Netwise S.A. przejął spółkę Atteli. To początek budowy silnej grupy.
GISPartner S.A.
Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
Notowana na NewConnect spółka Netwise S.A. przejęła 100% udziałów w Atteli sp. z o. o., która od 10 lat wdraża systemy CRM i rozwija aplikacje biznesowe, a od ponad roku koncetruje się na budowaniu kompetencji wokół technologii Microsoft.
Transakcja oznacza ruch w kierunku konsolidacji rynku i budowy grupy Netwise, która posiadać będzie spółki wdrażające systemy CRM w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Po przejęciu przez Netwise polska spółka Atteli będzie funkcjonować na rynku tak jak dotychczas, pod własnym szyldem. Firmy uzyskają̨ wzajemnie dostęp do zaplecza technologicznego, know-how i rynków partnera, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności. Usługi obu firm są komplementarne. Atteli będzie realizować projekty mające na celu usprawnienie procesów marketingowo-sprzedażowych z wykorzystaniem Dynamics 365 Marketing, Customer Insights oraz platformy low-code i no-code Microsoft.
Jakub Skałbania, Chief Growth Officer w Netwise zaznacza, że Atteli doskonale uzupełnia kompetencje Netwise i pozwala skupić się grupie również na projektach w niższych segmentach rynku niż Enterprise.
- Umiejętności zespołów Netwise i Atteli wzajemnie się uzupełniają. Dzięki transakcji poszerzyliśmy zakres naszych kompetencji i wiedzy eksperckiej, a także zdolności operacyjne. Spółki w grupie mogą teraz realizować projekty o różnej skali, elastycznie dysponując zasobami. W ten sposób zamierzamy poszerzyć portfolio klientów w Polsce i za granicą - podkreśla Jakub Skałbania.
Zdaniem Skałbani Atteli i Netwise mają podobne rozumienie roli konsultantów we wdrażaniu rozwiązań CRM i optymalizacji procesów marketingowo-sprzedażowych - jako ekspertów nie tylko w obszarze technologii, ale również biznesu.
- Rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszej firmy. Liczymy, że efektem połączenia sił będzie rozwój Atteli i wzmocnienie naszej marki. To win-win dla każdego - komentuje Jacek Szafader, CEO Atteli Sp. z o.o. - Do grupy Netwise wnosimy nasze silne kompetencje w obszarze wsparcia procesów marketingowo-sprzedażowych oraz znajomość rozwiązań Microsoft Dynamics 365, a także naszą zwinność projektową i mocny zespół ekspertów. Z drugiej strony uzyskujemy dostęp do możliwości i skali jakie oferuje grupa, co pozwoli nam dostarczać projekty szybciej i w jeszcze lepszej jakości – dodaje, wskazując, że połączenie sił ma też niebagatelne znaczenie przy pozyskiwaniu nowych specjalistów i tworzeniu dla nich bardziej atrakcyjnych warunków pracy.
Poza tym szef spółki Atteli uważa, że stworzona przez niego firma ma podobną do Netwise filozofię prowadzenia biznesu.
- Przy wdrożeniach priorytetem dla nas również jest dostarczanie mierzalnych wartości dla klienta, skuteczność i bezpieczeństwo projektowe, co oznacza realizację każdego zlecenia o czasie i z dbałością o najwyższe standardy - dodaje.
Fundament dla grupy kapitałowej
Dodanie spółki Atteli do Netwise wzmocni pozycję Netwise i rozpocznie konsolidację firm działających w obszarze CRM w Europie.
- Wokół spółki Netwise budujemy grupę, która będzie jednym z trzech najlepszych graczy na rynku dostawców rozwiązań CRM w Europie Środkowo-Wschodniej, z silną pozycją na świecie. Przejęcie Atteli Sp. z o.o. jest ważnym punktem w realizacji tego planu. Tym bardziej, że nadal i jeszcze mocniej skupiamy się tylko na wdrożeniach CRM i low-code w przeciwieństwie do innych integratorów Dynamics, którzy próbują łączyć kompetencje CRM i ERP, często z marnym skutkiem dla Klientów. Cały czas obserwujemy rynek i nie wykluczamy kolejnych ruchów - zaznacza Jakub Skałbania.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.