NAMS: Innowacyjne rozwiązanie dla zarządzania alertami
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL) publikuje National Alert Management System (NAMS). To nowoczesne narzędzie, które rewolucjonizuje zarządzanie alertami w branży farmaceutycznej.
NAMS został stworzony w celu zapewnienia efektywniejszej obsługi i ochrony zdrowia pacjentów. To rozwiązanie, które pozwoli na sprawne śledzenie, dokumentowanie i wyjaśnianie alertów przy jednoczesnym zachowaniu pełnej anonimowości.
NAMS to narzędzie webowe, podłączone do ogólnoeuropejskiego EAMS, który jest bliźniaczo podobny do EU HUB. Każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić w NAMS, czy jego placówka wygenerowała alerty oraz do jakiej kategorii zostały one przypisane.
Iwona McManus, prezes Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków uważa narzędzie za przełomowe w kontekście zmniejszenia czasu poświęcanego przez farmaceutów na zgłaszanie i analizę alertów: – Krajowy System Zarządzania Alertami został zaprojektowany tak, aby był prosty w obsłudze i intuicyjny dla farmaceutów. Dzięki niemu będą mieli łatwy dostęp do swoich alertów, będą mogli szybko analizować przyczyny ich generowania, komunikować się z innymi zaangażowanymi stronami i ostatecznie zamknąć alerty w czasie rzeczywistym. Wierzymy, że to narzędzie przyniesie im ogromne korzyści i pozwoli skuteczniej spełniać ich ważną rolę w opiece zdrowotnej.
Farmaceuci, korzystając z aplikacji NAMS, będą mieli możliwość szybkiego dostępu do wygenerowanych przez siebie alertów. Jeśli chodzi o alerty techniczne, NAMS zapewni jasne wskazówki dotyczące przyczyny ich generowania i automatycznie zamknie je w przyszłości. W przypadku wątpliwości użytkownicy będą mogli łatwo dodawać komentarze lub załączać zdjęcia opakowań leków, co jeszcze bardziej ułatwi proces analizy i wyjaśniania alertów. Co ważne, NAMS umożliwi bezpośrednią komunikację z podmiotem odpowiedzialnym dla danego produktu leczniczego, przy zachowaniu zasad anonimowości, co przyczyni się do lepszej współpracy na rzecz ochrony zdrowia pacjentów.
Dzięki NAMS zarządzanie alertami stanie się szybsze i łatwiejsze. Nie będzie już konieczności wpisywania wszystkich danych alertu, ponieważ informacje te będą automatycznie widoczne w systemie. To znacznie przyspieszy obsługę alertów i pozwoli zaoszczędzić czas farmaceutom. Dostęp do aplikacji NAMS będzie możliwy przy użyciu aktualnego certyfikatu dostępowego do PLMVS. Wystarczy zalogować się na stronie https://nams-prod-pl.nmvs.eu/, używając aktualnych danych logowania do systemu PLMVS.
Nowa platforma EAMS daje także dodatkowe korzyści dla podmiotów odpowiedzialnych (MAH/OBP), umożliwiając zarządzanie alertami na różnych rynkach za pośrednictwem jednej platformy. To ułatwi i usprawni procesy zarządzania alertami na wielu poziomach.
– NAMS jest dużym krokiem naprzód zapewniającym bardziej efektywne zarządzanie alertami. To narzędzie, które pozwoli farmaceutom skupić się na najważniejszym celu, jakim jest ochrona zdrowia pacjentów. Jesteśmy przekonani, że NAMS przyniesie znaczące korzyści dla całej społeczności farmaceutycznej – mówi Iwona McManus.
Więcej informacji o NAMS znajdziesz na stronie: https://www.nmvo.pl/pl/ogolne-warunki-uzytkowania-nams/.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.