Komunikaty PR

Mambon - czy istnieje idealna szkoła jazdy?

2021-10-28  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

LoanByLink
LoanByLink

Konduktorska 33
40 - 155 Katowice
lbl|provema.pl| |lbl|provema.pl
+48 327 232 299
https://loanby.link/

Szkół nauki jazdy jest naprawdę bardzo wiele. W każdym mieście znajduje się plac manewrowy a ilość codziennie mijanych samochodów egzaminacyjnych jest spora. Każdemu młodemu człowiekowi zależy, na poczuciu niezależności i chęci posiadania własnego środka transportu. Wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy jest bardzo istotny. Ma wpływ na wynik podczas egzaminu państwowego. Jak myślisz, czym kierować się przy wyborze szkoły jazdy?

 

1. Cena za kurs

Cena przy wyborze szkoły jazdy jest istotna, jednak, w żadnym wypadku nie powinna być czynnikiem decydującym. Pamiętaj, że każdy niezdany egzamin państwowy to dodatkowy koszt (przykładowo cena kursu praktycznego w Bytomiu wynosi 140 zł). Zastanów się, czy lepiej nie zainwestować, więcej pieniędzy w dobrą szkołę, niż zostawiać swoje pieniądze w WORD – zie. Przed rozpoczęciem kursu, 30 godzin praktyki może wydawać się dużo, jednak przed egzaminem państwowym, wielu kursantów decyduje się na wykupienie dodatkowych godzin, dopytaj jaki jest ich koszt (średnio ceny wahają się między 60 – 90 zł za 1 godzinę).
 

2. Kurs teoretyczny

W okresie pandemii wiele szkół zdecydowało się na możliwość kursu teoretycznego w formie zdalnej. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie, jednak sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki sposób przekazywania wiedzy, jest dla Ciebie odpowiedni. Kursy najczęściej są nagrywane co wiąże się z możliwością odtworzenia ich w dowolnym momencie, jednak możliwość zadawania pytań, w tym przypadku jest utrudniona. Szkoły jazdy w ramach kursów zapewniają swoim kursantom materiały szkoleniowe, jednak bezpośrednia rozmowa z instruktorem jest podstawą zrozumienia przekazywanego materiału. Warto dowiedzieć się, czy szkoła oferuje, także materiały w formie online m.in. dostęp do przykładowych pytań pojawiających się na egzaminie teoretycznym. 
 

3. Ilość instruktorów

Cały kurs, na prawo jazdy obejmuje 30h praktyki oraz 30h teorii. Najczęściej, w ciągu jednego dnia kursant jeździ 2h. Jeśli zależy Ci na szybkim zdaniu kursu wewnętrznego, powinieneś wiedzieć ilu instruktorów znajduje się w danej placówce. Przyczyni się to do sprawnego zrealizowania, wszystkich jazd oraz uniknięcia przerw między nimi. Dużym ułatwieniem jest, także oferowanie przez, niektóre szkoły jazdy możliwość odbycia jazd w weekend oraz do późnych godzin wieczornych. 
 

4. Ranking szkół

W sieci dostępne są opinie byłych kursantów o danej szkole jazdy. Warto się z nimi szczegółowo zapoznać. Na ich podstawie zdobędziesz wiedzę na temat instruktorów - ich podejścia do kursantów. Dostępne są, także rankingi najlepszych szkół w danym mieście. Tego typu selekcja tworzona jest m.in. na podstawie średniej zdawalności egzaminów państwowych.
 

5. Samochód

Zwróć uwagę na model samochodu, na którym miałbyś odbywać jazdy. Dla przyszłych kierowców, ważne jest, aby był on zgodny z modelem egzaminacyjnych. Niektóre szkoły za dodatkową opłatą „wypożyczają” swój samochód, na egzamin państwowy. 
 

6. Jak pokonać stres przed egzaminem państwowym?

Jeśli chciałbyś poczuć się pewnie, przed egzaminem, powinieneś być świadomy swoich umiejętności. Nie możesz wmawiać sobie, że każdy egzaminator jest zły i chce Cię oblać. Każdy egzamin jest nagrywany, więc w razie wątpliwość masz prawo odwołania się od negatywnego wyniku. Dzień przed egzaminem zrób coś dla siebie, zrelaksuj się, „kucie” na siłę wszystkich regułek już nic nie da. Zdałeś kurs wewnętrzy, więc umiesz jeździć. Dobrym pomysłem jest wykupienie sobie dodatkowych jazdy, jednak od Ciebie zależy, czy odbędziesz je w dniu egzaminu. Możesz, także jeszcze raz przeanalizować sobie trasy egzaminacyjne, w Internecie znajdziesz interesujące Cię filmiki: nie chodzi tutaj o nauki trasy na pamięć, jednak zwrócenie uwagi na newralgiczne punkty. Nie daj się zaskoczyć!

Sprawdź ofertę szkół jazdy na Mambon!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: LoanByLink
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe
2025-07-09 | 12:30

Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

W 2024 r. w naszym kraju było zarejestrowanych niecałe 20,5 mln samochodów osobowych – na każdego Polaka w wieku produkcyjnym przypadło zatem prawie jedno auto. Autorzy
Motoryzacja Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu
2025-06-18 | 06:00

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Wyjątkowa szansa na ekskluzywną podróż na lotnisko. Każda podróż zaczyna się od drogi na lotnisko, ale tym razem może to być coś znacznie więcej niż zwykły przejazd. Easy
Motoryzacja Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
2025-05-27 | 15:00

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada

W ubiegłym roku wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce wzrosła o blisko 25% – szacunkowo do ponad 55 mld zł (dane KPMG). Największą dynamiką wzrostu cieszyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.