Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinum
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Warszawski budynek biurowy Adgar Renaissance Tower, należący od 2022 do Adgar Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum. To najwyższy poziom certyfikacji, jaki można otrzymać w ramach systemu oceny budynków ekologicznych Leadership in Energy and Environmental Design. Spółka potwierdza tym samym zapowiadaną w ostatnim roku realizację ambitnych planów modernizacji biurowców, należących do jej portfela, obejmujących minimalizację ich wpływu na środowisko naturalne oraz efektywne zarządzanie energią.
Adgar Renaissance Tower zlokalizowany jest w sercu warszawskiej Woli i stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych biurowców w tej części Warszawy. Wpisuje się w urbanistyczny krajobraz Stolicy już od 2001 roku. Na przestrzeni dwóch dekad poddawany był wielu modernizacjom, szczególnie intensywnym po ubiegłorocznym przejęciu przez dewelopera i zarządcę kilkunastu budynków biurowych w Stolicy, spółkę Adgar Poland. Nowy właściciel postawił na innowacyjne rozwiązania, których zastosowanie sprzyja ochronie środowiska i redukcji poboru energii. W ciągu roku dokonano m.in. optymalizacji harmonogramu pracy dla wszystkich urządzeń w ramach dostępnej infrastruktury, który jest dostosowany do potrzeb najemców i zewnętrznych warunków atmosferycznych. W częściach wspólnych wdrożono również inteligentne systemy oświetlenia LED, które w połączeniu z czujnikami ruchu znacząco wpłynęły na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. W budynku trwa również modernizacja wind osobowych, która również wpłynie pozytywnie na energooszczędność budynku.
„Świadomie dążymy do wdrażania rozwiązań mających na celu troskę o środowisko i implementację dobrych praktyk w zakresie zarządzania budynkiem na każdym poziomie jego funkcjonowania – począwszy od tworzenia przyjaznych przestrzeni do pracy, efektywności biznesowej najmu zarówno po stronie właściciela, jak i najemcy, redukcji zużycia energii i wody, po sprzątanie i opiekę nad otaczającą biurowiec zielenią oraz powierzchnią biologicznie czynną. Modernizacja biurowca jeszcze się nie zakończyła, ale zastosowane innowacje już dziś zostały docenione i nagrodzone najwyższą oceną systemu certyfikacji Leadership in Energy and Environmental Design” – mówi Anna Seroczyńska-Zbrożczyk, Senior Property Manager w Adgar Poland.
Przypomnijmy, że już w 2022 roku, Adgar Poland informował o realizacji znaczących inwestycji w proekologiczne rozwiązania, którymi już została lub wkrótce będzie objęta większość warszawskich biurowców w portfelu spółki. Oprócz kluczowych obszarów racjonalnego gospodarowania zużyciem energii i wody, modernizacje dotyczą również zastosowania systemów filtracji powietrza w technologii NanoWave, która skutecznie redukuje poziom cząsteczek smogowych, w tym PM2.5 µg., szczególnie niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. W przyszłości, przy szerszym zastosowaniu NanoWave w warszawskich biurowcach, wieżowcach i obiektach użyteczności publicznej, ze względu na ich łączną kubaturę, czystszym powietrzem oddychać mogliby nie tylko pracownicy biur, ale i mieszkańcy całego miasta.
Najemcy biur w Adgar Renaissance Tower, poza unowocześnieniem budynku, doceniają obiekt za jego znakomitą lokalizację, obejmującą możliwość skorzystania ze wszystkich warszawskich środków komunikacji zbiorowej, w tym metra i pociągów podmiejskich, a także ścieżek rowerowych. W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajdują się sklepy spożywcze, centra handlowe, przedszkola, szkoły czy przychodnie medyczne, a ich dostępność korzystnie wpływa na organizację czasu po pracy, wpisując się w urbanistyczne trendy, charakterystyczne dla nowoczesnych metropolii przyjaznych swoim mieszkańcom.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.