Najlepsze zespoły z Europy i Japonii wybrały opony Dunlop na wyścig Suzuka 8H
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Już w ten weekend odbędzie się 8-godzinny wyścig na torze Suzuka, który będzie trzecią rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM (EWC). Do walki o zwycięstwo na japońskim obiekcie staną m.in. czołowe zespoły z Europy i Japonii, które swoich szans na sukces upatrują w osiągach opon Dunlop.
Po mocnym początku sezonu z 24-godzinnymi wyścigami w Le Mans i Spa-Francorchamps, EWC udaje się do Japonii, gdzie odbędzie się jedyny wyścig poza Europą.
Na liście europejskich zespołów są ekipy BMW Motorrad World Endurance Team i KM99. Oba zespoły skorzystają z tych samych opcji opon Dunlop, na których zwykle ścigają się podczas europejskich rund. Do wyboru będą mieć dwie przednie i cztery tylne specyfikacje z gamy wyścigowych slicków Dunlop KR.
BMW z numerem 37 zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw zespołów, więc mocny finisz na torze Suzuka umocniłby jego pozycję przed finałem sezonu na Bol d'Or w Le Castellet w przyszłym miesiącu. Z kolei dla ekipy KM99 występ na japońskim torze będzie debiutem, co jeszcze bardziej motywuje zawodników do walki o dobry wynik. Podczas ostatniego wyścigu na torze Spa belgijski zespół pokazał, że drzemie w nim duży potencjał – KM99 był najwyżej sklasyfikowanym zespołem prywatnym.
Na liście startowej 8-godzinnego wyścigu Suzuka dominują japońskie zespoły, z czołowymi ekipami długodystansowymi na czele, zarówno w Formule EWC dla prototypów, jak i w niemal fabrycznej klasie Superstock. Opony Dunlop wybrało siedem lokalnych zespołów Formuły EWC i tyle samo w klasie Superstock – reprezentują one marki Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Wszystkie otrzymają opony z oferty Dunlop Japan.
Dunlop będzie wspierał m.in. Team Frontier BMW, prowadzony przez Nobby Uedę, zawodnika klasy 125cc z lat 90. i pilotowany przez trio, w skład którego wchodzi były zawodnik 125cc/Moto3 Danny Webb. Na uwagę zasługują również TERAMOTO@J-TRIP Racing Suzuki i TONE RT SYNCEDGE 4413 BMW, które w zeszłym roku zajęło miejsce na podium i w którym jeździ były zawodnik WSBK Shinichi Nakatomi.
„Z niecierpliwością czekamy na ekscytujący wyścig EWC na torze Suzuka. Ściśle współpracując z teamem Dunlop Japan, możemy zapewnić partnerskim zespołom z obu kontynentów wysoki poziom wsparcia i oczywiście opony dostosowane do wszystkich warunków i strategii wyścigowych. Aby lepiej przygotować się do najbliższych zmagań przeprowadziliśmy testy na japońskim torze, dzięki czemu lepiej znamy obiekt i jego wymagania, ”powiedział David Auerbacher, Event Leader EWC w Dunlop.
VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online
Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.