1500 posiłków dla wrocławskich seniorów!
Spółka Dom Development Wrocław włączyła się w pomoc potrzebującym. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Siecią Centrów Aktywności Lokalnej wsparcie dewelopera trafia do seniorów – czyli grupy szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem. Firma zapewniła im 1500 posiłków. Dodatkowo, wyposażyła wolontariuszy lokalnych stowarzyszeń w maseczki i rękawiczki.
– W tak trudnym dla nas wszystkich okresie, szczególnego znaczenia nabiera zasada „wszystkie ręce na pokład”. Liczy się każda pomoc, każdy gest empatii. Jestem dumna, że nasze wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – do osób starszych, chorych i samotnych – ocenia inicjatorka akcji Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.
Posiłki dla seniorów – środki ochronne dla wolontariuszy
Wsparcie udzielone przez dewelopera pozwoli sfinansować 1500 ciepłych posiłków. Żywność dostarczana jest do starszych mieszkańców Psiego Pola, często schorowanych, którzy nie powinni w obecnej sytuacji epidemicznej wychodzić ze swoich domów. Wolontariuszy realizujących tę akcję deweloper wyposażył w 10 tys. rękawiczek, maseczki ochronne oraz podręczne żele dezynfekujące.
– Traktujemy to jako wyraz odpowiedzialności za osoby potrzebujące. Jesteśmy jednym z największych deweloperów we Wrocławiu i czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Chcemy, by zmieniało się na lepsze. Doceniamy zaangażowanie stowarzyszeń, fundacji i wolontariuszy. To oni nadali kierunek tej akcji i poświęcili swój czas, by pomagać swoim sąsiadom, mieszkańcom najbliższego otoczenia – dodaje prezes Dom Development Wrocław.
Łańcuszek pomocy
Działania pomocowe, w które włączył się Dom Development, koordynują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol. Organizacja na co dzień zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie oraz aktywizacją obywateli do działania w swoim najbliższym otoczeniu.
–Teraz koncentrujemy się na zmaganiach ze skutkami epidemii. Palące potrzeby są właśnie wśród osób starszych. Bez wsparcia firm prywatnych, lokalne centra aktywności nie dadzą sobie rady. Kompleksowe zaangażowanie Dom Development jest dobrym przykładem współpracy oddolnych stowarzyszeń z sektorem prywatnym. To realizacja idei społecznej odpowiedzialności biznesu w czystej postaci – ocenia Joanna Warecka, prezeska Stowarzyszenia Żółty Parasol.
Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do tej akcji jest m.in. grupa Moto w(R)olontariusze, czyli motocykliści o dobrych sercach, którzy pomagają w szybkim i bezpiecznym transporcie zakupów i jedzenia dla osób starszych. W pomoc przy organizacji wolontariatu zaangażowało się Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, posiłki natomiast przygotowują podopieczni Fundacji Znacznie Więcej, którzy pracują w Starej Piekarni. To wyjątkowe miejsce zlokalizowane na Psim Polu we Wrocławiu, które powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Akcja posiłkowa realizowana przez firmę deweloperską jest dla nich szansą na utrzymanie pracy. - Dzięki wsparciu finansowemu firm powstaje prawdziwy łańcuszek pomocy. Korzystają na nim zarówno seniorzy, jak i my. Możemy bowiem utrzymać naszą działalność, zachowując wszystkie miejsca pracy i koordynować akcję posiłkową – mówi Dorota Wojtanowicz, przedstawicielka Fundacji Znacznie Więcej.
1500 posiłków, które ufundowała spółka Dom Development Wrocław, trafia do seniorów od 23 kwietnia.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.