Szybsza obsługa płatności w automatach paliwowych
Fiserv Polska, działający pod marką PolCard from Fiserv, wprowadził rozwiązanie, które umożliwia płatności kartowe w automatach do samodzielnego rozliczania tankowania. Dzięki integracji dystrybutora z terminalem możliwa jest płatność za paliwo bezpośrednio przy stanowisku – 24 godziny na dobę, bez konieczności angażowania pracownika stacji, co znacznie usprawnia proces tankowania. Rozwiązanie jest w pełni zgodne z wytycznymi organizacji Visa i Mastercard, dotyczącymi rozliczania takich transakcji.
– Nasze rozwiązanie do obsługi transakcji w paliwomatach oferowane we współpracy z Almar IT to szybki i wygodny sposób na zatankowanie samochodu, dostępny przez całą dobę i bez kolejek do kasy. Jest to usługa spełniająca najwyższe standardy bezpieczeństwa, zarówno dla klienta, który płaci za paliwo, jak i stacji paliw – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.
Fiserv Polska pomaga zapewnić prawidłową realizację takich transakcji, które wymagają specjalnego sposobu przetwarzania zgodnie z zaleceniami Visa i Mastercard. Z tego względu takie płatności mogą być obsługiwane jedynie na wybranych terminalach płatniczych dostosowanych do tego typu operacji. Dodatkowo takie urządzenie musi być w pełni zintegrowane z automatem do samodzielnego rozliczania tankowania.
Automatyczna opłata w dystrybutorach paliwa
Rozpoczynając tankowanie w paliwomacie klient ma możliwość zadeklarowania maksymalnej kwoty, za którą chce zatankować pojazd. Tankowanie kończy się po jej osiągnięciu lub na polecenie klienta (np. w momencie maksymalnego zapełnienia zbiornika). Na końcu transakcja jest rozliczona automatycznie, zgodnie z faktycznym zakupem paliwa. W przypadku, gdy na koncie klienta nie ma wystarczającej ilości środków usługa może być wykonana częściowo.
– Już od kilku lat oferujemy stacjom paliw automaty umożliwiające sprzedaż paliwa bez udziału kasjera. Przykładamy dużą wagę, aby cały czas dostosowywać je do zmieniających się oczekiwań klientów. W dobie cyfryzacji możliwość i bezpieczeństwo płatności bezgotówkowych są ważne jak nigdy wcześniej. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się, by wspólnie z PolCard from Fiserv wdrożyć w naszych urządzeniach bezpieczny proces akceptacji płatności bezgotówkowych, w pełni zgodny z wymaganiami systemów płatniczych – mówi Tomasz Nowicki, dyrektor handlowy w Almar IT sp. z o.o.
Całodobowa sprzedaż paliwa
Rozwiązanie przeznaczone jest dla stacji paliw, na których nie jest wymagana obsługa sprzedawcy. Może być również wdrażane tam, gdzie samoobsługowy paliwomat będzie stanowił dodatkowy punkt sprzedaży. Jedne z pierwszych urządzeń wyposażonych w rozwiązanie stanęły już na stacjach paliw Grosar w wybranych miejscowościach Podkarpacia (m.in. w Jasienicy, Cisnej, czy Solinie), i planowane są wdrożenia w kolejnych punktach.
– Całodobowa automatyczna sprzedaż paliwa, bez konieczności zatrudniania obsługi, która musiałaby pracować w nocy, to dla nas bardzo korzystne rozwiązanie. Sprawdza się szczególnie w przypadku stacji, które zlokalizowane są w mniejszych miejscowościach, na uboczu lub tam gdzie zwykle panuje mniejszy ruch. Samoobsługowe dystrybutory paliw mogą również stanowić dodatkowy punkt sprzedaży paliwa na dużych stacjach i usprawnić obsługę klientów poprzez rozładowanie kolejek do kas w godzinach szczytu – mówi Piotr Sarama, wiceprezes firmy Grosar sp. z o.o.
O Fiserv
Fiserv, Inc. (NASDAQ: FISV) dąży do przekazywania pieniędzy i informacji w sposób, który porusza świat. Jako światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych, firma pomaga klientom w osiąganiu najlepszych w swojej klasie wyników dzięki zaangażowaniu w innowacje i doskonałość w obszarach takich jak obsługa rachunków i rozwiązania bankowości cyfrowej, obsługa kart płatniczych i zarządzanie infrastrukturą sieciową, płatności, handel elektroniczny, akceptacja i przetwarzanie płatności w handlu i usługach oraz Clover® - bazującej na chmurze platformy sprzedażowej oraz do zarządzania biznesem. Fiserv jest członkiem S&P 500® Index i jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie według listy World’s Most Admired Companies™ publikowanej przez magazyn Fortune®. Odwiedź stronę fiserv.com i śledź informacje w mediach społecznościowych, aby uzyskać więcej informacji o firmie.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.