Komunikaty PR

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron

2024-05-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron w prestiżowej lokalizacji w Warszawie

Zdjęcie i mapa: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jOE4dg_jrIOYIdNC5A?e=cID7cW 

Wetransfer: https://we.tl/t-D9KCxEhdhz 

 

Warszawa, Polska – 2024.05.24 – Alides Polska, spółka zależna belgijskiego dewelopera Alides, oraz AYA Properties Fund podały do wiadomości wspólnąakwizycję biurowca Metron położonego przy Alei Niepodległości 69 w prestiżowej dzielnicy Mokotów w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od polskiej spółki należącej do Patrizia Frankfurt Kapitalverwaltungs GMBH.

Centralna lokalizacja, doskonała komunikacja

 

Biurowiec Metron wyróżnia strategiczna lokalizacja przy Alei Niepodległości, kluczowej arterii północ-południe w Warszawie. Dziękim swojemu wyjątkowemu położeniu budynek (nad stacją metra M1 - Stacja Wierzbno) gwarantuje najemcom dogodny (8-minutowy) dojazd do Centrum. Dodatkowym jego atutem jest bliskość istniejących udogodnień w prężnie rozwijającej się dzielnicy Mokotów. 

 

Nowoczesna przestrzeń biurowa z zieloną certyfikacją

 

Budynek ‘Metron’ oferuje 9 pięter i zapewnia łączną powierzchnię biurową brutto wynoszącą ponad 9 700 m.kw. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM Very Good, co odzwierciedla jej wkład w zrównoważony rozwój i efektywne funkcjonowanie.

Rikkert Leeman, CEO Alides: Wykorzystując nasze hybrydowe doświadczenie jako inwestora i dewelopera w zakresie nieruchomości, koncentrujemy się na prestiżowych lokalizacjach miejskich w Polsce, realizując projekty mieszkaniowe i biurowe, które idealnie wpisują się w naszą strategię. Skuteczność tego podejścia potwierdzają nasze dotychczasowe osiągnięcia w Gdańsku i Warszawie, a także niniejsza akwizycja, która doskonale odpowiada naszym kryteriom.

 

Spójna strategia zrównoważonego rozwoju i ekspansji 

 

Ten zakup idealnie wpisuje się w Strategię Upcyclingu Nieruchomości Alides oraz strategię ESG funduszu AYA Properties Fund. Obie firmy są zaangażowane w budowanie silnego partnerstwa w celu maksymalizacji wartości tego prestiżowego biurowca. Due diligence transakcji przeprowadziły Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. i oraz firma inżynierska DIL Polska Baumanagement.

Didier Balcaen, CEO AYA Properties Fund: Ta akwizycja podkreśla naszą długoterminową wiarę w rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej rozszerzać nasze portfolio o aktywa podstawowe na naszych rynkach zarówno w stolicach, jak i miastach regionalnych. Połączenie naszej wiedzy i wartości z partnerem takim jak Alides czyni nas wiarygodnym i stabilnym wynajmującym dla obecnych i przyszłych najemców. 

 

O Alides i Alides Polska

 

Alides (www.alides.be) jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako "Twojego Partnera w Nieruchomościach" wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.

Alides Polska (www.alides.pl) to spółka zależna belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działająca na polskim rynku od 2017 roku. Firma zrealizowała jużkilka znaczących zakupów, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości.:

·       2017: Współpracując z firmą Revive, Alides nabyło 16 hektarów historycznej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku w celu realizacji projektu rewitalizacji łączącego ochronę zabytków z nowoczesną zabudową.

·       2021: Zakup budynku biurowego Waterside w Gdańsku stanowił pierwszy samodzielny projekt firmy w Polsce. W tym miejscu planowany jest projekt nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

·       2022: Alides Polska rozszerzyło swoją obecność w Warszawie, nabywając działkę położoną przy ul. Karolkowej 53 na warszawskiej Woli. Projektowanąinwestycję mieszkaniową obejmującą 114 mieszkań firma planuje wprowadzić na rynek     latem tego roku.

·       2024: Nabycie działki przy ulicy Jana Kazimierza 68a w warszawskiej dzielnicy Wola pod inwestycję mieszkaniową.

 

O AYA Properties Fund

 

Fundusz AYA Properties (www.ayapropertiesfund.eu) to belgijski fundusz REIM typu evergreen, specjalizujący się w biurowcach w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Jako firma rodzinna AYA Properties Fund stawia na budowanie długoterminowych relacji z partnerami, kładąc nacisk zarówno na jakość, jak i bieżącą realizację swoich standardów ESG.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy nadal inwestujemy w mieszkania? Tak, ale w innym celu [SONDA] Biuro prasowe
2024-06-13 | 15:00

Czy nadal inwestujemy w mieszkania? Tak, ale w innym celu [SONDA]

Czy inflacja, wysokie ceny mieszkań i szybko zmieniające się warunki rynkowe skutecznie odstraszyły z rynku potencjalnych inwestorów? Niezupełnie. Wielu przedstawicieli firm
Nieruchomości Jeden z kluczowych najemców Parku Handlowego Włocławek zostaje na dłużej
2024-06-13 | 13:00

Jeden z kluczowych najemców Parku Handlowego Włocławek zostaje na dłużej

Park Handlowy Włocławek, będący częścią portfolio Greenman Poland, umacnia swoją ofertę w segmencie elektroniki. Dział leasingu poinformował właśnie o przedłużeniu umowy najmu z
Nieruchomości Oliwska Vita rozrasta się na warszawskim Targówku
2024-06-13 | 12:00

Oliwska Vita rozrasta się na warszawskim Targówku

Develia uruchomiła sprzedaż II etapu inwestycji Oliwska Vita, która powstaje na stołecznym Targówku. Projekt zakłada 201 mieszkań w szerokiej gamie funkcjonalnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Finanse

Polska w światowej czołówce najchętniej wybieranych lokalizacji dla centrów usług wspólnych oraz ośrodków BPO. Generują one 4,5 proc. polskiego PKB

Sektor usług biznesowych jest jedną z wizytówek polskiej gospodarki i wciąż pozostaje bardzo konkurencyjny w globalnej skali – w Polsce działa już ponad 1,8 tys. centrów usług BPO, SSC/GBS, IT i R&D, a prognozowane zatrudnienie w sektorze w tym roku ma sięgnąć 465 tys. osób. Za ponad 80 proc. tych miejsc pracy odpowiadają inwestorzy zagraniczni, ale po usługi centrów usług biznesowych coraz chętniej sięgają również polskie firmy, które szukają oszczędności w dobie wysokich kosztów. Outsourcing procesów biznesowych pozwala im się skupić na strategicznych procesach i wyzwaniach, a przy tym zmniejszyć koszty nawet o ponad 20 proc.

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.