NFON rozpoczyna nowy rozdział i mianuje nowego CTO
Wspólnie robimy postęp
NFON, wiodący europejski dostawca zintegrowanej komunikacji biznesowej w chmurze, z przyjemnością ogłasza, że Andreas Wesselmann został mianowany nowym dyrektorem ds. technologii (CTO). Jednym z celów tej zmiany jest kontynuacja długoterminowego, rentownego wzrostu NFON AG i wzmocnienie jego innowacji technologicznych. Patrik Heider, Chief Executive Officer (CEO) NFON AG, powiedział: - Cieszę się, że tak szybko udało nam się znaleźć tak kompetentną i doświadczoną osobę na stanowisko CTO. Ścisła współpraca w zarządzie będzie niezbędna przy projektach, które nas czekają. Będzie opierać się na uczciwej i przejrzystej komunikacji, zawsze mającej na celu zapewnienie NFON sukcesu w przyszłych działaniach. Andreas Wesselmann rozpocznie swoją nową rolę w NFON AG 1 stycznia 2024 roku.
Z pasji do technologii i innowacji
Andreas Wesselmann ma za sobą imponującą karierę. Po ukończeniu studiów matematycznych i informatycznych nowy CTO NFON rozpoczął karierę w największej niemieckiej firmie informatycznej SAP. Ostatnio był członkiem zespołu SAP Global Leadership w roli Senior Vice President ds. SAP HANA Database & Analytics. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w międzynarodowym środowisku branżowym wielokrotnie pokazywał, jak przenosić innowacje do skalowalnych modeli biznesowych i dalej rozwijać istniejące rozwiązania oprogramowania w chmurze w sposób niezawodny i opłacalny. Andreas Wesselmann zarządzał tą transformacją poprzez aktywne angażowanie kadry kierowniczej i pracowników w kształtowanie przyszłości firmy i zawsze łączył podejście biznesowe ze swoją pasją do technologii i innowacji.
- Są to dokładnie dwa obszary, które mnie motywują. Z uwagi na to jestem podekscytowany rozpoczęciem pracy w NFON i optymalnym wykorzystaniem mojego doświadczenia - powiedział Andreas Wesselmann. Oprócz roli CTO, na początku roku zostanie również drugim członkiem zarządu obok Patrika Heidera jako CEO NFON AG. - Zadaniem, które stoi przed nami jest zintegrowanie priorytetów w obszarach technologii, produktów i sprzedaży. Celem takiego działania będzie zapewnienie naszym europejskim klientom spójnej oferty i optymalnego wsparcia w zakresie cyfrowej transformacji i inteligentnego wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań komunikacyjnych w chmurze - powiedział Patrik Heider.
Nie będziemy się ociągać w 2024
- Nasza podróż, jako wiodącej europejskiej firmy zajmującej się telefonią w chmurze, jest kształtowana przez stały wzrost i pionierskie osiągnięcia - powiedział Patrik Heider. - Istotne jest, aby nasze portfolio produktów i platforma technologiczna zapewniały niezawodność, skalowalność i innowacyjność zaawansowanych rozwiązań chmurowych. Nowa kadra kierownicza, na czele z CEO i CTO, z optymizmem patrzy w przyszłość, pełną ekscytujących zmian - podsumował Patrik Heider.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.