Komunikaty PR

Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinum

2023-09-11  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Mystkowski
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny

Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.1 MB )

Warszawski budynek biurowy Adgar Renaissance Tower, należący od 2022 do Adgar Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum. To najwyższy poziom certyfikacji, jaki można otrzymać w ramach systemu oceny budynków ekologicznych Leadership in Energy and Environmental Design. Spółka potwierdza tym samym zapowiadaną w ostatnim roku realizację ambitnych planów modernizacji biurowców, należących do jej portfela, obejmujących minimalizację ich wpływu na środowisko naturalne oraz efektywne zarządzanie energią.

Adgar Renaissance Tower zlokalizowany jest w sercu warszawskiej Woli i stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych biurowców w tej części Warszawy. Wpisuje się w urbanistyczny krajobraz Stolicy już od 2001 roku. Na przestrzeni dwóch dekad poddawany był wielu modernizacjom, szczególnie intensywnym po ubiegłorocznym przejęciu przez dewelopera i zarządcę kilkunastu budynków biurowych w Stolicy, spółkę Adgar Poland. Nowy właściciel postawił na innowacyjne rozwiązania, których zastosowanie sprzyja ochronie środowiska i redukcji poboru energii. W ciągu roku dokonano m.in. optymalizacji harmonogramu pracy dla wszystkich urządzeń w ramach dostępnej infrastruktury, który jest dostosowany do potrzeb najemców i zewnętrznych warunków atmosferycznych. W częściach wspólnych wdrożono również inteligentne systemy oświetlenia LED, które w połączeniu z czujnikami ruchu znacząco wpłynęły na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. W budynku trwa również modernizacja wind osobowych, która również wpłynie pozytywnie na energooszczędność budynku.

Świadomie dążymy do wdrażania rozwiązań mających na celu troskę o środowisko  i implementację dobrych praktyk w zakresie zarządzania budynkiem na każdym poziomie jego funkcjonowania – począwszy od tworzenia przyjaznych przestrzeni do pracy, efektywności biznesowej najmu zarówno po stronie właściciela, jak i najemcy, redukcji zużycia energii i wody, po sprzątanie i opiekę nad otaczającą biurowiec zielenią oraz powierzchnią biologicznie czynną. Modernizacja biurowca jeszcze się nie zakończyła, ale zastosowane innowacje już dziś zostały docenione i nagrodzone najwyższą oceną systemu certyfikacji Leadership in Energy and Environmental Design” – mówi Anna Seroczyńska-Zbrożczyk, Senior Property Manager w Adgar Poland.

Przypomnijmy, że już w 2022 roku, Adgar Poland informował o realizacji znaczących inwestycji w proekologiczne rozwiązania, którymi już została lub wkrótce będzie objęta  większość warszawskich biurowców w portfelu spółki. Oprócz kluczowych obszarów racjonalnego gospodarowania zużyciem energii i wody, modernizacje dotyczą również zastosowania systemów filtracji powietrza w technologii NanoWave, która skutecznie redukuje poziom cząsteczek smogowych, w tym PM2.5 µg., szczególnie niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. W przyszłości, przy szerszym zastosowaniu NanoWave w warszawskich biurowcach, wieżowcach i obiektach użyteczności publicznej, ze względu na ich łączną kubaturę, czystszym powietrzem oddychać mogliby nie tylko pracownicy biur, ale i mieszkańcy całego miasta.  

Najemcy biur w Adgar Renaissance Tower, poza unowocześnieniem budynku, doceniają obiekt za jego znakomitą lokalizację, obejmującą możliwość skorzystania ze wszystkich warszawskich środków komunikacji zbiorowej, w tym metra i pociągów podmiejskich, a także ścieżek rowerowych. W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajdują się sklepy spożywcze, centra handlowe, przedszkola, szkoły czy przychodnie medyczne, a ich dostępność korzystnie wpływa na organizację czasu po pracy, wpisując się w urbanistyczne trendy, charakterystyczne dla nowoczesnych metropolii przyjaznych swoim mieszkańcom.
 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.