Komunikaty PR

Mercedes-Benz na Kongresie Nowej Mobilności 2023

2023-09-26  |  10:00
Biuro prasowe

Podczas zbliżającego się Kongresu Nowej Mobilności 2023, który odbędzie się w Łodzi w dniach 26-28 września, liderzy, praktycy i eksperci z całej Europy wspólnie udowodnią, że elektromobilność nie jest już wyłącznie wizją przyszłości, ale stanowi teraźniejszość, gotową do zrewolucjonizowania rynku transportowego. Nie zabraknie też marki Mercedes-Benz, która jako lider w tej dziedzinie, nie tylko podąża za trendami, ale aktywnie je kształtuje, mając na koncie pełną gamę aż 8 osobowych modeli elektrycznych oraz kompleksową ofertę elektrycznych samochodów wielozadaniowych. Dwa najnowsze z gamy pojazdów osobowych i dostawczych będzie można obejrzeć na stoisku Mercedes-Benz – model eCitan oraz najnowszy EQE w wersji SUV.

Kongres Nowej Mobilności (wcześniej Kongres Elektromobilności) to prestiżowe wydarzenie, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Co roku eksperci i praktycy otrzymują możliwość wymiany wiedzy, ale przede wszystkim okazję do inspirujących dyskusji, które wpłyną na kształt przyszłości elektromobilności w Polsce i Europie. Nie mogło zabraknąć tam również marki Mercedes-Benz, która jako jeden z liderów branży, będzie aktywnym uczestnikiem tegorocznej edycji.

Szeroka oferta elektrycznych modeli

Producent bardzo świadomie i kompleksowo podchodzi do kwestii zrównoważonej mobilności. Nie bez przyczyny firma skupia się na reorganizacji swojej europejskiej sieci produkcyjnej, a celem jest dalszy rozwój i umacnianie pozycji lidera elektromobilności.

- Mercedes-Benz oferuje najszerszą na rynku gamę osobowych i dostawczych modeli elektrycznych, które pokrywają najważniejsze segmenty w których obecna jest marka. W ekspresowym tempie koncern wprowadził do oferty aż 8 zróżnicowanych sylwetek osobowych aut elektrycznych od kompaktowego EQA po flagowego EQS. Mercedes-Benz nie tylko stawia na zrównoważoną przyszłość, ale również dostarcza innowacyjne rozwiązania, spełniające oczekiwania zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców – wyjaśnia Tomasz Mucha, Head of Corporate and Product Communication w Mercedes-Benz Polska.

Obecna oferta pojazdów osobowych obejmuje 8 elektrycznych modeli w kluczowych segmentach rynku. Dla klientów ceniących kompaktowe rozwiązania dostępny jest elektryczny crossover EQA, który charakteryzuje się zarówno atrakcyjnym designem, jak i średniej wielkości rozmiarami, co czyni go doskonałym wyborem zarówno w miejskim ruchu, jak i na dłuższe trasy. Natomiast przestronny EQB spełnia oczekiwania tych, którzy potrzebują więcej miejsca zarówno dla pasażerów ( w wersji 7-osobowej), jak i bagażu. W ofercie znajdują się ponadto komfortowy SUV EQC, elektryczna limuzyna EQE, uniwersalny EQE SUV oraz luksusowe EQS w wersji limuzyna i EQS SUV. Całość oferty dopełnia elektryczny van EQV, który łączy przestronność z oszczędnością i przyjaznością dla środowiska.

Elektryczne vany – dla biznesu i środowiska

Obecnie elektryczne vany stają się nie tylko rozwiązaniem biznesowym, ale również proekologicznym. Modele takie jak eVito, eSprinter czy EQV są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wprowadzanie zrównoważonych rozwiązań w transporcie miejskim - osobowym i dostawczym. Podczas Kongresu z bliska można będzie obejrzeć także najnowszy model ze stajni Mercedesa – model eCitan, który w salonach sprzedaży pojawił się we wrześniu 2023 roku.

- eCitan został zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i tych, które poszukują wydajnych i przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych. Pojawienie się na rynku nowego eCitana to kolejny etap strategii pełnej elektryfikacji firmy – wyjaśnia Piotr Seroka, Koordynator ds. PR i Komunikacji Marketingowej w Mercedes-Benz Polska. – Naszą misją nie jest tylko sprzedaż, ale także partnerskie podejście do klientów, którzy mogą liczyć na wsparcie zarówno przed, jak i po zakupie wybranego modelu. W myśl idei zrównoważonej mobilności, dokładamy wszelkich starań, by ułatwić klientom wybór i zakup pojazdu elektrycznego, zgodnego z ich potrzebami. W najbliższych latach coraz więcej z nich stanie przed decyzją o zmianie, dlatego podczas wydarzeń takich jak Kongres Nowej Mobilności, mamy szansę porozmawiać z potencjalnymi klientami i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom – dodaje Tomasz Mucha, Head of Corporate and Product Communication w Mercedes-Benz Polska.

Pełne wsparcie na każdej płaszczyźnie – ekosystem usług ładowania

Mercedes-Benz oferuje pełen ekosystem usług ładowania, który obejmuje zarówno ładowanie w domu poprzez specjalne ładowarki typu Wallbox, jak i dostęp do publicznych stacji ładowania na terenie całej Europy dzięki zintegrowanym usługom Mercedes me Charge. Dodatkowo, marka udostępnia aplikacje mobilne oraz usługi online, umożliwiając użytkownikom znalezienie najbliższych stacji ładowania, monitorowanie postępu ładowania i zarządzanie ustawieniami. Ponadto w szerokiej ofercie dostępne są rozwiązania do zarządzania energią, które pozwalają zoptymalizować proces ładowania, uwzględniając dostępność energii odnawialnej i koszty. W razie problemów z ładowaniem możliwe jest wsparcie techniczne i serwis na miejscu, aby szybko rozwiązać ewentualne kłopoty.

Podczas Kongresu Nowej Mobilności firma zaprezentuje 2 modele – osobowy EQE SUV oraz najnowszy w ofercie – dostawczy eCitan.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Kto będzie budować samochody przyszłości? Biuro prasowe
2023-11-29 | 12:00

Kto będzie budować samochody przyszłości?

Branża motoryzacyjna stoi u progu transformacji. Na skutek rosnącego udziału pojazdów elektrycznych w ogólnej produkcji jednym z największych wyzwań jest dostępność
Motoryzacja SCM: 4 korzyści leasingu operacyjnego dla JDG
2023-11-23 | 11:45

SCM: 4 korzyści leasingu operacyjnego dla JDG

Mikrofirmy stają się coraz bardziej popularne. Według danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko w pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło 80,1 tys. wniosków
Motoryzacja Polskie floty utrzymują kurs na zrównoważony rozwój
2023-11-20 | 10:05

Polskie floty utrzymują kurs na zrównoważony rozwój

Aż 93% polskich operatorów flotowych uważa zrównoważony rozwój za ważny czynnik w funkcjonowaniu firmy, co jest wynikiem wyraźnie wyższym od średniej europejskiej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Demografia, zdrowie, edukacja i ekologia. Nowe technologie mają coraz większe znaczenie dla rozwiązywania najbardziej palących problemów

O pozytywnym wpływie technologii na biznes mówi się od dawna, za czym idą rosnące z roku na rok inwestycje przedsiębiorstw w ten obszar, m.in. chmurę czy sztuczną inteligencję. Coraz częściej nowe technologie znajdują także zastosowanie w rozwiązywaniu palących problemów globalnych. Pracują nad nimi zarówno duże korporacje, naukowcy i studenci, jak i start-upy z całego świata. – Nowe technologie posiadają ogromny potencjał w przekształcaniu i wspieraniu kluczowych obszarów społeczno-gospodarczych, takich jak edukacja, zdrowie, środowisko i gospodarka – mówi Alicja Tatarczuk z Huaweia. Koncern szuka takich innowacyjnych pomysłów wśród młodych naukowców w swoim konkursie Tech4Good, który jest częścią programu Seeds for the Future.

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Bankowość

Banki i fundusze skoncentrowane na zielonych aspektach finansowanych projektów. UE stawia przed nimi coraz więcej wymogów

Zielona transformacja w Europie odciska coraz mocniejsze piętno na wszystkich sektorach gospodarki, także w branży finansowej. Wchodzące w życie kolejne regulacje z jednej strony wymuszają na bankach i innych instytucjach uwzględnianie kwestii ESG przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu firmom kredytu inwestycyjnego czy zakupie akcji lub obligacji spółek. Z drugiej strony kolejne dyrektywy i rozporządzenia tworzą podstawy do oceny stopnia „zieloności” projektów. Ekologizację branży ma wspomóc utworzona właśnie platforma koordynująca działania branży – POLSIF.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.