Komunikaty PR

Volkswagen Financial Services wspiera strażaków w pomocy uchodźcom

2022-03-21  |  16:00
Biuro prasowe

Volkswagen Financial Services przekazał bezpłatnie 20 samochodów na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. Pojazdy trafiły do jednostek OSP czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom. Samochody będą wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących. Jest to kolejna odsłona trwającej od 2020 roku współpracy między VWFS a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Każda pomoc ma znaczenie

Pojazdy marki Volkswagen Transporter T6 oraz Caddy trafiły do 20 wybranych jednostek OSP położonych przede wszystkich w województwach przygranicznych – lubelskim, podkarpackim i podlaskim, a także mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Samochody zasiliły szeregi m.in. OSP Skaryszew, OSP Hrubieszów i OSP Górowo Iławieckie. Są doskonale przystosowane do zadań stojących przed ochotnikami: mają obszerne kabiny, duże przestrzenie ładunkowe i mocne silniki. Volkswageny Transportery T6 mają też napęd 4x4, co jest dodatkowym atutem w codziennej pracy strażaków.

Każdy z 20 pojazdów przekazanych bezpłatnie przez Volkswagen Financial Services został dokładnie sprawdzony technicznie. Wyposażono je w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, żeby strażacy mogli skupić się na swoich zadaniach i tym, co najważniejsze – niesieniu pomocy potrzebującym uchodźcom.

W obecnej sytuacji niezbędna jest każda forma wsparcia. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i dlatego staramy się pomóc tak, jak umiemy najlepiej. Po raz kolejny przekazujemy nasze samochody strażakom ochotnikom. Czynimy to bez wahania, z odruchu serca. Nasze pojazdy będą służyć w transporcie osób z granicy do punktów recepcyjnych oraz miejsc zakwaterowania czy przewożeniu niezbędnych towarów – podkreśla Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services Polska.

VWFS wspiera strażaków od 2020 roku

To już kolejna odsłona wsparcia, którą Volkswagen Financial Services realizuje wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Inicjatywę rozpoczęto wiosną 2020 roku i od tego czasu pojazdy z logo VWFS wspierają strażaków ochotników w staraniach na rzecz lokalnych społeczności w całej Polsce. Interwencje strażackie obejmowały m.in. działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii. Samochody VWFS wykorzystywano też w akcjach ratunkowych, zabezpieczaniu terenów objętych zagrożeniem powodziowym czy monitorowaniu lasów w czasie upałów.

Jesteśmy pełni podziwu dla pracy i poświęcenia strażaków ochotników, dlatego już kolejny rok z rzędu wspieramy ich w sposób, w jaki możemy najlepiej, czyli zapewniając mobilność. Strażacy od lat otwierają rankingi zaufania, ciesząc się najwyższym uznaniem wśród lokalnych społeczności. Zawsze są blisko ludzkich spraw, pierwsi na posterunku i dlatego potrzebują sprawnych pojazdów. Cieszy nas fakt, że nasze wsparcie jest docenione i że przekazane przez nas samochody pomagają w codziennych działaniach – dodaje Dariusz Brodnicki, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Samochody dla PCK w Rzeszowie

Wsparcie OSP to jedne z wielu działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, jakie realizuje Volkswagen Financial Services, a które dotyczą sytuacji w Ukrainie. Firma już w pierwszych dniach od wybuchu wojny zaangażowała się w pomoc, użyczając 10 samochodów na potrzeby Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie. Przekazane przez VWFS modele to: VW Caravelle, VW Caddy oraz ŠKODA Octavia Kombi. Samochody trafiły do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem w zależności od zapotrzebowania jest pomoc w transporcie uchodźców oraz przewożeniu niezbędnych towarów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych Biuro prasowe
2024-07-16 | 12:00

VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych

Udział w rynku leasingu i CFM na poziomie 18,7 proc., ponad 215 tys. finansowanych samochodów oraz 83 proc. zadowolonych klientów. Volkswagen Financial Services to nr
Motoryzacja Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
2024-07-15 | 14:48

Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO

Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy
Motoryzacja Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu
2024-07-09 | 10:00

Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu

1 lipca br. rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” – wiodącego programu CSR-owego dla kierowców flotowych korzystających z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.