Natec Alfama - nowa seria lamp LED dla twórców
Lampy Natec Alfama to ukłon w stronę vloggerów, streamerów, fotografów i wielu innych osób, które potrzebują dobrego oświetlenia. Producent chwali się światłem, które nie zmienia kolorów otoczenia, a także ich funkcjonalnością i uniwersalnością.
Natec Alfama LED to kompaktowa lampa LED ze standardowym gwintem ¼”. Posiada ona
49 diod, które emitują białe światło o temperaturze barwowej 6000K. Jego natężenie można regulować za pomocą pokrętła, a maksymalny strumień świetlny ma wynosić 800 lumenów. Współczynnik oddawania barw CRI ma tu przekraczać 90 Ra. Można więc liczyć na światło, które oddaje naturalny wygląd otoczenia.
Lampa Natec Alfama LED posiada uniwersalne mocowania ISO, które pozwalają rozbudować ją o inne akcesoria. Całość waży niecałe 115 gramów i jest zasilana dwoma bateriami typu AA. W modelu Alfama LED Color zastosowano natomiast akumulator litowy, który ma wystarczać na ponad godzinę pracy. Lampa jest jednocześnie o 35 gramów lżejsza, a w zestawie są cztery kolorowe nakładki do zmiany koloru światła. Domyślnie zaś ma ono barwę białą o temperaturze 6500K.
Osobom wykorzystującym kreatywnie swoje smartfony producent proponuje lampy Natec Alfama Ring Light i RGB Ring Light. Każda z nich ma wbudowany tripod z gumowanymi nóżkami i elastyczny uchwyt na telefon. Głowica kulkowa umożliwia ustawienie pierścienia pod pożądanym kątem. W wersji Ring Light okrąg ma wbudowane 120 diod LED i oferuje trzy temperatury barwowe (od 3000 do 5500K) oraz dziesięć poziomów natężenia światła.
Z kolei model Alfama RGB Ring Light ma 168 diod LED, z których 120 emituje światło białe, a kolejne 48 to diody RGB. Dzięki nim lampa ma zaoferować ciekawe efekty, a użytkownicy mogą wybierać spośród 26 trybów podświetlenia. Sterowanie nimi odbywa się przy pomocy dołączonego pilota. Obie prezentowane lampy pierścieniowe mają w komplecie jeszcze jeden, dodatkowy pilot BT, który pozwala na wykonywanie zdjęć z odległości 10 metrów.
Urządzenia z linii Ring Light są zasilane za pomocą przewodu USB. W obu przypadkach współczynnik oddania barw CRI wynosi powyżej 85 Ra. Dzięki temu lampy powinny sprawdzić się tam, gdzie naturalne kolory są pożądane. Modele pierścieniowe różnią się z kolei ilością emitowanego światła. Strumień świetlny dla Natec Alfama Ring Light wynosi do 900 lumenów, podczas gdy w RGB Ring Light jest to maksymalnie 800 lm.
Lampy Natec Alfama są już dostępne w wybranych sklepach. Ich ceny są następujące:
- Natec Alfama LED - 79,9 zł
- Natec Alfama LED Color - 99,9 zł
- Natec Alfama Ring Light - 74,9 zł
- Natec Alfama RGB Ring Light - 119,9 zł

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.