Newline Interactive: cztery nowe monitory interaktywne na ISE2022
Newline Interactive, dostawca wysokiej klasy monitorów interaktywnych i producent, który pod względem liczby sprzedanych urządzeń zajmuje 2. miejsce na Świecie, jako jedyny w swoim segmencie zaprezentował na ISE 2022, aż cztery nowe modele monitorów. Po raz pierwszy dla szerokiego grona odbiorców były dostępne monitory Lyra, Elara, Vega oraz Naos+. To pierwsze na rynku monitory interaktywne z Android 11.
„Wprowadzamy na rynek nowe urządzenia, które ugruntują naszą pozycję lidera w obszarze monitorów dotykowych. Newline Interactive jako pierwszy producent oferuje monitory z Android 11 i wszystkie one są już wyposażone w złącze USB-C z opcją ładowania. Stosujemy też skuteczną powłokę antybakteryjną. Niezmiennie monitory interaktywne Newline wyróżnia prawdziwa technologia Optical Bonding i sprzętowy filtr niebieskiego światła. Wszystkie oferują łączność bezprzewodową WiFi 6.0 i Bluetooth 5.0. To oczywiście ogromne atuty. Naszą przewagę budujemy także na unikalnym pakiecie oprogramowania, którzy tworzy ekosystem Newline. Monitor interaktywny jest narzędziem, które potrafi tyle - ile aplikacje dostępne dla użytkownika – tutaj nie boimy się konkurencji.” – informuje Robert Pusz, Sales Manager na Europę Wschodnią, Newline Interactive
Dla sektora edukacji producent poleca Newline LYRA, którego w polskiej dystrybucji spodziewamy się już w lipcu. Urządzenie z Android 11, antybakteryjną szybą skutecznie eliminującą wirusy i bakterie oraz USB-C z zasilaniem 65W zaspokoi potrzeby polskich nauczycieli. Zwłaszcza, że wraz z monitorem dostępne jest intuicyjne oprogramowanie ułatwiające przeprowadzenia angażujących zajęć.
Newline ELARA jest dla wymagających, biznesowych użytkowników. Z Android 11, USB-C czyli gwarancją natychmiastowego dostępu do danych, audio, wideo, a także ładowania 100W oraz pełnym zestawem do wideokonferencji – kamerą 4K, ośmioma mikrofonami i subwooferem – jest potężnym narzędziem do kreatywnej współpracy. W monitorze ELARA zastosowano certyfikowany Optical Bonding, powłokę antybakteryjną oraz sprzętowy filtr niebieskiego światła.
Newline VEGA – już na pierwszy rzut oka wygląda na flagowy model. Elegancki design z ramką o grubości 3 mm. Oferuje bardzo dobre parametry techniczne połączone z atutami Android 11 oraz USB-C z możliwością ładowania 100W. Dodatkowo pozwala na zasilanie urządzeń zewnętrznych (180W). Vega ma też wysokiej klasy zestaw akcesoriów do wideokonferencji z kamerą 4K, ośmioma mikrofonami i subwooferem. Za jakość obrazu i żywe kolory odpowiada technologia Optical Bonding, zaś za szybką i płynną reakcję na dotyk – technologia pojemnościowa (P-CAP)
Kolejną nowością zaprezentowaną na ISE 2022 jest Newline NAOS+ z gwarancją bezpieczeństwa klasy ENTERPRISE – bez systemu Android i kompatybilny z Windows Ink. To monitor z najlepszą na rynku technologią pojemnościową (P-CAP) odpowiadającą za dotyk oraz certyfikowaną technologią Optical Bonding. Do dyspozycji mamy złącze USB-C z możliwością ładowania 65W. Dynamiczne USB współpracuje z każdym systemem i sprawia, ze monitor działa jak USB HUB i udostępnia każdemu podłączonemu komputerowi zewnętrzne urządzenia.
„ISE było rekordowe jeśli chodzi o liczbę odwiedzających nasze stoisko. Szczególną uwagę zwracali oni na najnowszy Android 11, szybę antymikrobową, która jest w standardzie nowych monitorów oraz dostępność portów USB-C z zasilaniem 65W i 100W. To w kwestii rynku edukacyjnego. Z kolei klienci biznesowi byli bardzo zainteresowani modelem NAOS+ jako bezpiecznym urządzeniem dla najbardziej wymagających. Spore zainteresowanie wywołał zainstalowany w monitorach Newline slot SDM-S, koncepcja Intela z zakresu internetu rzeczy, która daje szerokie możliwości integrowania naszych monitorów z innymi rozwiązaniami”. - podsumowuje Robert Pusz
Certyfikowana technologia Optical Bonding
W monitorach interaktywnych niższej klasy – pomiędzy panelem LCD, a szybą ochronną jest pusta przestrzeń. W monitorach Newline tę przestrzeń wyeliminowano sklejając szybę ochronną z panelem LCD na całej powierzchni. W ten sposób powstaje jeden moduł. Dzięki temu osiągnięto efekt pisania „jak po kartce papieru”, brak refleksów świetlnych i obraz znakomicie widoczny z każdego miejsca w sali – kąt 178° Technologia Optical Bonding nie jest powszechnie stosowana ponieważ cała powierzchnia musi być sklejona bez najmniejszej skazy wymaga to odpowiedniego kleju i technologii produkcji.
Ochrona zdrowia
Najnowsze monitory Newline są wyposażone w szybę z powłoką antybakteryjną z certyfikatem TÜV. Kontrolą jakości i standardów bezpieczeństwa zajmuje się TÜV Rheinland. W teście powłoki antybakteryjnej Newline zastosowano metodę JIS Z 2801, która pozwala określić antybakteryjną aktywność i skuteczność danej powierzchni. Standardowy test trwa 24h, a skuteczność została określona na poziomie ponad 99,9%. Na tym jednak nie kończy się dbałość o zdrowie użytkowników monitorów Newline. Zadbano również o ochronę oczu przez niebieskim światłem. Powszechnie stosowane są filtry oprogramowania, Newline zareagował u źródła - stosując rozwiązanie sprzętowe, które jest zdecydowanie skuteczniejsze i nie ma negatywnego wpływu na wyświetlany obraz.
Ekosystem Newline
Oprogramowanie Newline tworzy ekosystem i daje nieograniczone możliwości współpracy.
CAST pozwala na przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor. Może to być laptop, komputer stacjonarny, tablet czy smartfon. Jednocześnie na monitorze można zobaczyć treści z czterech urządzeń, które nie muszą korzystać z tej samej sieci WiFi co monitor.
BROADCAST pozwala na przekazanie obrazu z monitora nawet na 200 innych urządzeń w dowolnych lokalizacjach na świecie - wystarczy przeglądarka. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji na połączonych urządzeniach.
DISPLAY MANAGEMENT daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami
WHITEBOARD – to biała tablica, która nigdy się nie kończy. Korzystając z dobrze znanych gestów można przesuwać palcem, powiększać i pomniejszać, zmazywać dłonią i oczywiście pisać bez żadnych ograniczeń.
W edukacji szczególnie przydatne są:
ENGAGE inspirujące oprogramowanie do nauczania wyposażone w ponad 130 narzędzi tematycznych.
CLASSROOM TOOLS to dziewięć narzędzi wspierających pracę podczas lekcji – takich jak stoper, kalendarz, podświetlenie czy kurtyna.
Każdy użytkownik monitora Newline może także skorzystać z biblioteki proponowanych aplikacji. Newline App Store stale się powiększa. Już dziś dostępne są m. in. Google Suite, Starfall, Kahoot, AP News czy Udemy.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.