Nest Bank dołącza do Climate Positive
Nest Bank
Wołoska 24
02-675 Warszawa
magdalena.olejnicka|nestbank.pl| |magdalena.olejnicka|nestbank.pl
514 709 175
www.nestbank.pl
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność ekologiczna to nie tylko słowa – to konkretne działania, które podejmujemy z myślą o przyszłych pokoleniach. Dziś, przystępując do programu Climate Positive, potwierdzamy nasze zaangażowanie w budowanie bardziej zrównoważonej bankowości – mówi Magdalena Zajkowska, wiceprezeska Zarządu Nest Banku.
Dla klimatu
Climate Positive to program, prowadzony przez UN Global Compact Network Poland. Jednoczy przedstawicieli sektora prywatnego, rządowego oraz organizacji pozarządowych w walce z największymi wyzwaniami środowiskowymi naszych czasów, takimi jak zmiana klimatu, degradacja ekosystemów i zanieczyszczenie środowiska.
Zaangażowanie Nest Banku w program Climate Positive jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jak podkreśla Magdalena Zajkowska: To od naszych dzisiejszych wyborów zależy, jaką planetę zostawimy przyszłym pokoleniom. Przystępując do Climate Positive, mamy realny wpływ na kształtowanie lepszej przyszłości.
Odpowiedzialność społeczna a sukces finansowy
W ramach tej inicjatywy bank dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami także w raporcie "Zielone Finanse", podkreślając znaczenie integracji ekologii z biznesowymi procesami decyzyjnymi. W ten sposób staje się nie tylko uczestnikiem, ale i aktywnym promotorem zielonych praktyk w sektorze finansowym.
Nest Bank pokazuje, że odpowiedzialny biznes i troska o środowisko mogą iść w parze z sukcesem finansowym. Przystąpienie do Climate Positive to wyraz gotowości do podejmowania nowych wyzwań i długofalowego myślenia, które w dzisiejszych czasach jest kluczowe dla każdej przedsiębiorczej organizacji.
Złoty medal EcoVadis
Nest Bank, konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, a podejmowane działania zyskują uznanie. W tym roku otrzymał złoty medal EcoVadis. To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem skuteczności wdrażanych przez bank praktyk z zakresu ESG. Dzięki swoim działaniom, znalazł się wśród 5% najlepiej ocenianych firm w międzynarodowym badaniu EcoVadis, co stanowi wyraźny sygnał dla rynku o wysokim poziomie zaangażowania w kwestie ekologiczne, społeczne i z zakresu ładu korporacyjnego.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.