Nowy system RFID do druku i kodowania etykiet VDA - od firmy MasterID
Polski producent i dostawca systemów RFID - firma MasterID - opracowała nowe rozwiązanie do samodzielnego drukowania i programowania etykiet VDA ze znacznikami RFID, które ułatwia znakowanie wyrobów wszystkim producentom podzespołów samochodowych współpracujących z największymi markami motoryzacyjnymi.
Wymóg etykietowania komponentów
Największe koncerny samochodowe zrzeszone w Niemieskim Stowarzyszeniu Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) opracowały wspólny standard znakowania i identyfikacji poszczególnych części samochodu, które pozyskują od swoich dostawców. Każda część i komponent użyty do stworzenia pojazdu musi być oznaczona specjalną etykietą z chipem RFID. Opracowana rekomendacja VDA 5500 określa sposób nadrukowywania informacji na etykietę oraz strukturę jej kodowania w pamięci EPC znajdującej się w chipie RFID.
Trudności z przygotowywaniem etykiet VDA przez dostawców części
Producenci komponentów samochodowych dostarczający swoje wyroby na przykład do koncernu Volkswagen są zobligowani do etykietowania części i dostaw zgodnie z wytycznymi VDA 5500. Niestety samodzielne opracowanie etykiety i sposobu jej programowania jest bardzo trudne ze względu na skomplikowany zapis struktury informacji. Dlatego wielu kontrahentów koncernu pozyskuje gotowe, już zaprogramowane zgodnie z wymogami Volkswagena i VDA, etykiety od zewnętrznych sprzedawców, czym uzależnia całe swoje dostawy od dostępności etykiet na rynku. Żadna część ani partia nie zostanie bowiem przyjęta przez odbiorcę, jeśli nie są odpowiednio oznakowane.
System RFID do tworzenia etykiet VDA
Odpowiedzią na problemy dostawców podzespołów samochodowych z etykietowaniem VDA jest nowy system polskiej firmy MasterID, który umożliwia samodzielne, wewnętrzne opracowywanie, drukowanie i kodowanie znaczników na produkty. MasterID Automotive RFID daje pełną niezależność od dostawców gotowych etykiet VDA dla Volkswagena (w chwili obecnej, a w przygotowaniu jest również obsługa pozostałych koncernów), a co ważne - umożliwia również weryfikację poprawnego działania znaczników RFID już po ich montażu na produktach.
Więcej informacji o rozwiązaniu firmy MasterID dla branży automotive, o jego funkacjach oraz korzyściach z wdrożenia można przeczytać na stronie producenta.
https://www.masterid.pl/automotive-rfid-dla-motoryzacji/
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.