Komunikaty PR

Nowy proces produkcyjny Goodyeara pozwala szybciej produkować małe serie opon

2022-05-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Goodyear ( 0.25 MB )

Firma Goodyear Tire & Rubber Company otworzyła nowy zakład produkcyjny w Dudelange w Luksemburgu, po zainwestowaniu 77 mln dolarów w cyfrowy proces produkcji Industry 4.0.

Nowy zakład jest pierwszym tego typu obiektem Goodyeara. Daje możliwości uczenia się, testowania i doskonalenia technologii w miarę zwiększania skali produkcji. W fabryce zastosowano nowy proces ukierunkowany na małoseryjną produkcję opon o ultra-wysokich (UHP) i ultra-ultra-wysokich (UUHP)  osiągach o dużych średnicach obręczy, który umożliwia Goodyearowi wytwarzanie opon cztery razy szybciej niż w standardowym cyklu produkcyjnym. Dzięki temu firma może bardzo szybko i sprawnie reagować na potrzeby klientów.

Opracowany przez inżynierów Goodyeara proces przewiduje i odpowiada na rosnącą złożoność branży oponiarskiej. Coraz większa koncentracja producentów oryginalnego wyposażenia na oponach o dużej średnicy obręczy, a także szeroka gama modeli samochodów i opcji dostępnych dla klientów, stwarzają rosnącą potrzebę efektywnego opracowywania i produkowania wysokiej jakości opon UUHP w małych seriach, na żądanie klientów.

„Musieliśmy zaprojektować ten zintegrowany produkt i proces, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku. W ten sposób umożliwiamy nowemu modelowi biznesowemu obsługę naszych klientów i konsumentów w tej ważnej i coraz bardziej złożonej części rynku" - powiedział Chris Helsel, starszy wiceprezes Goodyear ds. operacji globalnych i dyrektor ds. technologii. „Nowy proces zapewni nam przewagę konkurencyjną, ukierunkowaną na światowej klasy jakość i szybkość reakcji”.

Nowa technologia wymaga nowych umiejętności, dlatego Goodyear zatrudnił już 90 pracowników do obsługi zakładu, a w najbliższych miesiącach planuje zwiększyć jeszcze obsadę o 20 dodatkowych techników elektromechaników. Producent zainwestował także w programy szkoleniowe, aby podnieść kwalifikacje obecnych pracowników i umożliwić im wykonywanie nowych, innowacyjnych procesów produkcyjnych.

Nowy obiekt już pracuje. W ceremonii otwarcia udział wzięli Wielki Książę Luksemburga, Minister Gospodarki Franz Fayot oraz Dana Biancalany, Zastępca Burmistrza Dudelange.

Franz Fayot, Minister Gospodarki Luksemburga, powiedział: „Jako pierwsza ważna amerykańska firma, która osiedliła się w Luksemburgu w 1951 roku, Goodyear zapoczątkował nowy etap w historii przemysłu luksemburskiego i jego dywersyfikacji gospodarczej. Od tego czasu relacje między Goodyearem a Luksemburgiem zawsze opierały się na wzajemnym wsparciu i zaufaniu. Nowy zakład produkcyjny firmy w Dudelange potwierdza atuty Wielkiego Księstwa jako miejsca inwestycji międzynarodowych grup w zaawansowane technologie przemysłowe”.

***

Na czym polega nowy proces?

Nowy proces pozwala Goodyearowi produkować opony cztery razy szybciej niż w standardowym cyklu produkcyjnym dzięki formowaniu i nakładaniu na gorąco elementów na maszynie do montażu opon. Innymi słowy, jest to wersja druku 3-D dla branży oponiarskiej.

Szybkość produkcji to zasługa nowych procesów cyfrowych, w których stosuje się wysoce zautomatyzowane, połączone ze sobą stanowiska pracy wykorzystujące technologie wytwarzania przyrostowego.

Dzięki w pełni zautomatyzowanemu i wysoce precyzyjnemu systemowi produkcji proces ten zwiększa wydajność w trakcie cyklu industrializacji nowych produktów, które później trafią do produkcji masowej.

To, w połączeniu z nowymi możliwościami wirtualnymi, które Goodyear instaluje w Centrum Innowacji w Colmar-Berg Luksemburgu, jest kluczowym krokiem w kierunku dalszego skracania cyklu rozwoju produktów, zmierzającym do osiągnięcia celu jaki wyznaczyła sobie firma, czyli osiągnięcia statusu preferowanego dostawcy oryginalnego sprzętu, który uzyskuje aprobatę dla wszystkich opracowywanych produktów po wykonaniu tylko jednej fizycznej iteracji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Goodyear Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Klienci Toyota Leasing mogą zarządzać umowami leasingu i KINTO ze smartfonów Biuro prasowe
2024-06-24 | 14:00

Klienci Toyota Leasing mogą zarządzać umowami leasingu i KINTO ze smartfonów

Toyota Leasing ogłasza wprowadzenie aplikacji mobilnej Portalu Klienta, dostępnej na systemy Android i iOS. Pierwsza tego typu aplikacja na polskim rynku, umożliwia łatwy i wygodny dostęp do
Motoryzacja Goodyear z najwyższą oceną środowiskową od FIA
2024-06-19 | 09:10

Goodyear z najwyższą oceną środowiskową od FIA

Zespół Goodyear Racing EMEA uzyskał najwyższą, 3-gwiazdkową ocenę w programie akredytacji środowiskowej FIA. Wyróżnienie to przyznano za długoterminowe plany
Motoryzacja Co by tu jeszcze zautomatyzować? Coboty coraz powszechniejsze w automotive
2024-06-12 | 08:00

Co by tu jeszcze zautomatyzować? Coboty coraz powszechniejsze w automotive

Universal Robots, duńska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją robotów współpracujących (cobotów), wraz ze swoimi partnerami coraz śmielej wkracza w przemysł

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.