Komunikaty PR

Najnowszy certyfikat AICPA & CIMA z zakresu ESG dla specjalistów ds. finansów

2020-11-22  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania 11 ( 0 MB )

Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), stworzyło nowy certyfikat zapewniający kluczową wiedzę na temat zagadnień związanych z raportowaniem i atestacją informacji ESG (ang. environment, social, governance). Kurs Fundamentals of ESG Certificate stanowi pierwszy krok na ścieżce do rozwoju w szybko ewoluującym obszarze raportowania zrównoważonego rozwoju i związanej z nim atestacji.  

Rosnące zapotrzebowanie na informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju – napędzane przez oczekiwania inwestorów, klientów, a także decydentów – sprawia, że ​rozwój wiedzy i umiejętności w tym zakresie staje się priorytetową kwestią dla profesji księgowo-finansowej. Szczególnie w kontekście przyjętej przez Parlament Europejski 10 listopada 2022 r. dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) – od tego momentu kraje członkowskie Unii Europejskiej mają 18 miesięcy na transpozycję przepisów do prawa krajowego (w Polsce będzie to Ustawa o rachunkowości).

Oferowany przez AICPA & CIMA 9-godzinny kurs Fundamentals of ESG Certificate jest dostępny dla profesjonalistów na całym świecie, którzy zainteresowani są pozyskaniem wiedzy nt. podstawowych koncepcji i aktualnego krajobrazu raportowania informacji ESG. Po ukończeniu kursu w swoim CV i na profilach w mediach społecznościowych będzie można zamieścić otrzymaną cyfrową odznakę (ang. digital badge).

Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants, powiedział:

“Zainteresowanie tematem ESG osiąga punkt krytyczny, a globalna społeczność biznesowa stoi u progu istotnych zmian w sposobie, w jaki firmy podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju. Zwiększa to zapotrzebowanie na specjalistów ds. księgowości i finansów wyposażonych w umiejętności niezbędne do doradzania liderom biznesu w zakresie zagrożeń związanych z ESG i możliwości, jakie otwierają się przed ich organizacjami. Nasz nowy kurs pomoże rozwijać się w tym obszarze księgowym i specjalistom ds. rachunkowości zarządczej, by mogli służyć interesowi publicznemu budując zaufanie i gwarantując przejrzystość w kontekście ESG.”

AICPA & CIMA opracowują szczegółową ścieżkę rozwoju umiejętności z zakresu ESG. Fundamentals of ESG Certificate jest pierwszym krokiem gwarantującym kursantom zdolność: 

  • identyfikacji kluczowych aspektów związanych z kwestiami środowiskowymi, społecznymi i ładu korporacyjnego,
  • zrozumienia oczekiwań inwestorów i wpływu na biznes
  • oceny odpowiedzialności biznesu za kluczowe obszary ESG
  • zrozumienia uzasadnienia biznesowego dla wdrożenia zrównoważonych praktyk
  • identyfikacji roli profesji księgowej i audytorskiej w zrównoważonym rozwoju
  • poznania obecnych ram raportowania zrównoważonego rozwoju i wymagań dotyczących raportowania

 

Szczegółowe informacje, w tym koszt i zakres tematyczny kursu, znajdują się na stronie cpd.cimaglobal.com/product/fundamentals-of-esg-certificate.

Szereg innych przydatnych materiałów oraz zasobów dotyczących zrównoważonego rozwoju
i ESG można znaleźć na stronie aicpa.org/esg.

 

Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej. 

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.