Obchody jubileuszu 75-lecia Seifert Logistics Group w Polsce
Ilona Urbańczyk
Seifert Polska
Kosztowska 21
41-409 Mysłowice
i.urbanczyk|seifert-logistics.com| |i.urbanczyk|seifert-logistics.com
+48 327 317 110
www.seifert-logistics.com
Po inaugurujących festynach rodzinnych w Zorbau i w Malsch, w pierwszy weekend września świętowano obchody 75-lecia Seifert Logistics Group w Polsce. W wyjątkowej lokalizacji, na Zamku Książ w Wałbrzychu. W eleganckim stylu lat 20. i 30.
Pracownicy z wszystkich lokalizacji w Polsce wraz z gośćmi z Niemiec pokonali setki kilometrów by wspólnie świętować ten niecodzienny jubileusz, w najpiękniej położonym zamku w Polsce. Zamku, który majestatycznie wznosi się na cyplu skalnym, i dzięki swojej imponującej lokalizacji, kubaturze, bogactwu koncepcji architektonicznych oraz niezwykłej historii, fascynuje i zapiera dech w piersiach.
Po atrakcjach kulturalnych i integracyjnych z oprawą muzyczną kwartetu smyczkowego, w historycznej Sali Maksymiliana zapoczątkowano oficjalne obchody 75-lecia, w stylu lat 20. i 30. Prezes Jan Brachmann przywitał gości i pracowników słowami:
Witamy na jubileuszu 75-lecia Grupy Logistycznej Seifert na Zamku Książ.
Cieszę się, że jesteśmy tu dziś wszyscy razem.
Chcemy CELEBROWAĆ z Wami ten jubileusz, bo to Wy każdego dnia zapewniacie sukces Grupy!
Przedstawiono historię Grupy, a następnie wszyscy uczestnicy przeszli na Salę Balową na uroczystą kolację i jubileuszowy tort. Główną atrakcją wieczoru był spektakularny, przestrzenno-graficzny pokaz laserowy, dedykowany jubileuszowi Grupy Seifert.
Rok obchodów 75-tej rocznicy powołania do życia Seifert Logistics Group dopełni tej jesieni czwarta, ostatnia uroczystość zorganizowana w Ulm. Jubileusz uświetni otwarcie nowego centrum logistycznego i jednocześnie nowej siedziby głównej Grupy w Ulm Nord. Nowoczesne centrum logistyczne typu multi-user na przestrzeni około 80 000 metrów kwadratowych, z 60 000 miejsc paletowych powierzchni logistycznej dedykowanej kompleksowym usługom o wartości dodanej dla różnych branż, jednocześnie stanowić będzie nowy, centralny budynek administracyjny Grupy Seifert. Na realizację projektu przeznaczono kilkumilionową kwotę inwestycyjną, co przekłada się na koszt największej inwestycji w dotychczasowej historii firmy.
Harald Seifert określa budowę nowej głównej siedziby firmy jako „spełnienie swoich życzeń i swojej wizji". Już 23 lata temu, kiedy przenosił siedzibę główną z Ehingen do Ulm, Ulm Nord, położony między Stuttgartem a Monachium jawił się mu jego wymarzona lokalizacja na przyszłość. Bezpośrednie połączenie z autostradą A7 i A8 oraz sąsiedztwo huba kontenerowego będzie atutem tej nowoczesnej inwestycji wyposażonej we własne forum Seifert, bistro oraz studio fitness dla pracowników.
Historia Grupy Seifert jest wzorcowym przykładem rozwoju. Założona w roku 1947 firma, po dziś dzień jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Z lokalnego lidera rynku transportowego wyrosła do poziomu operatora logistycznego działającego na arenie międzynarodowej.
Zatrudnia ponad 2 500 pracowników w 45 lokalizacjach w Europie, gdzie realizuje innowacyjne rozwiązania logistyczne dla branży chemicznej, dóbr konsumpcyjnych, branży papierniczej, farmaceutycznej czy materiałów budowlanych. A to szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji stanowi solidny fundament Grupy (którego odzwierciedleniem jest właśnie nowe Centrum administracyjne w Ulm Nord). Natomiast od lat jej motorem napędowym jest wyspecjalizowany sektor logistyki kontraktowej dla branży AUTOMOTIVE, w tym również na rynku polskim, gdzie działa Seifert Polska i Seifert Automotive Polska (odpowiedzialna za obsługę logistyczną fabryki silników i baterii samochodowych w Jaworze), czerpiąc wiedzę z 75-letniego doświadczenia Grupy.
– Jako operator logistyczny przez lata wypracowaliśmy logistyczny know-how branży motoryzacyjnej, rozwijając się równolegle wraz z nią. Nie inaczej jest i teraz, w kierunku elektromobilności – podkreśla Jan Brachmann, prezes Seifert Polska, obecnej na polskim rynku TSL już od ponad 20 lat, z siedzibą główną w Mysłowicach na Górnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Jaworzna.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.