Volkswagen Financial Services członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego
W lutym br. Volkswagen Financial Services dołączył do członków biznesowych Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Tym samym znalazł się w gronie firm aktywnie działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce.
Misją Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego jest stworzenie platformy porozumienia i współpracy między różnymi podmiotami wszystkich sektorów społeczeństwa obywatelskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.
– Serdecznie witam wśród naszych członków Volkswagen Financial Services. Cieszymy się, że będziemy współpracować i wspólnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce – mówi Dorota Olszewska, prezeska PBD. – Mamy nadzieję, że wspólna wymiana doświadczeń zaowocuje nowymi projektami i w pełni uda nam się wykorzystać doświadczenie i potencjał naszego nowej firmy członkowskiej.
– Dołączenie do Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego stanowi ważny krok w naszej działalności. Jako wiodąca spółka leasingowa z grupy automotive i lider w zakresie dostarczania finansowania w Polsce dla samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, pragniemy aktywnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Liczymy, że poprzez edukację możemy mieć wpływ na zwiększenie świadomości kierowców, co powinno przełożyć się na zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Departamentu Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.
Volkswagen Financial Services i PBD na początku swojej współpracy chcą skupić się na zagadnieniach z obszaru bezpieczeństwa flot samochodowych, mobilności i eksploatacji aut.
Volkswagen Financial Services oferuje pod jedną marką usługi finansowe (leasing, kredyt, najem) związane z zakupem i eksploatacją samochodów dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz ubezpieczenia i bankowość. Od wielu lat jest firmą odpowiedzialną społecznie. Jednym z działań, które podejmuje VW FS, jest wsparcie strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Firma udostępnia im samochody, dzięki którym mogą szybciej i sprawniej nieść pomoc potrzebującym – m.in. zabezpieczając wypadki drogowe czy biorąc udział w akcjach ratunkowych. Aktualnie pojazdy Volkswagen Financial Services służą wybranym jednostkom OSP w ramach działań pomocowych dla uchodźców z Ukrainy.
Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest członkiem Global Road Safety Partnership (GRSP) w Genewie, tj. międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji. W Polsce Partnerstwu patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.