Komunikaty PR

Mambon - czy istnieje idealna szkoła jazdy?

2021-10-28  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

LoanByLink
LoanByLink

Konduktorska 33
40 - 155 Katowice
lbl|provema.pl| |lbl|provema.pl
+48 327 232 299
https://loanby.link/

Szkół nauki jazdy jest naprawdę bardzo wiele. W każdym mieście znajduje się plac manewrowy a ilość codziennie mijanych samochodów egzaminacyjnych jest spora. Każdemu młodemu człowiekowi zależy, na poczuciu niezależności i chęci posiadania własnego środka transportu. Wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy jest bardzo istotny. Ma wpływ na wynik podczas egzaminu państwowego. Jak myślisz, czym kierować się przy wyborze szkoły jazdy?

 

1. Cena za kurs

Cena przy wyborze szkoły jazdy jest istotna, jednak, w żadnym wypadku nie powinna być czynnikiem decydującym. Pamiętaj, że każdy niezdany egzamin państwowy to dodatkowy koszt (przykładowo cena kursu praktycznego w Bytomiu wynosi 140 zł). Zastanów się, czy lepiej nie zainwestować, więcej pieniędzy w dobrą szkołę, niż zostawiać swoje pieniądze w WORD – zie. Przed rozpoczęciem kursu, 30 godzin praktyki może wydawać się dużo, jednak przed egzaminem państwowym, wielu kursantów decyduje się na wykupienie dodatkowych godzin, dopytaj jaki jest ich koszt (średnio ceny wahają się między 60 – 90 zł za 1 godzinę).
 

2. Kurs teoretyczny

W okresie pandemii wiele szkół zdecydowało się na możliwość kursu teoretycznego w formie zdalnej. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie, jednak sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki sposób przekazywania wiedzy, jest dla Ciebie odpowiedni. Kursy najczęściej są nagrywane co wiąże się z możliwością odtworzenia ich w dowolnym momencie, jednak możliwość zadawania pytań, w tym przypadku jest utrudniona. Szkoły jazdy w ramach kursów zapewniają swoim kursantom materiały szkoleniowe, jednak bezpośrednia rozmowa z instruktorem jest podstawą zrozumienia przekazywanego materiału. Warto dowiedzieć się, czy szkoła oferuje, także materiały w formie online m.in. dostęp do przykładowych pytań pojawiających się na egzaminie teoretycznym. 
 

3. Ilość instruktorów

Cały kurs, na prawo jazdy obejmuje 30h praktyki oraz 30h teorii. Najczęściej, w ciągu jednego dnia kursant jeździ 2h. Jeśli zależy Ci na szybkim zdaniu kursu wewnętrznego, powinieneś wiedzieć ilu instruktorów znajduje się w danej placówce. Przyczyni się to do sprawnego zrealizowania, wszystkich jazd oraz uniknięcia przerw między nimi. Dużym ułatwieniem jest, także oferowanie przez, niektóre szkoły jazdy możliwość odbycia jazd w weekend oraz do późnych godzin wieczornych. 
 

4. Ranking szkół

W sieci dostępne są opinie byłych kursantów o danej szkole jazdy. Warto się z nimi szczegółowo zapoznać. Na ich podstawie zdobędziesz wiedzę na temat instruktorów - ich podejścia do kursantów. Dostępne są, także rankingi najlepszych szkół w danym mieście. Tego typu selekcja tworzona jest m.in. na podstawie średniej zdawalności egzaminów państwowych.
 

5. Samochód

Zwróć uwagę na model samochodu, na którym miałbyś odbywać jazdy. Dla przyszłych kierowców, ważne jest, aby był on zgodny z modelem egzaminacyjnych. Niektóre szkoły za dodatkową opłatą „wypożyczają” swój samochód, na egzamin państwowy. 
 

6. Jak pokonać stres przed egzaminem państwowym?

Jeśli chciałbyś poczuć się pewnie, przed egzaminem, powinieneś być świadomy swoich umiejętności. Nie możesz wmawiać sobie, że każdy egzaminator jest zły i chce Cię oblać. Każdy egzamin jest nagrywany, więc w razie wątpliwość masz prawo odwołania się od negatywnego wyniku. Dzień przed egzaminem zrób coś dla siebie, zrelaksuj się, „kucie” na siłę wszystkich regułek już nic nie da. Zdałeś kurs wewnętrzy, więc umiesz jeździć. Dobrym pomysłem jest wykupienie sobie dodatkowych jazdy, jednak od Ciebie zależy, czy odbędziesz je w dniu egzaminu. Możesz, także jeszcze raz przeanalizować sobie trasy egzaminacyjne, w Internecie znajdziesz interesujące Cię filmiki: nie chodzi tutaj o nauki trasy na pamięć, jednak zwrócenie uwagi na newralgiczne punkty. Nie daj się zaskoczyć!

Sprawdź ofertę szkół jazdy na Mambon!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: LoanByLink
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych Biuro prasowe
2024-07-16 | 12:00

VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych

Udział w rynku leasingu i CFM na poziomie 18,7 proc., ponad 215 tys. finansowanych samochodów oraz 83 proc. zadowolonych klientów. Volkswagen Financial Services to nr
Motoryzacja Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
2024-07-15 | 14:48

Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO

Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy
Motoryzacja Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu
2024-07-09 | 10:00

Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu

1 lipca br. rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” – wiodącego programu CSR-owego dla kierowców flotowych korzystających z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.