Najemcy stawiają na Park Szczecin Trzebusz
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podpisał w Parku Szczecin Trzebusz dwie umowy najmu na łączną powierzchnię niemal 30 000 mkw. Nowym najemcą szczecińskiego centrum magazynowego została firma Autodoc Logistics, a jeden z dotychczasowym najemców – Hegen Europe, zdecydował się na ekspansję w ramach parku logistycznego wchodzącego w skład portfolio Savills IM w Polsce.
Autodoc Logistics, firma zajmująca się dystrybucją części i akcesoriów samochodowych, dołączyła do grona najemców Parku Szczecin Trzebusz, wynajmując 26 532 mkw. powierzchni magazynowej na okres 2 lat. Autodoc Logistics wchodzi w skład Grupy Autodoc, która działa na 27 europejskich rynkach i zatrudnia łącznie ponad 5000 osób w sześciu lokalizacjach.
Druga z zawartych przez Savills IM umów w Parku Szczecin Trzebusz dotyczy powiększenia wynajmowanej dotychczas powierzchni. Firma Hegen Europe, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji sprzętu sportowego oraz artykułów do wyposażenia domu i ogrodu, zdecydowała się na ekspansję o kolejne 3 242 mkw. powierzchni magazynowej. Na mocy nowej umowy, która będzie obowiązywała przez najbliższe 3 lata, firma będzie wynajmowała łącznie blisko 13 000 mkw. powierzchni w szczecińskim parku logistycznym.
Gabriela Matysek-Mazurczak, Asset Manager, Savills IM Poland, skomentowała: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że nasz kompleks logistyczny Park Szczecin Trzebusz wciąż przyciąga nowych najemców i jednocześnie umacnia relacje z obecnymi klientami. To dla nas potwierdzenie zarówno atrakcyjności lokalizacji, jakości oferowanych powierzchni magazynowych, jak i skuteczności naszych działań jako asset managera. Podpisanie umów najmu na blisko 30 000 mkw. w czasach odczuwalnego spowolnienia na rynku magazynowym, stanowi dla nas ogromny powód do dumy. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój firm w regionie i jednocześnie dziękujemy za zaufanie okazane przez naszych partnerów z Autodoc Logistics oraz Hegen Europe.”
Podczas obu transakcji Savills IM doradzała w kwestiach leasingowych firma 7R, a Kancelaria DPPA Legal Grzonek Świdnicki sp. k. była odpowiedzialna za wsparcie prawne. Firma Autodoc Logistics była reprezentowana przez agencję doradczą AXI IMMO.
Hubert Walczak, Supply Chain Strategy Director & Board Member, Autodoc Logistics Poland, powiedział: „Nowy magazyn w Parku Szczecin Trzebusz stanowi doskonałe uzupełnienie naszej działalności logistycznej w Polsce i pozwala nam utrwalić najwyższe standardy usług, do których przyzwyczajeni są nasi klienci w całej Europie: pełną koncentrację na kliencie i najszerszą gamę produktów. Stale rozwijamy naszą działalność, a naszym celem jest wzmocnienie pozycji lidera branży z wykorzystaniem zarówno naszych atutów, jak i poprzez zaangażowanie szczecińskiego zespołu.”
Anna Gawrońska, Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodała: „Mieliśmy przyjemność reprezentować firmę Autodoc Logistics w procesie poszukiwania nowej powierzchni magazynowej w okolicach Szczecina. Wśród kluczowych wymagań znalazły się m.in. nieduża odległość od poprzedniej lokalizacji oraz dostępność hali od zaraz. Spośród przedstawionych ofert najbliżej oczekiwań Klienta znalazł się kompleks logistyczny Park Szczecin Trzebusz. Gratulujemy obu stronom nawiązania współpracy”.
Park Szczecin Trzebusz to projekt logistyczny, który został oddany do użytkowania w 2019 roku. Obiekt oferuje łącznie 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i zlokalizowany jest we wschodniej części Szczecina, w dzielnicy Dąbie przy ul. Cynkowej. Atutem jego położenia jest dostęp do bezpośredniego zjazdu z autostrady A6, łączącej Szczecin i Berlin. Nieruchomość jest dobrze skomunikowana także z drogą ekspresową S3, drogą krajową nr 10, Lotniskiem w Goleniowie, położonym ok. 30 km od inwestycji czy portem morskim. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Powierzchnia magazynowa Parku Szczecin Trzebusz składa się z dwóch budynków klasy A. Wyposażona jest w oświetlenie LED, ogrzewanie gazowe, instalację tryskaczową, strefę dokową z rampami jak i bramami „0”, monitoring CCTV, jak i zaawansowany system zarządzania wjazdem. Przestrzeń może zostać przystosowana do składowania oraz lekkiej produkcji. Na terenie inwestycji znajdują się także place manewrowe oraz miejsca parkingowe. Obiekt, wchodzący w skład portfolio Savills IM, posiada certyfikat BREEAM International New Construction na poziomie „Good”.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.