Lexus z rekordową sprzedażą w USA. To najwyższy wynik w historii
Amerykański oddział Lexusa podzielił się wynikami sprzedaży w marcu. Miesięczny rezultat japońskiej marki okazał się najwyższy w historii jej obecności w Stanach Zjednoczonych. Marzec zamknął też wyjątkowo udany kwartał dla Lexusa w USA. Świetną sprzedaż napędzają SUV-y oraz nowy Lexus IS.
Ogromne wzrosty
W marcu 2021 roku do klientów w Stanach Zjednoczonych trafiło dokładnie 33 186 Lexusów. Taki wynik oznacza wzrost o 104,7% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. To najwyższy miesięczny rezultat w ponad 30-letniej historii Lexusa USA. Uwagę zwracają również wyniki japońskiej marki w większej skali. W pierwszych trzech miesiącach 2021 roku za oceanem sprzedano 74 253 aut ze znaczkiem Lexusa (o ponad 35% więcej niż w pierwszym kwartale 2020 roku). Tylko raz w historii amerykański oddział Lexusa zanotował lepszy wynik kwartalny.
SUV-y górą, IS ze świetnym rezultatem
Z 33 186 Lexusów sprzedanych w marcu w USA 25 003 stanowiły SUV-y i crossovery. Najchętniej wybieranym modelem był niezmiennie SUV RX (12 950 egzemplarzy), za którym znalazły się kolejno nieco mniejszy NX (6 466 sztuk) i sedan ES (4 664). Świetnym wynikom Lexusa sprzyjała sprzedaż odświeżonych modeli. Mowa przede wszystkim o nowym sedanie IS, który zanotował wynik o prawie 165% wyższy niż w tym samym okresie rok wcześniej oraz flagowym Lexusie LS (+139,2%). Sporym zainteresowaniem cieszył się też oparty na ramie GX, którego sprzedaż rok do roku wzrosła w marcu o 137,7%.
Jak trwoga to do salonu Lexusa
Najnowsze wyniki w USA tylko potwierdzają, że Lexus wyjątkowo dobrze radzi sobie z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. W 2020 roku japoński producent awansował na drugie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych marek premium w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż Lexusa w ubiegłym roku spadła na amerykańskim rynku o 7,7%, co można określić świetnym wynikiem na tle najważniejszych konkurentów, którzy tracili wyraźnie więcej. Jeszcze lepiej japońska marka poradziła sobie w Chinach. Tam w 2020 roku Lexus sprzedał o 11% aut więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie na polskie drogi wyjechało prawie 17% Lexusów więcej w porównaniu z 2019 rokiem.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.