Komunikaty PR

Oddziały LKQ w Europie Środkowo-Wschodniej dołączają do obchodów Dnia Ziemi

2022-04-22  |  19:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.71 MB )

Aby świętować Dzień Ziemi, organizacja LKQ CEE zdecydowała się wyłączyć światło w swoich oddziałach, tj. podświetlenia logotypów i bannerów reklamowych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ten sposób firma chce zademonstrować swoje podejście do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej gospodarki energetycznej. Prawie 300 oddziałów z siedmiu krajów będzie brało udział w projekcie − Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina oraz oddział ELIT Polska. Z oczywistych względów, żaden ukraiński oddział nie będzie zaangażowany w ten projekt. 

Andras Lorincz, Dyrektor Generalny LKQ na Europę Środkową i Wschodnią, wyjaśniając tę inicjatywę, powiedział: „W LKQ poważnie podchodzimy do zrównoważonego rozwoju i dlatego chcemy również zademonstrować to poprzez przemyślane korzystanie z energii. Wyłączenie logotypów i bannerów reklamowych na fasadach naszych oddziałów jest widocznym sygnałem, że razem z innymi firmami na świecie chcemy publicznie wspierać Dzień Ziemi oraz zachęcać do zrównoważonego zachowania nas wszystkich. Pragniemy także pokazać w praktyce jak oszczędzać energię.”

W ramach projektu, firma również planuje oszacować łączne oszczędności w wyniku wyłączenia świateł w danym regionie i opublikować wyniki 26 kwietnia. 

LKQ promuje stosowanie dostępnych technologii w celu zmniejszenia emisji CO2, zapewnia zrównoważony rozwój łańcuchów dostaw, wspiera bezpieczeństwo i ochronę zdrowia ludzi oraz koncentruje się na odpowiedzialności społecznej. 

Dzień Ziemi to coroczne globalne wydarzenie organizowane 22 kwietnia w celu promowania i wspierania ochrony środowiska naturalnego. Po raz pierwszy odbył się w 1970 r. i obecnie jest obchodzony corocznie w ponad 193 krajach.

 

O LKQ w Europie Środkowo-Wschodniej

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), LKQ działa w ośmiu krajach: w Bośni i Hercegowinie, Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumuni, na Słowacji, w Słowenii oraz Ukrainie. Firma funkcjonuje pod kilkoma markami w tym regionie - Auto Kelly, ELIT, Stahlgruber, Láng oraz Simimpex. Wszystkie te marki zostały zintegrowane w grupę LKQ Europe w 2016 r.

Spółka LKQ zapewnia około 35,000 warsztatów w regionie CEE oraz obsługuje około 571,000 klientów B2B i B2C. Firma ta obsługuje najnowocześniejszą platformę szkoleniową w regionie w ramach Akademii LKQ w Pradze i innych miastach, która oferuje specjalistyczne szkolenia obejmujące kompleksową ochronę i naprawę pojazdów, w tym odpowiednie zarządzanie warsztatami. Posiada także najnowocześniejsze centrum innowacji i obsługi w Katowicach, w Polsce, które stanowi katalizator dla strategii innowacji oraz cyfryzacji firmy.

O LKQ Europe

ELIT Polska jest częścią LKQ Europe, spółki zależnej LKQ Corporation, wiodącego dystrybutora części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26,000 osób z siecią  ponad 1,000 oddziałów i około 6,1 miliarda dolarów przychodu w 2021 roku. Organizacja zaopatruje ponad 100,000 niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach europejskich.

Do grupy należą Euro Car Parts, LKQ Fource, RHIAG Group, Elit i STAHLGRUBER Group, a także specjalista od recyklingu, Atracco. LKQ posiada również mniejszościowe udziały w Grupie Mekonomen.

 

Osoba do kontaktu z mediami w ramach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE)            

Ján Kondáš                    

Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej na rejon Europy Środkowo-Wschodniej LKQ        

LKQ CZ s.r.o.

Ocelářská 16 

190 00 Praha 9

Czechy                        

T +420 720 934 966                    

E jan.kondas@lkq.cz                

 

Osoba do kontaktu z mediami w Czechach            

Ivan Dzido                    

Kierownik ds. komunikacji zewnętrznej LKQ CZ/CEE            

LKQ CZ s.r.o.                    

T +420 724 890 287                

E ivan.dzido@lkq.cz            

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.