Komunikaty PR

Nadchodzi nowy ISUZU D-MAX

2020-11-17  |  14:00

Nowy ISUZU D-MAX dostępny jest już w regularnej sprzedaży w Polsce. Bardziej agresywny wizerunek, paleta nowoczesnych technologii, wysoki standard wnętrza i dużo większe możliwości terenowe – to tylko niektóre cechy, którymi przewyższa poprzedni model z 2012 r. 

ISUZU kontynuuje swoją tradycję konstruowania wytrzymałych pick-upów, które łączą w sobie zarówno rolę samochodów użytkowych, jak i osobowych. Ostatni model ISUZU D-MAX najpełniej wyraża wszystkie wyzwania, jakie marka postawiła przed sobą od 1922 r., kiedy to pierwszy samochód opuścił fabrykę producenta.  

Najmocniejszy pick-up w historii ISUZU

Nowy ISUZU D-MAX to model większy i mocniejszy od swojego poprzednika sprzed 8 lat. Zastosowanie zupełnie nowej ramy oraz wzmocnionej kabiny  pozwoliło uzyskać lekką, a przy tym odporną i bezpieczną konstrukcję pojazdu. Celem producenta było też podniesienie odporności antykorozyjnej, co  jest szczególnie istotne w krajach Europy Środkowej. Głębokość brodzenia nowego D-MAXA została zwiększona z 600mm do 800mm. Kolejne prace badawczo-rozwojowe w fabryce producenta dowiodły również, że mamy do czynienia z najtwardszym pick-upem w historii ISUZU – nowy model został poddany testom odpowiadającym przejechaniu czterech milionów kilometrów po drodze i poza nią. 

Twardziel o pięknym wnętrzu 

Nowy model ISUZU D-MAX zaprojektowano tak aby wyrażał męskość i zdecydowanie. Najlepsze cechy ciężarówki odzwierciedla charakterystyczna klinowata sylwetka nadwozia i solidność wykonania pojazdu. Ulepszony, praktyczny opływowy kształt zmniejsza spalanie i ogranicza szum powietrza, nie odbierając mu przy tym dostojności. Zdecydowany charakter nowego modelu uzupełniają dodatkowo nowe reflektory Bi-LED z elegancko wkomponowanymi światłami do jazdy w dzień. Sportowe felgi aluminiowe, zintegrowany tylny zderzak pełniący rolę stopnia, na nowo zaprojektowane progi, różne typy kabin oraz wersje wyposażenia, sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni wariant ISUZU D-MAX.

W środku nowego D-MAXA zainstalowano duży 9” dotykowy ekran z możliwością indywidualnej konfiguracji (zgodny z Apple CarPlay™ i Android Auto™), obsługujący rozpoznawanie głosu oraz osiem głośników, które zadbają o wysokiej jakości dźwięk. Dodatkowo wszystkie kluczowe dla kierowcy informacje widać na centralnym wyświetlaczu TFT 4,2" pomiędzy wskaźnikami. ISUZU D-MAX wyposażono również w porty USB, które są zlokalizowane w części przedniej i tylnej kabiny.

Nowy model to również cała paleta przyjaznych użytkownikowi technologii, m. in. funkcja ryglowania drzwi po oddaleniu się od pojazdu na odległość większą niż trzy metry czy światła, które po zmroku oświetlą drogę do domu. Wnętrze samochodu tworzą komfortowe fotele z elektryczną regulacją dla kierowcy. Może on w prosty sposób wybrać idealną pozycję do jazdy dzięki 8 kierunkom pochylenia fotela oraz za pomocą dwupłaszczyznowej regulacji kolumny kierowniczej. Projektanci zadbali również o większą, dostępną “pod ręką”, przestrzeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. 

Bezpieczny w każdych warunkach

W zupełnie nowym ISUZU D-MAX kierowca ma do swojej dyspozycji szereg zaawansowanych systemów wspomagania jazdy (ADAS), stworzonych w trosce o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Systemy działają niezależnie i wspólnie, wspomagając kierowcę gdziekolwiek zdecyduje się pojechać.

ISUZU wprowadza do segmentu pick-upów po raz pierwszy, takie systemy jak Asystent Skrętu (TA), Ostrzeganie o Ruchu Poprzecznym z Tyłu (RCTA) czy utrzymywanie pojazdu w pasie ruchu (LDP oraz ELK). Dodatkowe systemy, takie jak wspomaganie ruszania pod górę (HSA) i wspomaganie jazdy z góry (HDC), dodadzą pewności każdemu kierowcy w trudnych warunkach zarówno na drodze, jak i poza nią. Nadwozie nowego modelu zostało wzmocnione, aby chronić pasażerów od uderzeń z zewnątrz. Większe hamulce przednie i tylne poprawiają skuteczność hamowania, a fotele zaprojektowano z myślą o pochłanianiu ewentualnych uderzeń. Nowy model wyposażony jest w aż w osiem poduszek powietrznych, z unikalną poduszką centralną. W przypadku aktywowania choćby jednej z nich drzwi samochodu automatycznie się odryglowują. ISUZU D-MAX wyposażony jest również w układ chroniący pieszych.

Techniczne mistrzostwo

Sercem nowego ISUZU D-MAX jest silnik RZ4E-TC. To najbardziej zaawansowana technologicznie jednostka ISUZU – światowego lidera produkcji silników diesla. Charakteryzuje go duża moc, a jednocześnie niskie zużycie paliwa i poziom hałasu. W nowym modelu dokonano licznych zmian konstrukcyjnych poprawiających dynamikę oraz parametry ekologiczne jednostki. Nowy silnik ISUZU D-MAX już dziś spełnia najbardziej surowe normy emisji spalin EURO 6d.

Nowy model gwarantuje też szybsze i łatwiejsze przełączanie się między napędem na dwa koła (2WD) a napędem na cztery koła (4WD).

Podstawowe parametry techniczne:

Typ silnika

Diesel 

Pojemność skokowa (cm3)

1 898 

Średnica x skok

80 x 94,4

Maksymalna moc (kW/KM @obr./min.)

120/163 @ 3 600

Max. moment obrotowy (Nm @obr./min.)

360 @ 2000-2500

Stopień sprężania

16,5/1

Norma emisji spalin

EURO 6d (wymóg od 01/01/2021) 

Nowy ISUZU D-MAX objęty jest 5-letnią gwarancją, a jego ceny rozpoczynają się od 105 950 zł netto.
Więcej informacji na: www.isuzu.com.pl 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Goodyear na targach IAA Transportation 2024 Biuro prasowe
2024-07-29 | 10:30

Goodyear na targach IAA Transportation 2024

Podczas targów IAA Transportation 2024, które odbędą się w dniach 17-22 września w Hanowerze, firma Goodyear zaprezentuje swój kompleksowy pakiet
Motoryzacja VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych
2024-07-16 | 12:00

VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych

Udział w rynku leasingu i CFM na poziomie 18,7 proc., ponad 215 tys. finansowanych samochodów oraz 83 proc. zadowolonych klientów. Volkswagen Financial Services to nr
Motoryzacja Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
2024-07-15 | 14:48

Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO

Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.