Myrna Soto nowym doradcą strategicznym w Vectra AI
Myrna Soto będzie pełnić funkcję kluczowego doradcy zespołu kierowniczego i zarządu Vectra AI. Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w branży IT i w zakresie cyberbezpieczeństwa, zdobytemu podczas pracy z dyrektorami wykonawczymi i zarządami, Soto pomoże rozwijać strategię firmy i będzie wspierać plany jej rozwoju.
– Jestem pod wrażeniem innowacyjnego podejścia, jakie Vectra AI stosuje w celu zmniejszenia ryzyka cyberbezpieczeństwa, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności operacji bezpieczeństwa i obniżeniu luki w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez automatyzację. Szczególnie jeżeli chodzi o możliwości wykrywania i reagowania w krytycznych obszarach ekosystemu organizacji – powiedziała Soto. – Mimo nasycenia rynku wyraźnie widać, że firma wnosi znaczącą wartość, pomagając usprawnić analizę ryzyka cybernetycznego i poprawić dokładność wykrywania zagrożeń, oferując również rozbudowaną taktykę reagowania w różnych monitorowanych krytycznych punktach – dodała.
Soto obecnie zasiada w zarządzie CMS Energy/Consumers Energy, Spirit Airlines, TriNet, Popular Inc, Headspace Health i Delinea. Jest również założycielką i dyrektorem generalnym Apogee Executive Advisors, a ostatnio pełniła funkcję Chief Strategy and Trust Officer w Forcepoint, dostawcy technologii dla przedsiębiorstw i rządu federalnego. Wcześniej zajmowała stanowiska wykonawcze i kierownicze w takich globalnych firmach jak Comcast, MGM Resorts International, American Express i Royal Caribbean Cruise Line. Jest również uznawana za Governance and Board Leadership Fellow przez National Association of Corp Directors (NACD) i została uznana za jedną z 10 najbardziej wpływowych kobiet w branży bezpieczeństwa według SC Magazine.
– Kontynuujemy proces skalowania naszych globalnych operacji i poszerzamy zakres działalności, dlatego jesteśmy zaszczyceni faktem, że możemy powitać Myrnę w naszym zespole kierowniczym. To utalentowany menedżer, który ma doświadczenie w prowadzeniu globalnych, wielomiliardowych przedsiębiorstw do sukcesu – powiedział Hitesh Sheth, prezes i dyrektor generalny Vectra. – Myrna ma głęboką wiedzę na temat obszaru, w którym działamy. Będzie pełnić rolę kluczowego doradcy podczas opracowywania naszych strategii wejścia na rynek i kontynuowania eksploracji szybko rosnącego rynku wykrywania i reagowania na zagrożenia – zaznaczył.
O Vectra AI
Platforma Vectry wykorzystuje AI by analizować pakiety i logi w sieci, chmurze publicznej, SaaS oraz bada uwierzytelnianie i kontrolę dostępu. Jedynie Vectra optymalizuje sztuczną inteligencję tak by wykrywała również metody ataku – rozpoznawała TTP (Tactic, Technics and Procedures) leżące u podstaw wszystkich ataków – zamiast podstawowego alarmowania o "innych” zagrożeniach. Dzięki takiemu podejściu zespoły ds. bezpieczeństwa otrzymują bardzo precyzyjny sygnał o zagrożeniu i przejrzysty kontekst, co umożliwia im szybsze reagowanie na zagrożenia i zatrzymanie trwających ataków.
Źródło: vectra.ai

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.