na temat wypadków, kolizji czy uszkodzeń
Dostęp do takich informacji pozwala nabywcy dokładnie ocenić stan pojazdu i daje pewność i poczucie bezpieczeństwa.
Zakup samochodu to często jedna z ważniejszych inwestycji w życiu, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Raport pojazdowy to narzędzie, które pomaga w podjęciu świadomej decyzji i zminimalizowaniu ryzyka. Warto z niego skorzystać przed finalizacją zakupu.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.