Komunikaty PR

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron

2024-05-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron w prestiżowej lokalizacji w Warszawie

Zdjęcie i mapa: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jOE4dg_jrIOYIdNC5A?e=cID7cW 

Wetransfer: https://we.tl/t-D9KCxEhdhz 

 

Warszawa, Polska – 2024.05.24 – Alides Polska, spółka zależna belgijskiego dewelopera Alides, oraz AYA Properties Fund podały do wiadomości wspólnąakwizycję biurowca Metron położonego przy Alei Niepodległości 69 w prestiżowej dzielnicy Mokotów w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od polskiej spółki należącej do Patrizia Frankfurt Kapitalverwaltungs GMBH.

Centralna lokalizacja, doskonała komunikacja

 

Biurowiec Metron wyróżnia strategiczna lokalizacja przy Alei Niepodległości, kluczowej arterii północ-południe w Warszawie. Dziękim swojemu wyjątkowemu położeniu budynek (nad stacją metra M1 - Stacja Wierzbno) gwarantuje najemcom dogodny (8-minutowy) dojazd do Centrum. Dodatkowym jego atutem jest bliskość istniejących udogodnień w prężnie rozwijającej się dzielnicy Mokotów. 

 

Nowoczesna przestrzeń biurowa z zieloną certyfikacją

 

Budynek ‘Metron’ oferuje 9 pięter i zapewnia łączną powierzchnię biurową brutto wynoszącą ponad 9 700 m.kw. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM Very Good, co odzwierciedla jej wkład w zrównoważony rozwój i efektywne funkcjonowanie.

Rikkert Leeman, CEO Alides: Wykorzystując nasze hybrydowe doświadczenie jako inwestora i dewelopera w zakresie nieruchomości, koncentrujemy się na prestiżowych lokalizacjach miejskich w Polsce, realizując projekty mieszkaniowe i biurowe, które idealnie wpisują się w naszą strategię. Skuteczność tego podejścia potwierdzają nasze dotychczasowe osiągnięcia w Gdańsku i Warszawie, a także niniejsza akwizycja, która doskonale odpowiada naszym kryteriom.

 

Spójna strategia zrównoważonego rozwoju i ekspansji 

 

Ten zakup idealnie wpisuje się w Strategię Upcyclingu Nieruchomości Alides oraz strategię ESG funduszu AYA Properties Fund. Obie firmy są zaangażowane w budowanie silnego partnerstwa w celu maksymalizacji wartości tego prestiżowego biurowca. Due diligence transakcji przeprowadziły Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. i oraz firma inżynierska DIL Polska Baumanagement.

Didier Balcaen, CEO AYA Properties Fund: Ta akwizycja podkreśla naszą długoterminową wiarę w rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej rozszerzać nasze portfolio o aktywa podstawowe na naszych rynkach zarówno w stolicach, jak i miastach regionalnych. Połączenie naszej wiedzy i wartości z partnerem takim jak Alides czyni nas wiarygodnym i stabilnym wynajmującym dla obecnych i przyszłych najemców. 

 

O Alides i Alides Polska

 

Alides (www.alides.be) jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako "Twojego Partnera w Nieruchomościach" wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.

Alides Polska (www.alides.pl) to spółka zależna belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działająca na polskim rynku od 2017 roku. Firma zrealizowała jużkilka znaczących zakupów, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości.:

·       2017: Współpracując z firmą Revive, Alides nabyło 16 hektarów historycznej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku w celu realizacji projektu rewitalizacji łączącego ochronę zabytków z nowoczesną zabudową.

·       2021: Zakup budynku biurowego Waterside w Gdańsku stanowił pierwszy samodzielny projekt firmy w Polsce. W tym miejscu planowany jest projekt nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

·       2022: Alides Polska rozszerzyło swoją obecność w Warszawie, nabywając działkę położoną przy ul. Karolkowej 53 na warszawskiej Woli. Projektowanąinwestycję mieszkaniową obejmującą 114 mieszkań firma planuje wprowadzić na rynek     latem tego roku.

·       2024: Nabycie działki przy ulicy Jana Kazimierza 68a w warszawskiej dzielnicy Wola pod inwestycję mieszkaniową.

 

O AYA Properties Fund

 

Fundusz AYA Properties (www.ayapropertiesfund.eu) to belgijski fundusz REIM typu evergreen, specjalizujący się w biurowcach w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Jako firma rodzinna AYA Properties Fund stawia na budowanie długoterminowych relacji z partnerami, kładąc nacisk zarówno na jakość, jak i bieżącą realizację swoich standardów ESG.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.