Komunikaty PR

Mercedes-Benz na Kongresie Nowej Mobilności 2023

2023-09-26  |  10:00
Biuro prasowe

Podczas zbliżającego się Kongresu Nowej Mobilności 2023, który odbędzie się w Łodzi w dniach 26-28 września, liderzy, praktycy i eksperci z całej Europy wspólnie udowodnią, że elektromobilność nie jest już wyłącznie wizją przyszłości, ale stanowi teraźniejszość, gotową do zrewolucjonizowania rynku transportowego. Nie zabraknie też marki Mercedes-Benz, która jako lider w tej dziedzinie, nie tylko podąża za trendami, ale aktywnie je kształtuje, mając na koncie pełną gamę aż 8 osobowych modeli elektrycznych oraz kompleksową ofertę elektrycznych samochodów wielozadaniowych. Dwa najnowsze z gamy pojazdów osobowych i dostawczych będzie można obejrzeć na stoisku Mercedes-Benz – model eCitan oraz najnowszy EQE w wersji SUV.

Kongres Nowej Mobilności (wcześniej Kongres Elektromobilności) to prestiżowe wydarzenie, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Co roku eksperci i praktycy otrzymują możliwość wymiany wiedzy, ale przede wszystkim okazję do inspirujących dyskusji, które wpłyną na kształt przyszłości elektromobilności w Polsce i Europie. Nie mogło zabraknąć tam również marki Mercedes-Benz, która jako jeden z liderów branży, będzie aktywnym uczestnikiem tegorocznej edycji.

Szeroka oferta elektrycznych modeli

Producent bardzo świadomie i kompleksowo podchodzi do kwestii zrównoważonej mobilności. Nie bez przyczyny firma skupia się na reorganizacji swojej europejskiej sieci produkcyjnej, a celem jest dalszy rozwój i umacnianie pozycji lidera elektromobilności.

- Mercedes-Benz oferuje najszerszą na rynku gamę osobowych i dostawczych modeli elektrycznych, które pokrywają najważniejsze segmenty w których obecna jest marka. W ekspresowym tempie koncern wprowadził do oferty aż 8 zróżnicowanych sylwetek osobowych aut elektrycznych od kompaktowego EQA po flagowego EQS. Mercedes-Benz nie tylko stawia na zrównoważoną przyszłość, ale również dostarcza innowacyjne rozwiązania, spełniające oczekiwania zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców – wyjaśnia Tomasz Mucha, Head of Corporate and Product Communication w Mercedes-Benz Polska.

Obecna oferta pojazdów osobowych obejmuje 8 elektrycznych modeli w kluczowych segmentach rynku. Dla klientów ceniących kompaktowe rozwiązania dostępny jest elektryczny crossover EQA, który charakteryzuje się zarówno atrakcyjnym designem, jak i średniej wielkości rozmiarami, co czyni go doskonałym wyborem zarówno w miejskim ruchu, jak i na dłuższe trasy. Natomiast przestronny EQB spełnia oczekiwania tych, którzy potrzebują więcej miejsca zarówno dla pasażerów ( w wersji 7-osobowej), jak i bagażu. W ofercie znajdują się ponadto komfortowy SUV EQC, elektryczna limuzyna EQE, uniwersalny EQE SUV oraz luksusowe EQS w wersji limuzyna i EQS SUV. Całość oferty dopełnia elektryczny van EQV, który łączy przestronność z oszczędnością i przyjaznością dla środowiska.

Elektryczne vany – dla biznesu i środowiska

Obecnie elektryczne vany stają się nie tylko rozwiązaniem biznesowym, ale również proekologicznym. Modele takie jak eVito, eSprinter czy EQV są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wprowadzanie zrównoważonych rozwiązań w transporcie miejskim - osobowym i dostawczym. Podczas Kongresu z bliska można będzie obejrzeć także najnowszy model ze stajni Mercedesa – model eCitan, który w salonach sprzedaży pojawił się we wrześniu 2023 roku.

- eCitan został zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i tych, które poszukują wydajnych i przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych. Pojawienie się na rynku nowego eCitana to kolejny etap strategii pełnej elektryfikacji firmy – wyjaśnia Piotr Seroka, Koordynator ds. PR i Komunikacji Marketingowej w Mercedes-Benz Polska. – Naszą misją nie jest tylko sprzedaż, ale także partnerskie podejście do klientów, którzy mogą liczyć na wsparcie zarówno przed, jak i po zakupie wybranego modelu. W myśl idei zrównoważonej mobilności, dokładamy wszelkich starań, by ułatwić klientom wybór i zakup pojazdu elektrycznego, zgodnego z ich potrzebami. W najbliższych latach coraz więcej z nich stanie przed decyzją o zmianie, dlatego podczas wydarzeń takich jak Kongres Nowej Mobilności, mamy szansę porozmawiać z potencjalnymi klientami i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom – dodaje Tomasz Mucha, Head of Corporate and Product Communication w Mercedes-Benz Polska.

Pełne wsparcie na każdej płaszczyźnie – ekosystem usług ładowania

Mercedes-Benz oferuje pełen ekosystem usług ładowania, który obejmuje zarówno ładowanie w domu poprzez specjalne ładowarki typu Wallbox, jak i dostęp do publicznych stacji ładowania na terenie całej Europy dzięki zintegrowanym usługom Mercedes me Charge. Dodatkowo, marka udostępnia aplikacje mobilne oraz usługi online, umożliwiając użytkownikom znalezienie najbliższych stacji ładowania, monitorowanie postępu ładowania i zarządzanie ustawieniami. Ponadto w szerokiej ofercie dostępne są rozwiązania do zarządzania energią, które pozwalają zoptymalizować proces ładowania, uwzględniając dostępność energii odnawialnej i koszty. W razie problemów z ładowaniem możliwe jest wsparcie techniczne i serwis na miejscu, aby szybko rozwiązać ewentualne kłopoty.

Podczas Kongresu Nowej Mobilności firma zaprezentuje 2 modele – osobowy EQE SUV oraz najnowszy w ofercie – dostawczy eCitan.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności Biuro prasowe
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego
Motoryzacja Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
2024-12-16 | 19:30

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance oraz Mazda Motor Europe zawarły nową umowę partnerską w zakresie pomocy drogowej. Umowa konsoliduje i ujednolica
Motoryzacja Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
2024-12-13 | 09:35

Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku

W sezonach 2025-2027 Goodyear pozostanie sponsorem tytularnym oraz wyłącznym dostawcą opon do najwyższej klasy wyścigów pojazdów ciężarowych, European Truck Racing

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.