Szykuje się rewolucja w częściach zamiennych. Produkcja „na żądanie”

Ilona Urbańczyk
Seifert Polska
Kosztowska 21
41-409 Mysłowice
i.urbanczyk|seifert-logistics.com| |i.urbanczyk|seifert-logistics.com
+48 327 317 110
www.seifert-logistics.com
Produkcja „na żądanie” w sklepie z licencjami na druk 3D
Produkcja addytywna (nazywana drukiem 3D) trwale zmieni system zaopatrzenia w części zamienne dla niektórych grup produktów. Produkcja części zamiennych tylko wtedy, gdy są one potrzebne, zmniejszy pojemnościowo zapotrzebowanie magazynowe przy jednoczesnym oszczędnym wykorzystaniu zasobów. Ponadto produkcja za pomocą drukarek 3D niesie również korzyść w postaci lokalnej elastyczności, dzięki czemu w przyszłości części zamienne będą mogły być produkowane bezpośrednio tam, gdzie będą potrzebne.
Daimler Buses i Seifert Logistics Group będą w ramach wspólnego pilotażu drukować podzespoły i sprzedawać za pośrednictwem Daimler Buses eShop.
Grupa Logistyczna Seifert jest zaangażowana w pilotażowy projekt testowania i wdrażania zdecentralizowanej produkcji dla Daimler Buses. Aby móc drukować części zamienne wymagane przez Daimler Buses w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, wymagany jest bezpieczny cyfrowy system licencjonowania w celu ochrony własności intelektualnej, który Daimler Buses wdrożył w formie eShopu z licencją na drukowanie.
Komponenty będą przekazywane klientom online jako zaszyfrowane pliki do pobrania. W ten sposób otrzymują oni wstępną licencję na wykorzystanie zaszyfrowanego modelu 3D do pracy lub przygotowania do druku oraz faktyczną licencję na druk wymaganej części zamiennej, za pomocą której można wydrukować dokładnie tyle egzemplarzy, ile klient zażyczy sobie i zakupi.
Jest to możliwe dzięki rozwiązaniu szyfrującemu i licencjonującemu "CodeMeter" firmy Wibu-System oraz certyfikowanym drukarkom 3D firmy Farsoon Technologies, które od dwóch lat są używane przez firmę logistyki kontraktowej z Ulm.
Cały proces, od uzyskania licencji do ostatecznego wydruku części zamiennej, został przetestowany przez dział druku 3D w Seifert pod kątem funkcjonalności i możliwości optymalizacji, w wyniku czego wydrukowane komponenty spełniają wszystkie wymagania jakościowe. W przyszłości Grupa Logistyczna Seifert oprócz usług produkcyjnych w zakresie druku 3D będzie pozycjonować się również jako partner serwisowy Daimler Buses i w możliwie najkrótszym czasie wyprodukuje potrzebną część zamienną.
Oznacza to, że zaszyfrowane licencje mogą być bezpiecznie zakupione online w dowolnym czasie, niezależnie od lokalizacji, a następnie wydrukowane na certyfikowanych urządzeniach, takich jak te wykorzystywane przez Seifert Logistics Group. Druk 3D znacznie redukuje czas i wysiłek wymagany do konwencjonalnej produkcji.
Innowacyjna i bezpieczna produkcja części zamiennych na żądanie jest w zasięgu ręki, co zrewolucjonizuje logistykę części zamiennych. Wraz z Daimler Buses, Seifert Logistics Group stoi na czele tej ewolucji.
„Szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji od zawsze stanowi solidny fundament i atut naszej Grupy. Strategicznie też zawsze jesteśmy o krok do przodu i otwarcie wchodzimy na nowe rynki. Naszym motorem napędowym jest wyspecjalizowany sektor logistyki kontraktowej dla branży AUTOMOTIVE. Jako operator logistyczny od lat równolegle rozwijaliśmy się wraz z nią. Nie inaczej jest i teraz, w kierunku elektromobilności oraz produkcji części zamiennych „na żądanie” właśnie” – podsumowuje Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.