MWC 2023: Red Hat i Samsung wspólnie dla nowoczesnych sieci 5G
– Firma Red Hat, czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformowała o rozszerzeniu współpracy z firmą Samsung w celu wspólnego zaoferowania zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (vRAN) z poszerzonymi funkcjami integracji i automatyzacji. To nowe rozwiązanie, które dzięki zwiększonej elastyczności i wydajności operacyjnej spełnia również wymagania technologii 5G, pomoże dostawcom usług telekomunikacyjnych w zarządzaniu dużymi sieciami. Red Hat jest jednym z głównych partnerów firmy Samsung w dziedzinie platform, a produkt będący efektem tej współpracy przyniesie takim dostawcom wiele korzyści. Będą oni mogli tworzyć i wdrażać rozwiązania i funkcje, które są bardziej spójne i lepiej dostosowane do obowiązujących przepisów oraz wdrażać je nawet w kilkudziesięciu tysiącach ośrodków przy mniejszym ryzyku, osiągając szybszy zwrot z inwestycji. Z kolei klienci mogą wykorzystać nową platformę do tworzenia innowacji opartych na prywatnych sieciach 5G, technologii wielodostępowego przetwarzania brzegowego (MEC), sieciach rdzeniowych 5G i innych technologiach.
Sieć RAN 5G, której siłą napędową jest oprogramowanie open source, pomoże dostawcom usług telekomunikacyjnych w skutecznym konkurowaniu na rynku, zwiększaniu przychodów i spełnianiu coraz wyższych wymagań klientów we współczesnym świecie zorientowanym na rozwiązania chmurowe. Poszczególne komponenty tej sieci są wspomagane przez solidne funkcje obliczeniowe, które wymagają spójnej infrastruktury w chmurze. Dostawcy chcą mieć pewność, że wszystkie komponenty sieci RAN będą ze sobą współdziałać w sposób zgodny z oczekiwaniami użytkowników końcowych – od osób korzystających z telefonów komórkowych po wielkie firmy telekomunikacyjne obsługujące operacje biznesowe.
Samsung i Red Hat wiedzą, że dostawcy korzystający z kompleksowych rozwiązań vRAN muszą ciągle sprawdzać ich funkcjonalność sieciową, zgodność operacyjną i wydajność. Dlatego oferują swój produkt z myślą o zapewnieniu klientom następujących korzyści:
- Kompleksowe, zwirtualizowane rozwiązanie, które dzięki rozszerzonym funkcjom automatyzacji i integracji pomaga w uproszczeniu procesów oraz zmniejszeniu ryzyka operacyjnego i ryzyka związanego z wdrażaniem;
- Przyszłościowa, elastyczna sieć, którą można szybko dostosowywać do zmieniających się wymagań dzięki funkcji zdalnego wdrażania aktualizacji przez administratorów.
W rozwiązaniu tym zostanie wykorzystana cała gama technologii Red Hat opartych na otwartej chmurze hybrydowej, takich jak Red Hat OpenShift – najlepsza na rynku platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw, Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes i Red Hat Ansible Automation Platform.
Rozszerzona współpraca z Samsungiem pokazuje, że rozbudowany ekosystem partnerów firmy Red Hat, udostępniający klientom wybór rozwiązań i usług na każdym poziomie architektury, może sprostać wielu wyzwaniom. Dostawcy usług telekomunikacyjnych mogą wdrażać elastyczne strategie hybrydowe lub wielochmurowe, które umożliwiają tworzenie i użytkowanie oprogramowania w każdym środowisku chmurowym, a także modyfikować swoje infrastruktury stosownie do bieżących potrzeb związanych ze strategią, działalnością biznesową lub technologiami.
Podejmując decyzje związane z rozwojem swoich firm, dostawcy biorą pod uwagę nie tylko innowacje, lecz również ochronę środowiska. Jak wynika ze sponsorowanych przez Red Hat badań dotyczących zrównoważonego rozwoju, sieci RAN odpowiadają za 75% łącznego zużycia energii elektrycznej przez dostawców usług telekomunikacyjnych. Mogą oni więc być zainteresowani optymalizacją tego wskaźnika. Platforma Red Hat OpenShift umożliwia taką optymalizację na wielu poziomach – węzła, klastra, systemu i domeny. Odczuwalne oszczędności przyniesie na przykład wyłączenie nieużywanych komponentów sieci.
Nowe rozwiązanie vRAN opracowane przez firmy Red Hat i Samsung zostanie udostępnione w ramach weryfikacji koncepcji przez klienta w drugiej połowie 2023 roku. Więcej informacji o najnowszych wspólnych osiągnięciach firm Red Hat i Samsung można uzyskać na stoisku Red Hat (#2F30), na targach MWC w Barcelonie.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.