Komunikaty PR

Najlepsze zespoły z Europy i Japonii wybrały opony Dunlop na wyścig Suzuka 8H

2023-08-04  |  07:40
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/

Już w ten weekend odbędzie się 8-godzinny wyścig na torze Suzuka, który będzie trzecią rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM (EWC). Do walki o zwycięstwo na japońskim obiekcie staną m.in. czołowe zespoły z Europy i Japonii, które swoich szans na sukces upatrują w osiągach opon Dunlop.

Po mocnym początku sezonu z 24-godzinnymi wyścigami w Le Mans i Spa-Francorchamps, EWC udaje się do Japonii, gdzie odbędzie się jedyny wyścig poza Europą.

Na liście europejskich zespołów są ekipy BMW Motorrad World Endurance Team i KM99. Oba zespoły skorzystają z tych samych opcji opon Dunlop, na których zwykle ścigają się podczas europejskich rund. Do wyboru będą mieć dwie przednie i cztery tylne specyfikacje z gamy wyścigowych slicków Dunlop KR.

BMW z numerem 37 zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw zespołów, więc mocny finisz na torze Suzuka umocniłby jego pozycję przed finałem sezonu na Bol d'Or w Le Castellet w przyszłym miesiącu. Z kolei dla ekipy KM99 występ na japońskim torze będzie debiutem, co jeszcze bardziej motywuje zawodników do walki o dobry wynik. Podczas ostatniego wyścigu na torze Spa belgijski zespół pokazał, że drzemie w nim duży potencjał – KM99 był najwyżej sklasyfikowanym zespołem prywatnym.

Na liście startowej 8-godzinnego wyścigu Suzuka dominują japońskie zespoły, z czołowymi ekipami długodystansowymi na czele, zarówno w Formule EWC dla prototypów, jak i w niemal fabrycznej klasie Superstock. Opony Dunlop wybrało siedem lokalnych zespołów Formuły EWC i tyle samo w klasie Superstock – reprezentują one marki Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Wszystkie otrzymają opony z oferty Dunlop Japan.

Dunlop będzie wspierał m.in. Team Frontier BMW, prowadzony przez Nobby Uedę, zawodnika klasy 125cc z lat 90. i pilotowany przez trio, w skład którego wchodzi były zawodnik 125cc/Moto3 Danny Webb. Na uwagę zasługują również TERAMOTO@J-TRIP Racing Suzuki i TONE RT SYNCEDGE 4413 BMW, które w zeszłym roku zajęło miejsce na podium i w którym jeździ były zawodnik WSBK Shinichi Nakatomi.

 „Z niecierpliwością czekamy na ekscytujący wyścig EWC na torze Suzuka. Ściśle współpracując z teamem Dunlop Japan, możemy zapewnić partnerskim zespołom z obu kontynentów wysoki poziom wsparcia i oczywiście opony dostosowane do wszystkich warunków i strategii wyścigowych. Aby lepiej przygotować się do najbliższych zmagań przeprowadziliśmy testy na japońskim torze, dzięki czemu lepiej znamy obiekt i jego wymagania, ”powiedział David Auerbacher, Event Leader EWC w Dunlop.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Goodyear Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Klienci Toyota Leasing mogą zarządzać umowami leasingu i KINTO ze smartfonów Biuro prasowe
2024-06-24 | 14:00

Klienci Toyota Leasing mogą zarządzać umowami leasingu i KINTO ze smartfonów

Toyota Leasing ogłasza wprowadzenie aplikacji mobilnej Portalu Klienta, dostępnej na systemy Android i iOS. Pierwsza tego typu aplikacja na polskim rynku, umożliwia łatwy i wygodny dostęp do
Motoryzacja Goodyear z najwyższą oceną środowiskową od FIA
2024-06-19 | 09:10

Goodyear z najwyższą oceną środowiskową od FIA

Zespół Goodyear Racing EMEA uzyskał najwyższą, 3-gwiazdkową ocenę w programie akredytacji środowiskowej FIA. Wyróżnienie to przyznano za długoterminowe plany
Motoryzacja Co by tu jeszcze zautomatyzować? Coboty coraz powszechniejsze w automotive
2024-06-12 | 08:00

Co by tu jeszcze zautomatyzować? Coboty coraz powszechniejsze w automotive

Universal Robots, duńska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją robotów współpracujących (cobotów), wraz ze swoimi partnerami coraz śmielej wkracza w przemysł

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.