PCK w Rzeszowie otrzymał od VW FS auta, dzięki którym pomaga uchodźcom z Ukrainy
Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie otrzymał 5 samochodów w ramach kolejnego etapu współpracy z firmą Volkswagen Financial Services. Pojazdy zostały udostępnione PCK bezpłatnie na okres 6 miesięcy i w tym czasie mają służyć na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK w Rzeszowie od początku wojny jest silnie zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Każdego dnia pracownicy i wolontariusze wkładają ogromny wysiłek w zapewnienie wsparcia ludziom, którzy musieli uciekać ze swojej ojczyzny z powodu prowadzonych przez Rosję działań zbrojnych. Potrzeby były i są ogromne, a jedną z nich jest zapewnienie logistyki, przede wszystkim w zakresie przewożenia ludzi oraz niezbędnych towarów, np. produktów higienicznych.
PCK dziękuje za przekazane auta
Wśród podmiotów prywatnych, które odpowiedziały na apel podkarpackiego PCK i bez wahania przyłączyły się do pomocy, był Volkswagen Financial Services. Firma zajmująca się finansowaniem samochodów nowych i używanych dzięki produktom typu leasing czy kredyt przekazała 5 samochodów. Auta trafiły na 6 miesięcy do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem jest zapewnienie mobilności działającym na miejscu przedstawicielom PCK oraz wsparcie w codziennych obowiązkach. Przekazanie miało miejsce w październiku br.
– Mówiąc o wsparciu, jakiego udzieliła nam firma Volkswagen Financial Services, tak naprawdę powinniśmy cofnąć się do lutego 2022 r. Już 2 dni po wybuchu wojny użyczono nam bezpłatnie 10 samochodów, które każdego dnia przez 6 miesięcy pełniły razem z nami służbę przy granicy. Jednak potrzeby mimo upływu kilku miesięcy wciąż są ogromne, dlatego z ogromną wdzięcznością przyjęliśmy wiadomość, że Volkswagen Financial Services będzie dalej wspierać nas w tym obszarze. Od października do dyspozycji Oddziału mamy 5 samochodów, które wykorzystujemy w działaniach każdego dnia – zaznacza Maciej Maruszak, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie.
Wsparcie w zakresie mobilności
Dyrektor Maciej Maruszak wymienia, że samochodami udostępnionymi przez Volkswagen Financial Services realizowane są przewozy z granicy w Medyce, Korczowej i Krościenku do punktów recepcyjnych, ponadto przewozy osób niepełnosprawnych do miejsc zakwaterowania na terenie głównie Podkarpacia, ale także pojedyncze przejazdy w inne części kraju. Pracownicy i wolontariusze PCK przewożą żywność i produkty dla uchodźców zarówno bezpośrednio na granicę z Ukrainą, jak i do punktów udzielania pomocy.
– Samochody przekazane przez Volkswagen Financial Services naprawdę nam służą, czego potwierdzeniem niech będzie liczba osób, które dzięki tym pojazdom udało się przewieźć. Według naszych szacunków oraz informacji pochodzących z Urzędu Miasta w Przemyślu wyliczyliśmy, że od początku współpracy, czyli od marca tego roku, przewieźliśmy około 250 tysięcy osób – dodaje Maciej Maruszak z Polskiego Czerwonego Krzyża.
Pojazdy przekazane na rzecz PCK w Rzeszowie zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym, aby były niezawodne podczas służby. Każdy został wyposażony w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, dzięki czemu pracownicy PCK nie muszą myśleć o kosztach związanych z tankowaniem i tym samym skupić się na jeszcze sprawniejszej i skuteczniejszej pomocy.
– W obecnych czasach niezwykle istotna jest każda forma wsparcia. O jej skuteczności bardzo często decyduje szybkość reakcji i właściwe miejsce skierowania pomocy. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i pomagamy tak, jak potrafimy najlepiej, poprzez dostarczanie mobilności. Dwa dni po wybuchu wojny w Ukrainie użyczyliśmy 10 samochodów na potrzeby Polskiego Czerwonego Krzyża, które nasi pracownicy dostarczyli do Rzeszowa, skąd niezwłocznie ruszyły w teren. Kilka tygodni później w ramach współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych 20 naszych pojazdów przekazaliśmy wybranym przygranicznym jednostkom OSP. Jesteśmy dumni, że nasze auta z logo VW FS wspierają tych, którzy udzielają pomocy uchodźcom – podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.
Samochody dla Ochotniczych Straży Pożarnych
Współpraca z Podkarpackim Oddziałem Okręgowym PCK w Rzeszowie to jedno z wielu działań z zakresu społecznej odpowiedzialności, jakie realizuje Volkswagen Financial Services. Firma już w marcu br. zaangażowała się w pomoc na rzecz uchodźców, użyczając 20 samochodów na potrzeby wybranych jednostek OSP. Samochody trafiły do formacji położonych głównie w województwach przygranicznych. Pojazdy od marca przez 6 miesięcy były wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów.
Liczny i pozytywny odzew na temat akcji sprawił, że Volkswagen Financial Services zadecydował o kontynuowaniu działań. W listopadzie br. w ramach IV odsłony wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych do wybranych 10 jednostek w całej Polsce trafiło 10 pojazdów marki Volkswagen. Działania były i są koordynowane wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.