W 2021 roku platformę Motointegrator.com odwiedziło 3,6 mln kierowców
Motointegrator.com to obecnie jedna z największych internetowych wyszukiwarek warsztatów i usług motoryzacyjnych. Celem platformy jest ułatwienie kierowcom korzystania z usług mechaników - już od momentu ich wyszukiwania poprzez umawianie online. W 2021 platformę odwiedziło aż 3,6 mln użytkowników.
W 2021 roku Motointegrator.com odwiedziło 3 600 000 kierowców w Polsce. Platforma uzyskała aż 6 620 000 odsłon. 33 proc. kierowców odwiedzających stronę stanowiły kobiety, a 67 proc. mężczyźni. Około 70 proc. użytkowników korzystało z platformy Motointegrator.com na urządzeniach mobilnych. Ponadto liczba warsztatów, których właściciele zdecydowali się na założenie swojej wizytówki na Motointegrator.com przekroczyła aż 13 000.
Odpowiedź na potrzeby kierowców
W roku 2021 platforma rozszerzyła ofertę usług dotyczących motocykli, a także samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Choć auta zeroemisyjne to obecnie raczkujący segment rynku, Motointegrator.com chce być pionierem w umawianiu usług serwisowych online – dlatego umożliwia umawianie wizyt w warsztatach również dla tak nowoczesnych aut, jak samochody elektryczne. Obecnie na platformie można znaleźć 23 usługi serwisowe dotyczące aut elektrycznych i hybrydowych oraz 24 rodzaje napraw związanych z motocyklami. Łączna baza usług, z których mogą skorzystać kierowcy za pośrednictwem platformy to aż 547 pozycji.
Jak wygląda zaangażowanie użytkowników w liczbach?
W 2021 roku kierowcy wygenerowali ponad 500 000 połączeń do serwisów korzystając z platformy Motointegrator.com. 67 proc. z nich zostało odebranych przez mechaników. Numery na stronach warsztatów zostały wyświetlone 670 000 razy. Już prawie 7000 kierowców docenia zalety posiadania konta kierowcy w Motointegrator.com. Dzięki nim, użytkownicy mają dostęp do bieżącej historii serwisowej swojego auta. Jest to też duże ułatwienie dla mechaników, którzy mogą na bieżąco sprawdzić co było ostatnio naprawiane w danym samochodzie.
Dodatkowe korzyści dla warsztatów
Serwisy samochodowe korzystające z pakietu Motointegratora Premium od połowy poprzedniego roku zyskały możliwość umieszczania na swojej stronie promocji, dzięki czemu mogą zainteresować klientów swoją wyjątkową ofertą. Gadżet gratis do przeglądu, zniżka procentowa na konkretną usługę, a może limitowana oferta na montaż konkretnej części – to warsztat sam decyduje jaką promocję dodaje. Co istotne, oferty promocyjne warsztatów są wyświetlane na specjalnej zakładce „Promocje”. Dodatkowo kierowcy mają możliwość skorzystania również z promocji oferowanych przez partnerów platformy.
Warsztatom korzystającym z wizytówki Motointegrator Premium platforma oferuje również jej darmową optymalizację. Mechanicy mogą liczyć na wsparcie w przygotowaniu jej w taki sposób, by zainteresowała jak najwięcej klientów. Serwisy znajdujące się na platformie nie są pozostawione same sobie. Od początku istnienia Motointegrator.com, platformie zależało na opiece i doradztwie warsztatom.
Nie tylko w Polsce
Motointegrator.com prężnie działa również za granicą. Łączna liczba wyświetleń platformy w 2021 roku na wszystkich rynkach to blisko 11 000 000. Rozwiązanie jest dostępna w 11 krajach. Najwięcej ruchu na stronie zostało wygenerowane w Polsce. Drugim największym rynkiem jest pod tym względem Bułgaria, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Chorwacja. Identycznie wygląda to w sprawie ilości warsztatów posiadających wizytówki na Motointegrator.com.
Plany na przyszłość to dalszy rozwój
Obecnie platformie zależy przede wszystkim na udoskonalaniu obsługi, aby proces umawiania wizyt w warsztacie był możliwie jak najprostszy i jak najbardziej przejrzysty. Ponadto planuje nadal rozwijać bazę poradników, które cieszą się wśród użytkowników dużą popularnością. Porad motoryzacyjnych na Motointegrator.com w 2021 roku na polskim rynku szukano niemal 2 300 000 razy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Motointegrator.com jest jedną z największych w Polsce internetową wyszukiwarką warsztatów, dzięki której kierowcy mogą nie tylko w łatwy sposób znaleźć odpowiadający im warsztat, ale także skontaktować się z nim bezpośrednio przez stronę, a w przypadku niektórych mechaników także umówić się na wizytę online. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest ponad 13 000 warsztatów samochodowych z całego kraju. Każdego miesiąca strona odwiedzana jest ponad 600 000 razy, co czyni ją idealnym narzędziem do promocji serwisu samochodowego.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.