Nagrody dla ID Logistics za dynamiczny rozwój usług magazynowych
ID Logistics, operator logistyczny specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, dołączył do grona liderów i najlepszych firm nagrodzonych w 27. Rankingu Firm TSL. Firma została również laureatem Diamentów Forbesa 2022 woj. śląskiego.
NAGRODY W 27. RANKINGU FIRM TSL
W 27. edycji Rankingu Firm TSL, ID Logistics otrzymał dwie nagrody. Operator został laureatem II miejsca w kategorii „Przychody z deklarowanej głównej działalności - usługi magazynowe” i otrzymał wyróżnienie w kategorii „Dynamika przychodów z działalności TSL 2021”.
Ranking Firm TSL jest organizowany już od 27 lat, a jego autorką jest prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. Od kilku lat patronem raportu jest „Dziennik Gazeta Prawna”. W tym roku do rankingu przystąpiły 74 firmy reprezentujące różne sektory usług TSL. Warunkiem uczestnictwa było uzyskanie w 2021 roku przychodu z działalności podstawowej TSL na poziomie co najmniej 2 mln złotych, stanowiącego nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem.
Nagrody w imieniu ID Logistics odebrała Sylwia Dunn, business development director, podczas uroczystej gali 23 czerwca w Warszawie.
ID LOGISTICS W GRONIE LAUREATÓW DLAMENTÓW FORBESA
W tym roku ID Logistics zajął również III miejsce w rankingu miesięcznika Forbes – Diamenty Forbesa 2022 woj. śląskiego. Operator został nagrodzony w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln złotych. Laureatami rankingu są firmy działające na Śląsku (siedziba główna ID Logistics mieści się w Katowicach), reprezentujące różne branże, które wykazały się dużą dynamiką rozwoju.
„Jesteśmy dumni, że nasza firma została doceniona i wyróżniona w rankingach ważnych dla rynku i branży TSL. Dziękujemy naszym klientom, partnerom i zespołom. Ubiegły rok był dla nas czasem intensywnej pracy i bardzo szybkiego rozwoju, uruchomiliśmy nowe centra dystrybucji dla e-commerce oraz retail i zwiększyliśmy zatrudnienie. Inwestowaliśmy też w innowacyjne rozwiązania, co zapewniło nam wzrost wydajności procesów i pozwoliło na szybkie dostosowanie już działających magazynów do efektywniejszej obsługi nowych kanałów sprzedaży. Teraz chcemy nie tylko utrzymać dynamiczne tempo rozwoju, ale znacznie je przyspieszyć” – Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.