MSD Polska prezentuje obszary wpływu w 2022 roku

MSD, jedna z wiodących globalnych innowacyjnych firm farmaceutycznych, już od ponad 30 lat aktywnie działa na terenie Polski, realizując swoją misję ratowania i poprawy jakości życia pacjentów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pierwszy raport wpływu MSD Polska podsumowuje najważniejsze działania i projekty, prowadzone na rzecz kluczowych interesariuszy w minionym roku.
W ramach prowadzonej działalności biznesowej, MSD Polska wnosi istotny wkład w rozwój lokalnej gospodarki, nauki i społeczności. Firma realizuje koncepcję „Jedno Zdrowie” („One Health”), zgodnie z którą wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w trosce o dobrostan ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego, dostrzegając ich wzajemne zależności.
– Dążymy do tego, by prowadzona przez nas działalność była realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy świadomi naszego oddziaływania na gospodarkę, środowisko naturalne i społeczeństwo. Realizujemy aktywności biznesowe w taki sposób, aby nasz wkład był trwały i pozytywny w odniesieniu do wszystkich grup interesariuszy i społeczności, w których działamy. Niniejszy raport obrazuje wpływ, jaki wywarliśmy na otoczenie w roku 2022. Wierzymy, że kolejne lata działalności w Polsce pozwolą spotęgować nasz pozytywny wpływ na ochronę zdrowia i życie pacjentów – mówi Justin Gandy, Dyrektor Zarządzający MSD Polska.
Wpływ na pacjentów, pracowników i otoczenie gospodarcze
W opublikowanym raporcie MSD Polska wyróżniła trzy kluczowe obszary, w których jej wpływ był najbardziej zauważalny w 2022 roku. Dotyczą one pacjentów, pracowników oraz otoczenia gospodarczego firmy.
Jako firma biofarmaceutyczna, MSD w największym stopniu oddziałuje na zdrowie publiczne, oferując innowacyjne terapie oraz szczepienia ochronne. We współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi firma inwestuje w badania kliniczne z udziałem polskich pacjentów – w 2022 roku przeznaczyła na ten cel 156 mln złotych. Poprzez prowadzone kampanie, szerzące społeczną świadomość w zakresie zdrowia, MSD włącza się w wysiłki na rzecz ograniczenia występowania niektórych chorób związanych m.in. z zakażeniami HPV czy profilaktyką nowotworową.
MSD Polska buduje włączające środowisko pracy, wspierające rozwój i różnorodny potencjał pracowników. Firma tworzy w Polsce integrujące miejsca pracy zarówno dla wysoko wykwalifikowanej kadry, jak i przedstawicieli lokalnej społeczności. MSD nieustannie podnosi również standardy rynkowe w zakresie oferowanych benefitów. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań w postaci płatnego rodzicielskiego czasu wolnego czy elastycznego modelu pracy, firma pomaga pracownikom godzić obowiązki zawodowe z rodzinnymi.
MSD wywiera pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy Polski, m.in. dzięki usługom świadczonym przez jedno z sześciu globalnych Centrów Zarządzania Danymi MSD, zlokalizowane w Warszawie. Przetwarzane są w nim dane z badań klinicznych produktów MSD z całego świata. Firma współtworzy jedną z najbardziej zaawansowanych branż polskiej gospodarki i odprowadza w Polsce podatki, zasilające budżet państwa. Ponadto, MSD Polska angażuje się w rozwój partnerstw publiczno-prywatnych oraz współpracę z innymi podmiotami związanymi z rozwojem medycyny.
MSD Polska partnerem w ochronie zdrowia
MSD w Polsce jest zaufanym partnerem w ochronie zdrowia. We współpracy z kluczowymi interesariuszami, firma pracuje nad tym, aby jej wkład w naukę przyczyniał się do rozwoju opieki zdrowotnej i zapewnienia dostępu do produktów leczniczych dla potrzebujących. MSD Polska kładzie szczególny nacisk na zapewnienie niezakłóconego łańcucha dostaw oferowanych przez firmę terapii, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo lekowe kraju.
Informacje o raporcie
Raport „Społecznie odpowiedzialni” przedstawia najistotniejsze zidentyfikowane obszary wpływu spółki MSD Polska sp. z o.o., a także Allflex Polska Sp. z o.o. i Intervet Sp. z o.o., funkcjonujących w ramach struktury MSD w Polsce. Opracowanie zawiera kluczowe dane niefinansowe dotyczące odpowiedzialnego zarządzania, przestrzegania standardów etycznych, przeciwdziałania korupcji, relacji z dostawcami i interesariuszami, współpracy branżowej, zaangażowania społecznego, kultury organizacyjnej oraz polityk HR i programów wspierających dobrostan psychofizyczny pracowników.
Ze względu na fakt, że jest to pierwszy raport przedstawiający kwestie zrównoważonego rozwoju MSD w Polsce, firma zdecydowała się pokazać szerszy kontekst historyczny prowadzonej przez nią krajowej i lokalnej działalności, a także związki spółki MSD Polska sp. z o.o. w ramach globalnej działalności MSD na świecie. Podczas prac nad raportem wykorzystano wytyczne GRI Standards w zakresie definiowania obszarów wpływu.

Organizacje kobiece apelują do Ministerstwa Zdrowia o działania na rzecz dostępu do antykoncepcji awaryjnej

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.