Volkswagen Financial Services wspiera strażaków w niesieniu pomocy uchodźcom
Volkswagen Financial Services kontynuuje działania dla strażaków. Firma użyczyła bezpłatnie 10 samochodów na rzecz wybranych jednostek OSP zaangażowanych w pomoc uchodźcom. Pojazdy przez najbliższe 6 miesięcy będą wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów. To kolejna odsłona akcji prowadzonej wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Najbardziej ufamy strażakom
Jak wynika z badania IQS na zlecenie Volkswagen Financial Services, zawód strażaka cieszy się największym zaufaniem Polaków. Odpowiedziało tak 95 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się ratownik medyczny z wynikiem 91 proc., a na trzecim pielęgniarka (87 proc.). Wysoko w zestawieniu znaleźli się także: lekarz (85 proc.) oraz żołnierz (81 proc.).
– Strażacy ochotnicy zdaniem aż 95 proc. Polaków, których zapytaliśmy, dobrze wykonują swoją służbę, jaką jest niesienie pomocy potrzebującym. Zwykle są najbliżej lokalnych społeczności i najbliżej ludzkich spraw. Są pierwsi na miejscu i zawsze przygotowani do niesienia pomocy, niezależnie od okoliczności. Dlatego też jako Volkswagen Financial Services jesteśmy dumni, że możemy ich wspierać, dostarczając mobilność, czyli samochody, dzięki którym strażacy mogą swoją służbę wykonywać sprawniej i skuteczniej – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services.
Realne wsparcie dla OSP
Volkswagen Financial Services w zakresie pomocy na rzecz OSP współpracuje ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Firma w ramach kolejnej, czwartej już odsłony pomocy przekazała w listopadzie 10 samochodów marki Volkswagen. Trafiły one do wybranych 10 jednostek czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom – auta zasiliły szeregi m.in. OSP Hrubieszów, OSP Myślenice i OSP Turek. Każdy został wyposażony w kartę paliwową, pakiet serwisowy i ubezpieczenie.
Pojazdy pomagają w transporcie osób oraz przy przewożeniu żywności i darów dla potrzebujących. Zostały użyczone jednostkom OSP bezpłatnie na okres 6 miesięcy. Co ważne, auta są odpowiednio przystosowane do wymagających zadań: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki.
– Jeśli miałbym określić, z czym kojarzy mi się służba strażaków ochotników, byłyby to szybkość i odwaga w działaniu, ale także odpowiedzialność i empatia, które pozwalają im nieść pomoc. To właśnie oni najczęściej jako pierwsi docierają na miejsce tragicznych bardzo często zdarzeń. Chylę czoła przed ich poświęceniem i wierzę, że użyczone przez nas samochody będą im dobrze służyć – dodaje Mikołaj Woźniak.
Pod patronatem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Współpraca Związku OSP RP i Volkswagen Financial Services trwa z powodzeniem od 2020 roku. Obecna, czwarta odsłona działań jest kontynuacją akcji zapoczątkowanej w marcu br., a jej główny cel to pomoc uchodźcom z Ukrainy.
– Działania z firmą Volkswagen Financial Services oceniamy bardzo pozytywnie. Już od kilku lat samochody z charakterystycznym niebieskim logo naszego partnera wspierają strażaków OSP w całej Polsce. Interwencje strażackie obejmowały do tej pory m.in. zwalczanie skutków pandemii, akcje ratunkowe, zabezpieczanie terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowanie lasów w czasie największych upałów – wymienia Grzegorz Szyszko Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Samochody dla Podkarpackiego Oddziału PCK
Działania na rzecz strażaków ochotników, prowadzone przez Volkswagen Financial Services w sposób przemyślany, długofalowy i kompleksowy, stanowią potwierdzenie tego, że firma świadomie buduje swój wizerunek jako odpowiedzialnej społecznie.
VW FS wspiera też Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK w Rzeszowie, któremu w październiku br. użyczył bezpłatnie 5 samochodów. Pojazdy trafiły na 6 miesięcy do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem jest zapewnienie mobilności działającym na miejscu pracownikom i wolontariuszom oraz wsparcie w codziennych obowiązkach. To kolejny etap pomocy – samochody z logo VW FS po raz pierwszy trafiły do PCK w Rzeszowie już w lutym br., zaledwie 2 dni po wybuchu wojny w Ukrainie.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.