Nauka kontra koronawirus, nowe rozwiązania, które wspierają walkę z pandemią
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Teoretyczny model funkcjonowania gospodarki zakłada, że przedsiębiorstwa konkurują ze sobą, poszukując coraz bardziej zaawansowanych technologii i najskuteczniejszych metod. Tymczasem światowa pandemia pokazuje, że biznes oparty na współpracy stwarza jeszcze większy potencjał do kreowania innowacyjnych rozwiązań i przynosi więcej korzyści dla społeczeństwa oraz planety. 3M od lat, działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, łączy siły z innymi firmami, ekspertami i naukowcami, aby poprawić jakość życia niemalże w każdym obszarze – od jakości opieki medycznej po wsparcie lokalnych społeczności. 3M posiada między innymi szerokie portfolio rozwiązań zakresu ochrony zdrowia i produktów BHP, które są obecnie szeroko stosowane w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa m.in. półmaski filtrujące FFP2.
Nieparujące przyłbice, czyli efekt współpracy 3M i Nissha
Nowa rzeczywistość wymaga od personelu medycznego stosowania jeszcze większych środków ostrożności, które zapewnią ochronę zarówno pracownikom służby zdrowia, jak i pacjentom. Jednak tradycyjne osłony chroniące oczy i twarz przed płynami, parują podczas intensywnej pracy, w wyniku ciężkiego oddechu i podwyższonej temperatury ciała. Projekt nieparujących przyłbic, które zapewniają komfort pracy, powstał przy współpracy 3M z Nissha Medical Technologies – globalną firmą produkującą sprzęt medyczny. W wyniku rozmów, 3M zaproponowało wykorzystanie specjalistycznej folii hydrofilowej o właściwościach przeciwmgielnych do produkcji nieparujących osłon. Ponieważ folia hydrofilowa 3M posiada właściwości, które zapobiegają przesiąkaniu i kierują płyny w określonym kierunku, zazwyczaj używana jest w urządzeniach mikroprzepływowych, takich jak paski do badania poziomu cukru we krwi używane przez osoby z cukrzycą. Po wybuchu pandemii COVID-19, materiał 3M znalazł nowe zastosowanie, a powstałe w wyniku współpracy przyłbice stały się dostępne dla pracowników służby zdrowia zaledwie w ciągu kilku tygodni od podjęcia decyzji o ich produkcji.
Szybkie testy diagnostyczne, czyli skuteczna pomoc w walce z COVID-19
Tuż po wybuchu epidemii, zespół ekspertów 3M i naukowców Massachusetts Institute of Technology rozpoczął prace nad łatwo dostępnym i prostym w użyciu testem diagnostycznym, umożliwiającym otrzymanie precyzyjnego wyniku w ciągu kilku minut. Urządzenie będzie wykrywało antygeny wirusowe i dostarczało niemal natychmiastowy wynik, bez konieczności wysyłania próbek do laboratorium. Dzięki szybkiej weryfikacji możliwe będzie niezwłoczne objęcie osoby zakażonej kwarantanną, a w konsekwencji spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Po wnikliwej weryfikacji, projekt został objęty dofinansowaniem Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, w ramach programu RADx Tech. Program wspiera rozwój i szybką komercjalizację ambitnego projektu. Wspólne działania ekspertów opierają się na głębokiej wiedzy technologicznej 3M w zakresie biomateriałów i doświadczeniu w globalnej produkcji środków ochrony zdrowia, a także specjalistycznej wiedzy naukowców MIT.
3M i Ford wspólnie wspierają pracowników ochrony zdrowia
Eksperci 3M razem z Fordem, w zaledwie cztery tygodnie, opracowali projekt i prototyp masek filtrujących z wymuszonym przepływem powietrza (PAPR), zgodny z federalnymi wytycznymi. Specjalistyczny sprzęt pomaga chronić najbardziej narażonych na zakażenie wirusem – pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia stają na froncie walki z COVID-19. Obecnie eksperci Forda ds. produkcji, zakupów i łańcucha dostaw są także tymczasowo zatrudnieni w fabrykach 3M w USA, aby pomóc w zwiększeniu i przyspieszeniu produkcji pilnie potrzebnych produktów. 3M i Ford przekażą wszystkie środki finansowe, pozyskane ze sprzedaży PAPR, organizacjom non-profit wspierającym walkę z COVID-19.
Wspólne starania o lepsze jutro
Pandemia koronawirusa wpłynęła na światową gospodarkę, ekonomię i niemal każdy obszar życia społecznego, jednocząc tym samym ekspertów, firmy oraz instytucje w inicjatywach na rzecz wspólnego dobra. Globalne działania naprawcze przynoszą szybkie rezultaty dzięki wspólnym wysiłkom, dlatego 3M nieustannie dąży do nawiązywania długofalowej współpracy z innymi firmami, z myślą o bezpiecznej przyszłości ludzi na całym świecie.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.