Wyłoniono najlepszego kierowcę pojazdów ciężarowych w Europie
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
- Gábor Szabados najlepszym kierowcą pojazdów ciężarowych w Europie.
- Goodyear wyłącznym partnerem oponiarskim DAF Driver Challenge 2022.
Węgier Gábor Szabados zwyciężył w konkursie DAF Driver Challenge 2022, rozgrywanym w miniony weekend na torze testowym Goodyeara w Luksemburgu, pokonując w finałowej rozgrywce 14 zawodników. Łącznie w regionalnych testach wzięło udział ponad 1000 zawodników z 18 krajów.
W drodze po tytuł najsprawniejszego kierowcy pojazdów ciężarowych w Europie zawodnicy musieli stawić czoła różnym wyzwaniom, od sprzęgania naczepy i cofania, po jazdę ekologiczną oraz codzienne kontrole, takie jak monitorowanie stanu opon. Poza rywalizacją, finaliści uczestniczyli w siedmiu różnych warsztatach technicznych oraz z zakresu obsługi, zorganizowanych przez Goodyeara, zapoznając się z rodzajami testów, jakim poddawane są opony w fazie rozwoju.
„W imieniu Goodyeara chciałbym pogratulować każdemu kierowcy, który wziął udział w DAF Driver Challenge 2022 i Gáborowi Szabadosowi zdobycia tytułu ‘DAF Driver Challenge Champion 2022’. To dla nas zaszczyt, że możemy współpracować przy tak prestiżowym konkursie, który jest zgodny z naszymi wartościami i dążeniem do osiągania najlepszych wyników. Jesteśmy szczególnie dumni z naszej współpracy z firmą DAF, która jest zaangażowana w zwiększanie inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla wydajności," powiedział Maciej Szymański, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon użytkowych w Europie.
Celem konkursu DAF Driver Challenge, organizowanego co roku i obejmującego zasięgiem całą Europę, jest wyłonienie najzdolniejszych kierowców samochodów ciężarowych. Finałowa, dwudniowa rywalizacja została rozegrana na torze testowym Goodyeara w Luksemburgu, na którym na co dzień testuje się opony do samochodów osobowych i ciężarowych, aby uzyskać jak najlepsze osiągi i wydajność. Goodyear jest wyłącznym dostawcą opon na potrzeby konkursu, który jest zarazem kolejnym elementem udanej współpracy z marką DAF.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.