Miasta przyjazne kierowcom – najnowsze wyniki rankingu 2022
Oponeo wraz z aplikacją Yanosik po raz kolejny wzięło pod lupę największe miasta w Polsce, sprawdzając, które z nich zasługuje by nazwać je miastem najbardziej przyjaznym kierowcom. Tegoroczna odsłona różni się jednak od poprzednich, jest interaktywna i pozwala na wygodne porównanie ze sobą danych z różnych miast oraz poprzednich edycji.
Mała liczba kolizji w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, płynność i dynamika jazdy po mieście czy też niskie koszty eksploatacyjne samochodu – to tylko część wymagań, które należało spełnić, aby móc znaleźć się na szczycie lub w czołówce rankingu. Sprawdzane były też inne, ważne aspekty dla kierujących, takie jak infrastruktura dla samochodów elektrycznych, system carsharingu czy abonamenty i ulgi parkingowe. W poszczególnych kategoriach przyznawane były punkty, które finalnie składały się na końcową ocenę miasta.
Nowa forma rankingu, nowe możliwości
Gdańsk i Częstochowa to bezapelacyjni zwycięzcy tegorocznej edycji, nie w każdym jednak rankingu zajmowały tę samą pozycję. Najnowsza struktura rankingu Oponeo daje możliwość porównywania ze sobą najnowszych wyników poszczególnych miast z ich wynikami w poprzednich edycjach. Dzięki temu można nie tylko poznać mocne i słabe strony polskich aglomeracji, ale również zyskać obraz, jak na przestrzeni lat zmieniała się infrastruktura samochodowa w Polsce.
Kto zyskał, a kto stracił?
Jak pokazują wyniki rankingu, Warszawa z roku na rok staje się miastem coraz bardziej przyjaznym kierowcom. Pozycja stolicy w tegorocznej klasyfikacji generalnej znacząco się poprawiała. Z drugiej strony trwająca od czterech lat zwycięska passa Lublina została przerwana i z samego szczytu rankingu, miasto spadło na przedostatnią lokatę.
Pełen ranking dostępny jest na dedykowanej stronie: https://www.oponeo.pl/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom.
OPONEO.PL
Grupa OPONEO.PL to internetowy dystrybutor opon i felg, którego początki istnienia sięgają roku 1999. Od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na rynku internetowej sprzedaży opon w Polsce. Od września 2007 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.