Kluczowe znaczenie farb proszkowych w napędzaniu elektrycznej przyszłości
AkzoNobel prezentuje nowy dokument White Paper poświęcony powłokom proszkowym i ich wpływowi na rozwój elektromobilności. Pomoc w zapobieganiu ucieczkom temperatury i ryzyku awarii baterii w nowoczesnych pojazdach elektrycznych to tylko jedne z kwestii poruszonych w publikacji.
Powłoki proszkowe są niezbędnym elementem przyszłej ewolucji pojazdów elektrycznych, ponieważ chronią akumulatory i powiązane z nimi komponenty przed przegrzewaniem. Dodatkowo chronią oraz izolują od czynników, które mogą obniżać wydajność, a tym samym zwiększać ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń.
Powłoki proszkowe wspierają również producentów wyposażenia pojazdów elektrycznych (OEM) i ich dostawców w wypracowaniu bardziej zrównoważonych procesów produkcyjnych, które muszą być zgodne z rygorystycznymi międzynarodowymi przepisami oraz dyrektywami środowiskowymi.
To zaledwie dwa z wielu obszarów omawianych w nowym White Paper opracowanym przez biznes Powder Coatings AkzoNobel, zatytułowanym: „Krytyczne znaczenie powłok proszkowych dla tworzenia elektrycznej przyszłości”.
White Paper przedstawia, w jaki sposób powłoki proszkowe mogą pomóc w ochronie układów chłodzenia w pojazdach elektrycznych poprzez elektryczną izolację i ochronę ich komponentów, utrzymując akumulator w optymalnym zakresie temperatur. Prezentuje również, jak powłoki proszkowe wspierają długoterminową wydajność akumulatora, zapewniając ochronę przed korozją i innymi zagrożeniami, a także jak chronią szerszy ekosystem elektryczny pojazdu – jego płyty i rury chłodzące, szyny zbiorcze, ogniwo akumulatora i obudowę. Wiele z tych elementów ma długoterminowe wymagania dotyczące odporności na ciepło.
Dokument zawiera szczegółowe omówienie ewolucji powłok proszkowych Interpon i Resicoat, produkowanych przez AkzoNobel przez ostatnie 50 lat. Prezentuje także korzyści, jakie mogą one przynieść obecnym i przyszłym konstrukcjom OEM. Opisuje również korzyści dla środowiska, wynikające ze stosowania produktów, które nie zawierają lotnych związków organicznych (VOC), nie wytwarzają odpadów niebezpiecznych oraz umożliwiają odzysk i ponowne wykorzystanie proszku, który został nadmiernie napylony.
Gustavo Carvalho, opiekun kluczowych klientów z branży motoryzacyjnej i Dyrektor Segmentu w Powder Coatings AkzoNobel, autor White Paper, mówi, że rozwój nowoczesnych pojazdów elektrycznych wydaje się nie do zatrzymania: „Globalne cele dotyczące redukcji emisji CO2 oraz zmiana zachowań konsumentów wymuszają zmiany”.
„Wielu producentów przechodzi obecnie na powłoki proszkowe ze względu na wydajność techniczną i korzyści dla środowiska, które zapewnia farba proszkowa. Dzięki tej zmianie stają się bardziej zrównoważonymi producentami, a jednocześnie zyskują na wydajności”.
Dokument „Krytyczne znaczenie powłok proszkowych dla tworzenia elektrycznej przyszłości” można pobrać ze strony Interpon Powder Coatings (https://automotive.interpon.com/pl/insights/new-white-paper-shows-critical-importance-of-powder-coatings-in-driving-an-electric-future/).

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.