Niemal 100 mieszkań znalazło swoich nabywców w inwestycji Enklawa Winogrady
Inwestycja Enklawa Winogrady w Poznaniu, przy ul. Czarna Rola przyciągnęła do siebie wielu klientów, ponieważ 80% mieszkań zostało sprzedanych i zarezerwowanych. Koniec prac budowlanych już bliski.
Inwestycja Enklawa Winogrady przyciągnęła do siebie wielu klientów, którzy poszukiwali spokojnego miejsca do zamieszkania wśród miejskiej infrastruktury, a także szerokiej oferty mieszkaniowej. W skład całego projektu wchodzą trzy budynki wielorodzinne z łącznie 118 lokalami mieszkalnymi i 1 lokalem usługowym o wysokim standardzie wykończenia. Jednym z głównych atutów inwestycji jest jej lokalizacja. Jak sama nazwa wskazuje, położona jest ona na poznańskich Winogradach. Sąsiadując z pasem zieleni i niską zabudową jednorodzinną, przy zbiegu ulic Pasterska i Czarna Rola, miejsce to pozwoli odpocząć od zgiełku, umożliwiając szybki dojazd do centrum miasta. Klienci mieszkający w Enklawie Winogrady będą mieli pełne zaplecze handlowo-usługowe oraz bliskość placówek edukacyjnych, ponadto łatwy dostęp do Parku Cytadela, na Sołacz, czy nad Jezioro Rusałka.
Na temat ilości sprzedanych mieszkań, wypowiedział się inwestor osiedla, Krystian Cebulski.
– Bardzo cieszy informacja o tak dużym zainteresowaniu naszą inwestycją. Przez ponad półtora roku, kiedy prowadzimy działania sprzedażowe oraz realizujemy projekt, feedback jest pozytywny. Jesteśmy pewni, iż za sukces sprzedażowy odpowiada spójny i wyjątkowy styl osiedla, którego walory estetyczne uzupełnia ciągle powiększana strefa zieleni. Również zaciszna i komfortowa lokalizacja musiała mieć duży wpływ na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania przez kolejnych nabywców. Jesteśmy dumni, iż klienci nam zaufali i ciężko pracujemy, aby tego zaufania nie nadużyć. To nasze premierowe osiedle na terenie Poznania, co oznacza, że wejście na ten rynek okazało się dla nas dobrym doświadczeniem – podsumowuje Krystian Cebulski.
Niemal 100 mieszkań znalazło już swoich nabywców (sprzedane bądź zarezerwowane), ale projekt oferuje jeszcze 19 wolnych lokali mieszkalnych. W skład nich wchodzi 13 mieszkań 2-pokojowych oraz 6 mieszkań 3-pokojowych. Te ostatnie posiadają jeden lub dwa balkony, zależnie od układu pomieszczeń. Lokale położone są na różnych kondygnacjach, od wysokiego parteru, aż po czwarte piętro. Wewnątrz pomieszczeń jest salon z aneksem kuchennym, łazienka, przedpokój, a także 1 lub 2 pokoje, zależnie od ich metrażu, który mieści się między 56 a 77 m. kw.
- W inwestycji dostępne są lokale z dwoma balkonami, od różnych stron świata. Projekt takiego mieszkania sprawia, że jeden z balkonów zlokalizowany jest od strony wschodniej, a drugi od zachodniej. Dzięki temu korzystać można ze słońca zarówno od rana, jak i popołudniami – zauważa Krystian Cebulski.
Co warte podkreślenia, w Enklawie Winogrady zaplanowano 14 mieszkań, których powierzchnia przekracza 70 m kw. Aż dziewięć z nich znalazło swoich nabywców. - Spora część klientów szuka mieszkania, które ma być dla nich czymś więcej, niż „przystankiem” pomiędzy pracą a innymi aktywnościami. Ważna jest przestrzeń, którą sobie gwarantujemy, stawiając na większy metraż – zaznacza nasz rozmówca.
Inwestycja Enklawa Winogrady jest w finalnym etapie budowy – pozostały już tylko prace wykończeniowe, których z dnia na dzień ubywa. Projekt nabrał ostatecznego kształtu, a teren wokół osiedla staje się coraz bardziej zielony. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na końcówkę tego roku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.