Santander Consumer Multirent wprowadził leasing motocykli nierejestrowanych
Jak wynika z danych wewnętrznych Santander Consumer Multirent, leasing jednośladów zyskuje na popularności. Tylko w I kwartale br. firma udzieliła o 32 proc. więcej umów leasingowych na nowe pojazdy z tej kategorii niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Widząc zainteresowanie taką formą finansowania jednośladów przez klientów oraz partnerów biznesowych, Santander Consumer Multirent zdecydował się dodać do swojej oferty leasing motocykli nierejestrowanych. Produkt jest już dostępny u wybranych dealerów współpracujących z leasingodawcą.
Wrocław, 14 czerwca 2022 r. Santander Consumer Multirent wzbogacił swoją ofertę o kolejny produkt – leasing jednośladów nierejestrowanych. Poza motocyklami daje on możliwość sfinansowania takich przedmiotów jak quady, skutery śnieżne oraz wodne. Jest to całkowita nowość w ofercie leasingodawcy, wprowadzona w odpowiedzi na zapytania partnerów biznesowych i klientów.
- Produkt charakteryzuje prosta, szybka procedura z minimum formalności – komentuje Rafał Biegański z Santander Consumer Multirent. – Uważamy wiosnę i nadchodzące lato za doskonałe pory na skorzystanie z tego rodzaju leasingu i oddanie się jeździe rekreacyjnej na skuterze, quadzie czy motocyklu. Warto wiedzieć, że jednoślady nierejestrowane nie posiadają tablic, a co za tym idzie i dowodu rejestracyjnego, który daje pojazdom prawo poruszania się po drogach publicznych i im podobnych. Najczęściej więc pojazdy te wykorzystuje się do rozwijania swoich pasji na różnego rodzaju bezdrożach i miejscach trudno dostępnych dla motocykli zarejestrowanych.
Jak złożyć wniosek o jednoślad nierejestrowany? Można to zrobić przy wsparciu pracownika salonu dealerskiego współpracującego z Santander Consumer Multirent. Po wyborze jednośladu i dopasowanego do swoich potrzeb leasingu, wniosek trafia do akceptacji za pomocą programu sprzedażowego platformy DigiCar. Co ciekawe, w przypadku jednośladu nierejestrowanego procedura oczekiwania na akceptację i wydanie przedmiotu jest krótsza, ponieważ odchodzi konieczność rejestracji pojazdu w urzędzie wydziału komunikacji. Nie trzeba też czekać na otrzymanie tablic rejestracyjnych i dowodu. Przyspieszony proces może okazać się dużym atutem dla tych, którzy potrzebują jednośladu głównie do rekreacji.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.