Komunikaty PR

Najnowszy certyfikat AICPA & CIMA z zakresu ESG dla specjalistów ds. finansów

2020-11-22  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania 11 ( 0 MB )

Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), stworzyło nowy certyfikat zapewniający kluczową wiedzę na temat zagadnień związanych z raportowaniem i atestacją informacji ESG (ang. environment, social, governance). Kurs Fundamentals of ESG Certificate stanowi pierwszy krok na ścieżce do rozwoju w szybko ewoluującym obszarze raportowania zrównoważonego rozwoju i związanej z nim atestacji.  

Rosnące zapotrzebowanie na informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju – napędzane przez oczekiwania inwestorów, klientów, a także decydentów – sprawia, że ​rozwój wiedzy i umiejętności w tym zakresie staje się priorytetową kwestią dla profesji księgowo-finansowej. Szczególnie w kontekście przyjętej przez Parlament Europejski 10 listopada 2022 r. dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) – od tego momentu kraje członkowskie Unii Europejskiej mają 18 miesięcy na transpozycję przepisów do prawa krajowego (w Polsce będzie to Ustawa o rachunkowości).

Oferowany przez AICPA & CIMA 9-godzinny kurs Fundamentals of ESG Certificate jest dostępny dla profesjonalistów na całym świecie, którzy zainteresowani są pozyskaniem wiedzy nt. podstawowych koncepcji i aktualnego krajobrazu raportowania informacji ESG. Po ukończeniu kursu w swoim CV i na profilach w mediach społecznościowych będzie można zamieścić otrzymaną cyfrową odznakę (ang. digital badge).

Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants, powiedział:

“Zainteresowanie tematem ESG osiąga punkt krytyczny, a globalna społeczność biznesowa stoi u progu istotnych zmian w sposobie, w jaki firmy podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju. Zwiększa to zapotrzebowanie na specjalistów ds. księgowości i finansów wyposażonych w umiejętności niezbędne do doradzania liderom biznesu w zakresie zagrożeń związanych z ESG i możliwości, jakie otwierają się przed ich organizacjami. Nasz nowy kurs pomoże rozwijać się w tym obszarze księgowym i specjalistom ds. rachunkowości zarządczej, by mogli służyć interesowi publicznemu budując zaufanie i gwarantując przejrzystość w kontekście ESG.”

AICPA & CIMA opracowują szczegółową ścieżkę rozwoju umiejętności z zakresu ESG. Fundamentals of ESG Certificate jest pierwszym krokiem gwarantującym kursantom zdolność: 

  • identyfikacji kluczowych aspektów związanych z kwestiami środowiskowymi, społecznymi i ładu korporacyjnego,
  • zrozumienia oczekiwań inwestorów i wpływu na biznes
  • oceny odpowiedzialności biznesu za kluczowe obszary ESG
  • zrozumienia uzasadnienia biznesowego dla wdrożenia zrównoważonych praktyk
  • identyfikacji roli profesji księgowej i audytorskiej w zrównoważonym rozwoju
  • poznania obecnych ram raportowania zrównoważonego rozwoju i wymagań dotyczących raportowania

 

Szczegółowe informacje, w tym koszt i zakres tematyczny kursu, znajdują się na stronie cpd.cimaglobal.com/product/fundamentals-of-esg-certificate.

Szereg innych przydatnych materiałów oraz zasobów dotyczących zrównoważonego rozwoju
i ESG można znaleźć na stronie aicpa.org/esg.

 

Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej. 

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja TOP5 umiejętności przyszłości. Co nas wyróżni na rynku pracy? Biuro prasowe
2024-07-30 | 14:21

TOP5 umiejętności przyszłości. Co nas wyróżni na rynku pracy?

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie. To dla pracodawców wyzwanie dostosowania programów szkoleniowych do dynamicznie zmieniających się wymagań rynku pracy.
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.