Komunikaty PR

Wyróżniono najlepszych ekspertów flotowych w Polsce

2022-12-02  |  10:35
Biuro prasowe

Volkswagen Financial Services podsumował zakończoną właśnie, X edycję programu szkoleniowego o nazwie Ekspert Flotowy. W zmaganiach, w których wzięło udział pół tysiąca uczestników, zwyciężyła Pani Natalia Misiaczyk.

Ekspert Flotowy – święto branży flotowej

Ekspert Flotowy na stałe wpisał się w kalendarz branżowych wydarzeń dla menedżerów flot. Bieżąca edycja zgromadziła 500 profesjonalistów gotowych na sprawdzenie oraz ocenę swoich umiejętności. Uczestnicy mieli za zadanie wziąć udział w trzech szkoleniach poruszających tematy bezpieczeństwa na drodze, elektromobilności i budowania strategii rozwoju floty w firmie. Następnie zmierzyli się z testem z wiedzy teoretycznej. Na końcu czekał na nich egzamin w formie sporządzenia prezentacji strategii rozwoju floty w oparciu o wynik z narzędzia Spider przygotowanego przez VW FS.

Ekspert Flotowy to wyjątkowa przestrzeń dla menedżerów parków samochodowych, gdzie mogą wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, wskazywać dobre praktyki i mieć czas na rozmowę o trendach rynkowych związanych z finansowaniem i optymalizacją kosztów zarządzania firmową flotą – opowiada dr Daniel Trzaskowski, organizator programu Ekspert Flotowy, dyrektor Departamentu Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services.

Ocena jury nadesłanych prac

Obrady jury w ramach tegorocznej edycji Eksperta Flotowego ruszyły 24 października i trwały dwa dni. Spotkania były wypełnione dyskusjami i szczegółowymi analizami każdego slajdu. Jury przy ocenie prezentacji strategii rozwoju floty kierowało się pięcioma głównymi kryteriami. Największą liczbę punktów można było uzyskać za aspekt merytoryczny, wskaźniki KPI i realny plan działania. Po drugiej stronie znalazły się kryteria związane z czytelnością przekazu i jakością prezentacji. W nadesłanych pracach głównymi drogami rozwoju floty były: bezpieczeństwo i ekologia, szkodowość, a także telematyka oraz systemy IT.

Największym i najczęstszym problemem okazały wskaźniki KPI. Zdarzały się prace, w których wątek ten nie był poruszany lub pojawiał się szczątkowo. Innym czynnikiem obniżającym ocenę była kwestia niekompletnego przedstawienia realnego planu działania. Najczęściej brakowało bardziej szczegółowego rozpisania kamieni milowych, a także wskazania osób lub departamentów, które miałyby uczestniczyć w ich realizacji.

W konkursie najlepiej wypadł aspekt jakości samej prezentacji i czytelności przekazu. W większości zgłoszeń dobrze wypadła też kwestia merytoryczna, w tym analiza SWOT. Jury w najlepszych pracach doceniło ciąg logiczny strategii i wyczerpanie tematu. Eksperci przyjaznym okiem oceniali slajdy opisujące flotę uczestnika, powiązanie analizy SWOT z wynikami z narzędzia Spider, oddzielny slajd przedstawiający wskaźniki KPI i skrupulatny oraz realny w realizacji plan działania.

Edycja 2022 przejdzie do historii

Okazją do podsumowania tegorocznej edycji Eksperta Flotowego była uroczysta gala, na której pojawiło się wielu znamienitych gości, w tym finaliści z ubiegłych lat. Niezależne jury 10. edycji konkursu przyznało trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia specjalne. Zwyciężczynią została Pani Natalia Misiaczyk, która jest pierwszą kobietą, jaka stanęła na podium. Drugie miejsce zajął Pan Rafał Ciszkowski, a trzecie Pan Mateusz Zaleśny. Z kolei wyróżnienia za wielokrotne zdobycie podium w ramach programu szkoleniowego Ekspert Flotowy w latach 2013-2022 otrzymali: Pan Piotr Okrasa, Pan Paweł Pawlik, Pan Szymon Szafrański oraz zdobywca trzeciego miejsca w tegorocznej edycji, czyli Pan Mateusz Zaleśny.

Z perspektywy ostatnich 10 lat mogę z dumą powiedzieć, że Ekspert Flotowy to najważniejszy konkurs i program szkoleniowy w branży flotowej. Dobitnie pokazała to ostatnia edycja, która stała na niewiarygodnie wysokim poziomie. Serdecznie gratulujemy tegorocznej zwyciężczyni oraz pozostałym wyróżnionym i do zobaczenia za rok! – dodaje dr Daniel Trzaskowski z Volkswagen Financial Services.

Ekspert Flotowy to cykl szkoleń organizowany przez Volkswagen Financial Services wraz z partnerami: firmą ŠKODA oraz Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Zespół Garage 56 będzie reprezentował Goodyeara i NASCAR w Le Mans Biuro prasowe
2023-01-31 | 14:05

Zespół Garage 56 będzie reprezentował Goodyeara i NASCAR w Le Mans

Goodyear, NASCAR, Hendrick Motorsports i  Chevrolet połączyli siły w projekcie Garage 56, tworząc zespół elitarnych kierowców, którzy wystartują w nadchodzącym
Motoryzacja Jak tańsze ubezpieczenia przyciągają do Polski kierowców z Południa
2023-01-31 | 11:30

Jak tańsze ubezpieczenia przyciągają do Polski kierowców z Południa

W zeszłym roku na dużą skalę rozwinął się fikcyjny zakup pojazdu przez polskiego pośrednika od obywatela Włoch, a po rejestracji i wielokrotnie tańszym ubezpieczeniu w Polsce, wynajem
Motoryzacja BRAK ZDJĘCIA
2023-01-25 | 11:00

Badanie IBRiS: Leasing, zakup czy wynajem długoterminowy ?

Uwarunkowania ekonomiczne i aktualna sytuacja gospodarcza w kraju najmocniej wpływają na działalność gospodarczą małych, mikro i jednoosobowych firm. Poziom inflacji oraz pozycja naszej waluty względem Dolara czy Euro stanowią kluczowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

ESG stymuluje rozwój zielonej transformacji. PGE planuje wielomiliardowe inwestycje w OZE i dystrybucję

W ramach transformacji energetycznej PGE zrealizuje w najbliższych latach potężne, wielomiliardowe inwestycje w OZE i dystrybucję, ale  aby ułatwić pozyskiwanie finansowania na te inwestycje  musi w większym stopniu odpowiedzieć na oczekiwania instytucji, które będą je współfinansować. – Musimy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom związanym z realizacją ścieżki dekarbonizacji oraz wplataniem elementów ESG w strategię biznesową – zaznacza Filip Osadczuk, pełnomocnik zarządu ds. ESG oraz dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG w PGE Polskiej Grupie Energetycznej.

Handel

Sektor handlu atrakcyjny dla pracowników. Najbardziej poszukiwani są kierowcy i przedstawiciele handlowi

W handlu, zarówno detalicznym, jak i hurtowym, pracuje nawet 2 mln osób. Na tle innych sektorów w stosunkowo najmniejszym stopniu odczuwa on brak rąk do pracy. W przypadku dużych podmiotów pracowników przyciągają łatwość dostępu i możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz wiele ścieżek awansu w ramach organizacji. Dlatego często wiążą się z takim pracodawcą na wiele lat.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja generuje już teksty o takiej samej wartości jak te tworzone przez ludzi. To duże wyzwanie pod kątem cyberbezpieczeństwa

Model językowy w trzy sekundy nauczy się sposobu mówienia danej osoby, a potem wypowie dowolny komunikat jej głosem i z jej emocjami. Najprawdopodobniej w takim kierunku rozwiną się algorytmy generujące dziś komunikaty tekstowe o walorach równoznacznych z tymi, które tworzą ludzie. Choć technologia przynosi wiele korzyści, związanych np. z łatwiejszą komunikacją ze sztuczną inteligencją, to pojawiają się obawy o jej nieetyczne wykorzystanie, np. w cyberatakach czy tworzeniu bardzo wiarygodnych fake newsów. Te ryzyka nie zagrożą jednak rozwojowi takich rozwiązań i ich wdrażaniu na masową skalę. Rynek technologii przetwarzania języka naturalnego do końca dekady wzrośnie niemal dwudziestokrotnie.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.