Komunikaty PR

#NASZgłos, czyli jak pomóc sobie i innym

2020-03-23  |  17:00
Biuro prasowe

W dzisiejszych czasach panuje przekonanie, że powinniśmy stawiać na własny rozwój, że to przede wszystkim inwestowanie w siebie jest przepustką do godnej przyszłości. Nierzadko bywamy tak bardzo zaoferowani samymi sobą, że zapominamy o całym świecie. Ulegamy złudzeniu, że państwo funkcjonuje dzięki wysiłkowi wykwalifkowanych kadr, które zatroszczą się o nasze wspólne dobro. W odróżnieniu jednak od wielkich firm wspólnotę, w której żyjemy, kształtuje każdy, choćby przez to, że w wyborach ważny jest każdy głos, niezależnie od tego, czy należy on do profesora uniwersyteckiego czy do osoby bez wykształcenia. Nie uczestnicząc w życiu publicznym, sprawiamy, że to inni, podejmują wszelkie decyzje. W szczególności od polityki stronią ludzie młodzi, którzy nie dość, że nie mają żadnej wiedzy o naszym społeczeństwie, to nie wykazują też chęci do jej zdobycia. A to właśnie w ich rękach leży przyszłość naszego kraju.

Chcielibyśmy przeciwdziałać tej tendencji, proponując udział w projekcie #NASZgłos. Wychodzimy z założenia, że powstała pilna potrzeba wyszkolenia nowych kadr. Na warsztatach pod nazwą "Młody Obywatel", które prowadzimy w szkołach średnich i podstawowych, staramy się zachęcić uczniów do aktywności społecznej, pokazując im, że świat można zmieniać, zanim osiągnie się granicę dojrzałości. Wielu z nich zaskakuje liczba oferowanych im możliwości działania, sensację wzbudziła mi.n. informacja, że będąc uczniami, mogą być wybrani do młodzieżowych rad dzielnic i miast.

Zwieńczeniem naszych działań będzie konferencja, którą planujemy na 22 maja (piątek) w głównym budynku SGH. Więcej szczegółów podamy bliżej tego terminu na naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym nasza wspólna przyszłość nie jest obojętna.

Jutro należy do nas! Dlatego działajmy już dziś!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu Biuro prasowe
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Problemy społeczne 878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
2025-03-12 | 06:00

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Branża browarnicza jest ważnym sektorem gospodarki światowej, który wygenerował 0,8% światowego PKB w 2023 r., czyli 878 miliardów dolarów. To więcej niż wg Banku
Problemy społeczne Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.