NFON rozpoczyna nowy rozdział i mianuje nowego CTO
Wspólnie robimy postęp
NFON, wiodący europejski dostawca zintegrowanej komunikacji biznesowej w chmurze, z przyjemnością ogłasza, że Andreas Wesselmann został mianowany nowym dyrektorem ds. technologii (CTO). Jednym z celów tej zmiany jest kontynuacja długoterminowego, rentownego wzrostu NFON AG i wzmocnienie jego innowacji technologicznych. Patrik Heider, Chief Executive Officer (CEO) NFON AG, powiedział: - Cieszę się, że tak szybko udało nam się znaleźć tak kompetentną i doświadczoną osobę na stanowisko CTO. Ścisła współpraca w zarządzie będzie niezbędna przy projektach, które nas czekają. Będzie opierać się na uczciwej i przejrzystej komunikacji, zawsze mającej na celu zapewnienie NFON sukcesu w przyszłych działaniach. Andreas Wesselmann rozpocznie swoją nową rolę w NFON AG 1 stycznia 2024 roku.
Z pasji do technologii i innowacji
Andreas Wesselmann ma za sobą imponującą karierę. Po ukończeniu studiów matematycznych i informatycznych nowy CTO NFON rozpoczął karierę w największej niemieckiej firmie informatycznej SAP. Ostatnio był członkiem zespołu SAP Global Leadership w roli Senior Vice President ds. SAP HANA Database & Analytics. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w międzynarodowym środowisku branżowym wielokrotnie pokazywał, jak przenosić innowacje do skalowalnych modeli biznesowych i dalej rozwijać istniejące rozwiązania oprogramowania w chmurze w sposób niezawodny i opłacalny. Andreas Wesselmann zarządzał tą transformacją poprzez aktywne angażowanie kadry kierowniczej i pracowników w kształtowanie przyszłości firmy i zawsze łączył podejście biznesowe ze swoją pasją do technologii i innowacji.
- Są to dokładnie dwa obszary, które mnie motywują. Z uwagi na to jestem podekscytowany rozpoczęciem pracy w NFON i optymalnym wykorzystaniem mojego doświadczenia - powiedział Andreas Wesselmann. Oprócz roli CTO, na początku roku zostanie również drugim członkiem zarządu obok Patrika Heidera jako CEO NFON AG. - Zadaniem, które stoi przed nami jest zintegrowanie priorytetów w obszarach technologii, produktów i sprzedaży. Celem takiego działania będzie zapewnienie naszym europejskim klientom spójnej oferty i optymalnego wsparcia w zakresie cyfrowej transformacji i inteligentnego wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań komunikacyjnych w chmurze - powiedział Patrik Heider.
Nie będziemy się ociągać w 2024
- Nasza podróż, jako wiodącej europejskiej firmy zajmującej się telefonią w chmurze, jest kształtowana przez stały wzrost i pionierskie osiągnięcia - powiedział Patrik Heider. - Istotne jest, aby nasze portfolio produktów i platforma technologiczna zapewniały niezawodność, skalowalność i innowacyjność zaawansowanych rozwiązań chmurowych. Nowa kadra kierownicza, na czele z CEO i CTO, z optymizmem patrzy w przyszłość, pełną ekscytujących zmian - podsumował Patrik Heider.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.