Komunikaty PR

1500 posiłków dla wrocławskich seniorów!

2020-04-27  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.67 MB )

Spółka Dom Development Wrocław włączyła się w pomoc potrzebującym. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Siecią Centrów Aktywności Lokalnej wsparcie dewelopera trafia do seniorów – czyli grupy szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem. Firma zapewniła im 1500 posiłków. Dodatkowo, wyposażyła wolontariuszy lokalnych stowarzyszeń w maseczki i rękawiczki.

 

– W tak trudnym dla nas wszystkich okresie, szczególnego znaczenia nabiera zasada „wszystkie ręce na pokład”. Liczy się każda pomoc, każdy gest empatii. Jestem dumna, że nasze wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne do osób starszych, chorych i samotnych – ocenia inicjatorka akcji Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

 

Posiłki dla seniorów – środki ochronne dla wolontariuszy

Wsparcie udzielone przez dewelopera pozwoli sfinansować 1500 ciepłych posiłków. Żywność dostarczana jest do starszych mieszkańców Psiego Pola, często schorowanych, którzy nie powinni w obecnej sytuacji epidemicznej wychodzić ze swoich domów. Wolontariuszy realizujących tę akcję deweloper wyposażył w 10 tys. rękawiczek, maseczki ochronne oraz podręczne żele dezynfekujące.

 

Traktujemy to jako wyraz odpowiedzialności za osoby potrzebujące. Jesteśmy jednym z największych deweloperów we Wrocławiu i czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Chcemy, by zmieniało się na lepsze. Doceniamy zaangażowanie stowarzyszeń, fundacji i wolontariuszy. To oni nadali kierunek tej akcji i poświęcili swój czas, by pomagać swoim sąsiadom, mieszkańcom najbliższego otoczenia – dodaje prezes Dom Development Wrocław.

 

 

Łańcuszek pomocy

Działania pomocowe, w które włączył się Dom Development, koordynują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol. Organizacja na co dzień zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie oraz aktywizacją obywateli do działania w swoim najbliższym otoczeniu.

Teraz koncentrujemy się na zmaganiach ze skutkami epidemii. Palące potrzeby są właśnie wśród osób starszych. Bez wsparcia firm prywatnych, lokalne centra aktywności nie dadzą sobie rady. Kompleksowe zaangażowanie Dom Development jest dobrym przykładem współpracy oddolnych stowarzyszeń z sektorem prywatnym. To realizacja idei społecznej odpowiedzialności biznesu w czystej postaci – ocenia Joanna Warecka, prezeska Stowarzyszenia Żółty Parasol.

 

Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do tej akcji jest m.in. grupa Moto w(R)olontariusze, czyli motocykliści o dobrych sercach, którzy pomagają w szybkim i bezpiecznym transporcie zakupów i jedzenia dla osób starszych. W pomoc przy organizacji wolontariatu zaangażowało się Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, posiłki natomiast  przygotowują podopieczni Fundacji Znacznie Więcej, którzy pracują w Starej Piekarni. To wyjątkowe miejsce zlokalizowane na Psim Polu we Wrocławiu, które powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Akcja posiłkowa realizowana przez firmę deweloperską jest dla nich szansą na utrzymanie pracy. - Dzięki wsparciu finansowemu firm powstaje prawdziwy łańcuszek pomocy. Korzystają na nim zarówno seniorzy, jak i my. Możemy bowiem utrzymać naszą działalność, zachowując wszystkie miejsca pracy i koordynować akcję posiłkową – mówi Dorota Wojtanowicz, przedstawicielka Fundacji Znacznie Więcej.

 

1500 posiłków, które ufundowała spółka Dom Development Wrocław, trafia do seniorów od 23 kwietnia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.