Komunikaty PR

Najnowszy certyfikat AICPA & CIMA z zakresu ESG dla specjalistów ds. finansów

2020-11-22  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania 11 ( 0 MB )

Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), stworzyło nowy certyfikat zapewniający kluczową wiedzę na temat zagadnień związanych z raportowaniem i atestacją informacji ESG (ang. environment, social, governance). Kurs Fundamentals of ESG Certificate stanowi pierwszy krok na ścieżce do rozwoju w szybko ewoluującym obszarze raportowania zrównoważonego rozwoju i związanej z nim atestacji.  

Rosnące zapotrzebowanie na informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju – napędzane przez oczekiwania inwestorów, klientów, a także decydentów – sprawia, że ​rozwój wiedzy i umiejętności w tym zakresie staje się priorytetową kwestią dla profesji księgowo-finansowej. Szczególnie w kontekście przyjętej przez Parlament Europejski 10 listopada 2022 r. dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) – od tego momentu kraje członkowskie Unii Europejskiej mają 18 miesięcy na transpozycję przepisów do prawa krajowego (w Polsce będzie to Ustawa o rachunkowości).

Oferowany przez AICPA & CIMA 9-godzinny kurs Fundamentals of ESG Certificate jest dostępny dla profesjonalistów na całym świecie, którzy zainteresowani są pozyskaniem wiedzy nt. podstawowych koncepcji i aktualnego krajobrazu raportowania informacji ESG. Po ukończeniu kursu w swoim CV i na profilach w mediach społecznościowych będzie można zamieścić otrzymaną cyfrową odznakę (ang. digital badge).

Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants, powiedział:

“Zainteresowanie tematem ESG osiąga punkt krytyczny, a globalna społeczność biznesowa stoi u progu istotnych zmian w sposobie, w jaki firmy podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju. Zwiększa to zapotrzebowanie na specjalistów ds. księgowości i finansów wyposażonych w umiejętności niezbędne do doradzania liderom biznesu w zakresie zagrożeń związanych z ESG i możliwości, jakie otwierają się przed ich organizacjami. Nasz nowy kurs pomoże rozwijać się w tym obszarze księgowym i specjalistom ds. rachunkowości zarządczej, by mogli służyć interesowi publicznemu budując zaufanie i gwarantując przejrzystość w kontekście ESG.”

AICPA & CIMA opracowują szczegółową ścieżkę rozwoju umiejętności z zakresu ESG. Fundamentals of ESG Certificate jest pierwszym krokiem gwarantującym kursantom zdolność: 

  • identyfikacji kluczowych aspektów związanych z kwestiami środowiskowymi, społecznymi i ładu korporacyjnego,
  • zrozumienia oczekiwań inwestorów i wpływu na biznes
  • oceny odpowiedzialności biznesu za kluczowe obszary ESG
  • zrozumienia uzasadnienia biznesowego dla wdrożenia zrównoważonych praktyk
  • identyfikacji roli profesji księgowej i audytorskiej w zrównoważonym rozwoju
  • poznania obecnych ram raportowania zrównoważonego rozwoju i wymagań dotyczących raportowania

 

Szczegółowe informacje, w tym koszt i zakres tematyczny kursu, znajdują się na stronie cpd.cimaglobal.com/product/fundamentals-of-esg-certificate.

Szereg innych przydatnych materiałów oraz zasobów dotyczących zrównoważonego rozwoju
i ESG można znaleźć na stronie aicpa.org/esg.

 

Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej. 

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja BRAK ZDJĘCIA
2024-05-14 | 01:00

Czy nauka języka angielskiego może być prosta i przyjemna?

Możliwości na rynku jest wiele – od standardowych zajęć szkolnych, dodatkowych zajęć stacjonarnych, po zajęcia online. Trudność jednak pojawia się w momencie wyboru – skąd wiedzieć, które zajęcia będą
Edukacja MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia
2024-05-09 | 12:15

MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia

Tylko 39 proc. menedżerów uważa, że wykładowcami w programach MBA powinna być kadra naukowa polskich uczelni. Zdecydowana większość widzi w tej roli konsultantów i
Edukacja Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?
2024-05-07 | 15:52

Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?

Nie daje wytchnienia nawet nocy, zaburzając sen i powodując ciągłe niewyspanie. A dziecko staje się coraz bardziej wycofane i nieobecne.   - Wiemy, jak ważne jest wsparcie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.