MWC 2023: Red Hat i Samsung wspólnie dla nowoczesnych sieci 5G
– Firma Red Hat, czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformowała o rozszerzeniu współpracy z firmą Samsung w celu wspólnego zaoferowania zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (vRAN) z poszerzonymi funkcjami integracji i automatyzacji. To nowe rozwiązanie, które dzięki zwiększonej elastyczności i wydajności operacyjnej spełnia również wymagania technologii 5G, pomoże dostawcom usług telekomunikacyjnych w zarządzaniu dużymi sieciami. Red Hat jest jednym z głównych partnerów firmy Samsung w dziedzinie platform, a produkt będący efektem tej współpracy przyniesie takim dostawcom wiele korzyści. Będą oni mogli tworzyć i wdrażać rozwiązania i funkcje, które są bardziej spójne i lepiej dostosowane do obowiązujących przepisów oraz wdrażać je nawet w kilkudziesięciu tysiącach ośrodków przy mniejszym ryzyku, osiągając szybszy zwrot z inwestycji. Z kolei klienci mogą wykorzystać nową platformę do tworzenia innowacji opartych na prywatnych sieciach 5G, technologii wielodostępowego przetwarzania brzegowego (MEC), sieciach rdzeniowych 5G i innych technologiach.
Sieć RAN 5G, której siłą napędową jest oprogramowanie open source, pomoże dostawcom usług telekomunikacyjnych w skutecznym konkurowaniu na rynku, zwiększaniu przychodów i spełnianiu coraz wyższych wymagań klientów we współczesnym świecie zorientowanym na rozwiązania chmurowe. Poszczególne komponenty tej sieci są wspomagane przez solidne funkcje obliczeniowe, które wymagają spójnej infrastruktury w chmurze. Dostawcy chcą mieć pewność, że wszystkie komponenty sieci RAN będą ze sobą współdziałać w sposób zgodny z oczekiwaniami użytkowników końcowych – od osób korzystających z telefonów komórkowych po wielkie firmy telekomunikacyjne obsługujące operacje biznesowe.
Samsung i Red Hat wiedzą, że dostawcy korzystający z kompleksowych rozwiązań vRAN muszą ciągle sprawdzać ich funkcjonalność sieciową, zgodność operacyjną i wydajność. Dlatego oferują swój produkt z myślą o zapewnieniu klientom następujących korzyści:
- Kompleksowe, zwirtualizowane rozwiązanie, które dzięki rozszerzonym funkcjom automatyzacji i integracji pomaga w uproszczeniu procesów oraz zmniejszeniu ryzyka operacyjnego i ryzyka związanego z wdrażaniem;
- Przyszłościowa, elastyczna sieć, którą można szybko dostosowywać do zmieniających się wymagań dzięki funkcji zdalnego wdrażania aktualizacji przez administratorów.
W rozwiązaniu tym zostanie wykorzystana cała gama technologii Red Hat opartych na otwartej chmurze hybrydowej, takich jak Red Hat OpenShift – najlepsza na rynku platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw, Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes i Red Hat Ansible Automation Platform.
Rozszerzona współpraca z Samsungiem pokazuje, że rozbudowany ekosystem partnerów firmy Red Hat, udostępniający klientom wybór rozwiązań i usług na każdym poziomie architektury, może sprostać wielu wyzwaniom. Dostawcy usług telekomunikacyjnych mogą wdrażać elastyczne strategie hybrydowe lub wielochmurowe, które umożliwiają tworzenie i użytkowanie oprogramowania w każdym środowisku chmurowym, a także modyfikować swoje infrastruktury stosownie do bieżących potrzeb związanych ze strategią, działalnością biznesową lub technologiami.
Podejmując decyzje związane z rozwojem swoich firm, dostawcy biorą pod uwagę nie tylko innowacje, lecz również ochronę środowiska. Jak wynika ze sponsorowanych przez Red Hat badań dotyczących zrównoważonego rozwoju, sieci RAN odpowiadają za 75% łącznego zużycia energii elektrycznej przez dostawców usług telekomunikacyjnych. Mogą oni więc być zainteresowani optymalizacją tego wskaźnika. Platforma Red Hat OpenShift umożliwia taką optymalizację na wielu poziomach – węzła, klastra, systemu i domeny. Odczuwalne oszczędności przyniesie na przykład wyłączenie nieużywanych komponentów sieci.
Nowe rozwiązanie vRAN opracowane przez firmy Red Hat i Samsung zostanie udostępnione w ramach weryfikacji koncepcji przez klienta w drugiej połowie 2023 roku. Więcej informacji o najnowszych wspólnych osiągnięciach firm Red Hat i Samsung można uzyskać na stoisku Red Hat (#2F30), na targach MWC w Barcelonie.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.