Volkswagen Financial Services członkiem PZWLP

Volkswagen Financial Services, największa firma finansująca floty nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony w Polsce, dołącza do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).
Firma Volkswagen Financial Services dołączyła do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów – działającej od 2005 roku branżowej organizacji, która działa na rzecz rozwoju oraz profesjonalizacji rynku flotowego w Polsce. Członkostwo stanowi dla VW FS ważny krok w działalności firmy, ponieważ pozwoli jej dynamicznie uczestniczyć w życiu całej branży, silniej wsłuchiwać się w potrzeby klientów oraz mieć znaczący wpływ na kształtowanie najwyższych standardów oraz najlepszych praktyk dla rynku flotowego w Polsce.
Dołączenie Volkswagen Financial Services do PZWLP oznacza, że Związek reprezentuje obecnie ok. 85 proc. rynku wynajmu długoterminowego samochodów w naszym kraju.
– Z przyjemnością dołączamy do organizacji, która od przeszło 15 lat skutecznie tworzy oraz upowszechnia najwyższe standardy etyczne i biznesowe w zakresie wynajmu i leasingu samochodów w Polsce. Od kilku lat posiadamy niekwestionowany status lidera w leasingu nowych samochodów osobowych w Polsce z udziałem rynkowym na poziomie 20 proc. – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu w Volkswagen Financial Services. – Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza oraz doświadczenie, które oferujemy wraz z dołączeniem do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, okażą się niezbędne do dalszego rozwoju całej branży.
Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) istnieje od 2005 roku. Skupia największe i najważniejsze w Polsce firmy wynajmu długoterminowego samochodów. W ramach organizacji działa kilka eksperckich zespołów roboczych zajmujących się najbardziej istotnymi dla branży obszarami tematycznymi – jak np. regulacje prawne i podatkowe, tworzenie standardów branżowych czy rozwój oraz edukacja na temat elektromobilności we flotach.
– Przystąpienie Volkswagen Financial Services do PZWLP, a więc lidera rynku leasingu nowych pojazdów oraz jednego z największych graczy na rynku wynajmu długoterminowego w Polsce, to bardzo dobra informacja nie tylko dla naszej organizacji, ale również całej branży w kraju – mówi Robert Antczak, Prezes Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). – Reprezentacja firm wynajmu długoterminowego aut w PZWLP znacząco się dzięki temu zwiększa, a w efekcie, istotnie wzmacnia się także siła głosu naszej organizacji. Bardzo cenne będą z pewnością również wiedza i doświadczenie, jakimi Volkswagen Financial Services wzbogaci PZWLP. Znaczenie wynajmu długoterminowego dla całego rynku motoryzacyjnego w Polsce jest z każdym rokiem coraz większe. Obecnie już 3 na 10 przedsiębiorców i firm w naszym kraju finansuje w ten sposób swoje pojazdy. Jednocześnie od kilku lat musimy funkcjonować w trudnych warunkach gospodarczych, wpływających również na rynek motoryzacyjny, spowodowanych pandemią oraz wojną w Ukrainie. W tej sytuacji silny wspólny głos całej branży, skupionej w PZWLP, będzie bardzo ważny dla dalszego rozwoju rynku wynajmu długoterminowego.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.