Komunikaty PR

Najszybsza w Warszawie stacja ładowania aut elektrycznych w Royal Wilanów

2021-03-04  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt

Ada Wysocka
Beyond Public Relations

ul. Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.wysocka|bepr.pl| |a.wysocka|bepr.pl
+48 733 332 018
bepr.pl
Do pobrania RW stacja ( 0.17 MB )

Nowa, czterostanowiskowa, ogólnodostępna stacja ładowania aut elektrycznych działa od 22 lutego. To w tej chwili  jedyne miejsce o takich parametrach (mocy 100 kW) w Warszawie, przystosowane do obsługi wszystkich, a nie tylko wybranych modeli samochodów. Stacja zlokalizowana jest na poziomie -1, w ramach parkingu podziemnego budynku usługowo-biurowego Royal Wilanów, położonego w centralnym punkcie dzielnicy – naprzeciwko wilanowskiego ratusza. Zaletą stacji są aż cztery stanowiska ładujące, co umożliwia zasilenie do czterech pojazdów jednocześnie. Dwa z nich dysponują szybkim złączem typu DC CCS, pozostałe posiadają złącze standardowe typu AC.

 

Korzystanie ze stacji jest odpłatne - aby to zrobić, należy pobrać mobilną aplikację Ecotap Poland i ustawić preferowaną metodę płatności. Jest dostępna zarówno w  AppStore i Google Play, a bezpośredni odnośnik do niej znajduje się także w aplikacji Royal Wilanów. Korzystanie ze stacji jest odpłatne. Koszt 1kWh dla użytkowników Ecotap Poland wynosi 1,80 PLN. Po naładowaniu pojazdu system wysyła użytkownikowi wiadomość oraz dodatkowo oferuje jeszcze 15 darmowych minut na powrót i odpięcie pojazdu od zasilania. Po przekroczeniu tego czasu naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 0,50 PLN/min. Co ważne, w trakcie korzystania ze stanowisk ładujących nie trzeba uiszczać dodatkowej opłaty parkingowej. Aby zostać z niej zwolnionym, należy walidować bilet w Biurze Obsługi Parkingu. Ze stacji ładowania może skorzystać każdy, przez 24h na dobę, niezależnie od tego czy jest klientem bądź użytkownikiem Royal Wilanów. Za technologiczną stronę przedsięwzięcia odpowiada firma Arinea, która zaprojektowała,  dostarczyła i zainstalowała to rozwiązanie.

 

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że rozwijając ofertę Royal Wilanów  i udostępniając kolejną usługę, możemy wspierać bliskie nam wartości, czyli ekologię i zrównoważony transport. Samochody elektryczne w tych kwestiach znacząco wygrywają ze swoimi odpowiednikami zasilanymi paliwem. Popularyzacja tego rozwiązania jest niezmiernie ważna dla środowiska i walki z coraz mocniej odczuwalnym w Warszawie problemem smogu – mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu i dyrektor operacyjna Grupy Capital Park, zarządcy Royal Wilanów. – Choć w naszej usłudze czas i koszt ładowania  będą zależne od modelu i rodzaju samochodu, to dzięki mocy prądu sięgającej 100 kW będzie można naładować auto znacznie szybciej, niż na standardowych stacjach. W tym czasie można załatwić wszystkie swoje najpotrzebniejsze sprawy w ramach oferty usługowej czy handlowej, którą zapewnia Royal Wilanów. Sklepy, restauracje, punkty usługowe, salony kosmetyczne, wyjątkowa zewnętrzna strefa rekreacyjna - proponujemy unikatową i różnorodną ofertę, którą także sukcesywnie wzbogacamy o nowości  podsumowuje K. Nowakowska.

Royal Wilanów funkcjonuje od 2015 roku. To wysokiej klasy budynek biurowy z rozbudowaną funkcją usługowo-handlową - można tu zrobić zakupy, zjeść posiłek, ciekawie spędzić czas, a także załatwić większość codziennych spraw. Z tego powodu z infrastruktury i oferty obiektu korzystają również chętnie mieszkańcy okolicznych osiedli, dla których ze względu na m.in. rekreacyjną przestrzeń wokół budynku, Royal Wilanów pełni funkcję lokalnego, dzielnicowego placu i miejsca spotkań.

 

Do głównych najemców Royal Wilanów należą m.in. market Carrefour, centrum medyczne i apteka Medicover, La Millou, Nike, Adventure Sports i inni. Na terenie obiektu działa kilkanaście konceptów gastronomicznych, m.in. pierwsza w Polsce kawiarnia i sklepik Healthy Store by Ann, Kuchnia Otwarta, Trattoria Rucola, Green Caffe Nero czy Pinsa. Klienci mogą korzystać z licznych punktów usługowych, m.in. poczty, biura podróży, wypożyczalni aut, myjni samochodowej oraz salonów kosmetycznych i barbera. Mogą także poćwiczyć w klubie fitness Artis lub na zewnętrznej siłowni, skorzystać z warsztatów kulinarnych w studio Cook Story by Samsung, pograć w minigolfa czy koszykówkę. Obiekt posiada także szereg udogodnień przyjaznych rowerzystom – m.in. dedykowane miejsca postojowe, prysznice czy stację naprawy jednośladów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.