Komunikaty PR

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

2021-10-15  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt

Finał projektu Akademia SEGRO organizowanego przez firmę SEGRO, dewelopera, zarządcę i właściciela powierzchni produkcyjno-magazynowych i Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”, odbył się 12 października w SEGRO Logistics Park Stryków. Akademia SEGRO to pierwszy tego typu projekt edukacyjny w Polsce, popularyzujący naukę języka angielskiego, przy jednoczesnym przybliżaniu młodzieży branży magazynowo-produkcyjnej.

W pierwszej edycji projektu wzięło udział prawie 300 uczniów trzecich klas z siedmiu szkół średnich z Łodzi i Poznania oraz ich okolic, a zatem z dwóch z sześciu lokalizacji, w których znajdują się parki logistyczne SEGRO w Polsce. Pierwszy etap, realizowany pod koniec września w szkołach, polegał na autorskiej grze negocjacyjnej przygotowanej w języku angielskim przez fundację „Innowatorium”. Połowa uczniów wcieliła się w klienta, połowa w zarządcę magazynu, a zadaniem było wynegocjowanie jak najlepszych stawek. Z każdej z siedmiu szkół do finału dostało się czterech uczniów. Finał, również prowadzony w języku angielskim, polegał na jak najlepszym zarządzeniu klientami w powierzchni magazynowej, biorąc pod uwagę specyfikę ich branży oraz indywidualne potrzeby. Zwycięzcy z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu oraz Technikum Energetycznego w Poznaniu otrzymali profesjonalne kursy języka angielskiego.

Jednym z długofalowych celów programu „Odpowiedzialne SEGRO” jest wsparcie lokalnych społeczności, między innymi w obszarach edukacji, zatrudnienia czy ochrony środowiska naturalnego. Akademia SEGRO to wsparcie dla młodzieży, szczególnie z mniej zasobnych środowisk, w obszarze nauki języka, a jednocześnie próba przybliżenia im branży magazynowo-produkcyjnej jako atrakcyjnego miejsca pracy w dorosłym życiu.

Akademia SEGRO realizowana we współpracy z Fundacją „Innowatorium” idealnie wpisuje się w cele naszego nowego programu „Odpowiedzialne SEGRO”. W kreatywny sposób, przy wykorzystaniu autorskich gier symulacyjnych, zachęcamy młodzież do nauki języka, a przy okazji prezentujmy zasady funkcjonowania naszej branży. Jesteśmy dumni, ponieważ jest to w naszym kraju pierwszy tego typu projekt mówi Bożena Krawczyk, Dyrektor d.s. Inwestycji SEGRO na Europę Centralną i dodaje: Mamy nadzieję, że kursy języka angielskiego zwiększą szansę młodzieży na rynku pracy, a same gry będą inspiracją dla wielu uczniów, którzy zastanawiają się nad kierunkiem swojej dalszej edukacji, a w przyszłości również i kariery zawodowej.

Za opracowanie merytorycznej części projektu odpowiadała Fundacja „Innowatorium”, która działa od 2010 roku, a jej głównym celem jest wprowadzanie nowoczesnych narzędzi do systemu nauczania oraz podnoszenie wiedzy nauczycieli. W ramach swojej działalności fundacja wspiera rozwój kompetencji miękkich, umiejętności podejmowania decyzji i komunikacji oraz zarządzania.

Bardzo cieszymy się z efektów wspólnej inicjatywy z SEGRO w ramach Akademii. Edukacja to często dla młodzieży monotonny obowiązek, a tego typu projekty pozwalają urozmaicić szkolną codzienność i wnoszą mnóstwo dodatkowych, świeżych informacji do młodych, chłonnych głów. Fundacja stara się budzić w młodzieży nowe zainteresowania, które pomogą im przyszłości wybrać własną ścieżkę zawodową. Chcemy, aby nastąpiła zmiana, która pozwoli na dostosowanie procesu edukacyjnego do obecnych realiów oraz do potrzeb rynku, również tego magazynowego – wyjaśnia Teodor Sobczak, Prezes Zarządu Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”.

 

O SEGRO

 

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych w indeksie FTSE 100, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wielkości
8,8 mln m2 o wartości 17,1 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.

 

Od ponad 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.

 

Zobowiązanie do działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego jest integralną częścią strategii i celów SEGRO. Program „Odpowiedzialne SEGRO” koncentruje się na trzech długoterminowych priorytetach: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów

 

Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

 

Więcej informacji: www.segro.com

 

Kontakt dla mediów:

 

Agnieszka Zaczyńska

Marketing & Communications Manager

SEGRO

+48 22 338 66 14

agnieszka.zaczynska@SEGRO.com

 

Michał Kazubek

Senior Account Manager

Clue PR

+ 48 501 183 426

michal.kazubek@cluepr.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.