Komunikaty PR

Mazda CX-30 na rok modelowy 2024 już w salonach

2023-07-26  |  19:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl

Mazda przedstawia CX-30 na rok modelowy 2024 z ulepszonymi systemami bezpieczeństwa, wyrafinowaną stylistyką i rozbudowanymi funkcjami informacyjno-rozrywkowymi.

Mazda z dumą prezentuje najnowszą serię udoskonaleń dla modelu CX-30. Rocznik modelowy 2024 jest świadectwem japońskiego kunsztu i może pochwalić się kilkoma ulepszeniami, w tym zmienionymi kolorami i aktualizacjami systemów bezpieczeństwa oraz funkcji informacyjno-rozrywkowych, zapewniając kierowcy innowacyjną technologię i wygodę.

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 zawiera cztery ulepszone funkcje bezpieczeństwa aktywnego, które działają w parach, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo: dodano ostrzeżenia o rozproszonej uwadze kierowcy (Distracted Driver Alert), ulepszone autonomiczne hamowanie awaryjne w nocy (AEB - Autonomous Emergency Braking), zwiększono dokładność systemu Intelligent Speed Assist (ISA) oraz poprawiono dostosowanie prędkości w systemie Cruising & Traffic Support (CTS).

Udoskonalona Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 zawiera również ważne aktualizacje w zakresie cyberbezpieczeństwa w celu ochrony przed cyfrowymi zagrożeniami. Dzięki tym aktualizacjom samochód jest teraz bezpieczniejszy niż kiedykolwiek.

Filozofia skoncentrowana na człowieku została dodatkowo urzeczywistniona dzięki ulepszonym ergonomicznym zmianom w projekcie wnętrza. Aktualizacje te obejmują powiększony ekran multimediów i oprogramowanie, zastąpienie istniejących portów USB-A portami USB-C oraz subtelne, ale znaczące zmiany w rozmieszczeniu przycisków sterujących w kabinie w celu optymalizacji dostępu i wygody ich użytkowania. Elementy sterujące na kierownicy również otrzymały subtelną zmianę koloru - ciemniejszy odcień ułatwia kierowcy odczytywanie przycisków, zapewniając lepsze wrażenia z jazdy.

Mazda CX-30 2024 oferuje najnowsze funkcje informacyjno-rozrywkowe Mazda Connect z ulepszoną funkcjonalnością obsługi smartfona. Instrukcje nawigacji z Apple CarPlay oraz Android Auto mogą być teraz wyświetlane na wyświetlaczu head-up, co jest nowością w ofercie Mazdy. Funkcja ta zwiększa bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia, pozwalając kierowcy na skupienie wzroku na drodze, jednocześnie dostarczając mu niezbędne wskazówki nawigacyjne.

Bezprzewodowe integracje Apple CarPlay i Android Auto są już także dostępne, dzięki czemu podłączenie telefonu do samochodu jest łatwiejsze. Zaktualizowana CX-30 wyposażona jest w bezprzewodową ładowarkę[1], która zapewnia pełne naładowanie telefonu podczas długich podróży bez konieczności podpinania kabli.

Powiększony centralny wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala pozwala kierowcom łatwo przeglądać informacje w czasie rzeczywistym, a widok map w nawigacji został rozszerzony dzięki przezroczystym ramkom wyświetlacza.

Zaktualizowany system nawigacji posiada teraz funkcję wyszukiwania interesujących miejsc online, dzięki czemu wyniki są bardziej dokładne, trafne i przydatne. Ulepszenia obejmują również udoskonalenia funkcji mapowania terenu, które działają w połączeniu z czujnikiem żyroskopowym 3D, aby dokładnie obliczyć pozycję pojazdu, nawet w miejscach, w których odbiór sygnału GPS jest słaby.

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 jest dostępna w szerokiej gamie kolorów nadwozia, z nowo wprowadzonymi kolorami Ceramic White i Zircon Sand[2], które zostały dodane do obecnej gamy.

CX-30 jest przykładem postępu technologicznego i rozwoju stylistyki projektowania Mazdy. Wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania, CX-30 podkreśla zaangażowanie Mazdy w ochronę środowiska i wspieranie harmonijnej więzi pomiędzy kierowcą a jego pojazdem.

Udoskonaloną Mazdę CX-30 z rocznika modelowego 2024 można już zamawiać w polskich salonach w cenie od 119 500 zł za bogato wyposażoną wersję Prime-line z benzynowym silnikiem 2,0 e-Skyactiv G o mocy 122 KM, wyposażonym w układ miękkiej hybrydy.

 


[1] Dostępna jako standard dla wybranych wersji wyposażenia

 

[2] Dostępny od jesieni 2023 r.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Klienci Toyota Leasing mogą zarządzać umowami leasingu i KINTO ze smartfonów Biuro prasowe
2024-06-24 | 14:00

Klienci Toyota Leasing mogą zarządzać umowami leasingu i KINTO ze smartfonów

Toyota Leasing ogłasza wprowadzenie aplikacji mobilnej Portalu Klienta, dostępnej na systemy Android i iOS. Pierwsza tego typu aplikacja na polskim rynku, umożliwia łatwy i wygodny dostęp do
Motoryzacja Goodyear z najwyższą oceną środowiskową od FIA
2024-06-19 | 09:10

Goodyear z najwyższą oceną środowiskową od FIA

Zespół Goodyear Racing EMEA uzyskał najwyższą, 3-gwiazdkową ocenę w programie akredytacji środowiskowej FIA. Wyróżnienie to przyznano za długoterminowe plany
Motoryzacja Co by tu jeszcze zautomatyzować? Coboty coraz powszechniejsze w automotive
2024-06-12 | 08:00

Co by tu jeszcze zautomatyzować? Coboty coraz powszechniejsze w automotive

Universal Robots, duńska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją robotów współpracujących (cobotów), wraz ze swoimi partnerami coraz śmielej wkracza w przemysł

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.