65% sprzedanych mieszkań w Rezydencji Barskiej
BPI Real Estate Poland sprzedało 65% mieszkań w Rezydencji Barskiej - kameralnej inwestycji powstającej w Warszawie. Jej oferta adresowana jest do osób szukających mieszkań w mniejszych budynkach w wyjątkowej lokalizacji. Pomimo, że inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, w ofercie wciąż dostępna jest pełna gama mieszkań oraz lokal usługowy. Zakończenie budowy zaplanowano na 2 kwartał 2020 roku.
Jedną z nowych, a tym samym unikalnych inwestycji na warszawskiej Ochocie jest Rezydencja Barska powstająca przy ul. Barskiej 26. Jest to kolejny projekt BPI Real Estate Poland w stolicy. „Przy tym projekcie chcieliśmy w pełni wykorzystać potencjał lokalizacji. Ochota to dzielnica, w której powstaje najmniej nowych inwestycji. Powodem jest brak działek pod zabudowę. Także nowe budynki mieszkalne w tej dzielnicy są pożądane przez osoby ceniące tę lokalizację – powiedział Andrzej Świder Dyrektor Projektu BPI Real Estate Poland. Rezydencja Barska to budynek o niedużej kubaturze i ciekawej architekturze, który idealnie dopasowano do okolicy. Doskonała lokalizacja umożliwia wygodny dostęp do oferty i atrakcji miasta, jednocześnie zapewniając kameralną atmosferę.
O wyborze miejsca zamieszkania w pierwszej kolejności decyduje lokalizacja. Dla kupujących kolejne ważne aspekty to rozkład mieszkania i jego funkcjonalność oraz projekt całej -inwestycji. „Rezydencja Barska jest naszą odpowiedzią na oczekiwania klientów. Inwestycja powstaje w doskonałej lokalizacji, a mieszkania poza przemyślanym projektem zapewniają jednocześnie kameralną atmosferę. Oferta Rezydencji Barskiej interesuje klientów poszukujących mieszkania w prestiżowym miejscu i blisko centrum” – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.
W budynku powstaje 57 mieszkań o przemyślanym rozkładzie i zróżnicowanym metrażu. W ofercie dostępnych jest kilka typów lokali dopasowanych do potrzeb klientów. Na ostatniej kondygnacji znajduje się 150-metrowy apartament, a na siódmym piętrze tylko cztery mieszkania. W przyziemiu budynku znajduje się także bardzo atrakcyjny lokal usługowy.
Budowa Rezydencji Barskiej rozpoczęła się pod koniec 2018 r., a jej zakończenie i oddanie do użytku zaplanowane jest 2 kwartał br. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.