Komunikaty PR

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron

2024-05-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron w prestiżowej lokalizacji w Warszawie

Zdjęcie i mapa: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jOE4dg_jrIOYIdNC5A?e=cID7cW 

Wetransfer: https://we.tl/t-D9KCxEhdhz 

 

Warszawa, Polska – 2024.05.24 – Alides Polska, spółka zależna belgijskiego dewelopera Alides, oraz AYA Properties Fund podały do wiadomości wspólnąakwizycję biurowca Metron położonego przy Alei Niepodległości 69 w prestiżowej dzielnicy Mokotów w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od polskiej spółki należącej do Patrizia Frankfurt Kapitalverwaltungs GMBH.

Centralna lokalizacja, doskonała komunikacja

 

Biurowiec Metron wyróżnia strategiczna lokalizacja przy Alei Niepodległości, kluczowej arterii północ-południe w Warszawie. Dziękim swojemu wyjątkowemu położeniu budynek (nad stacją metra M1 - Stacja Wierzbno) gwarantuje najemcom dogodny (8-minutowy) dojazd do Centrum. Dodatkowym jego atutem jest bliskość istniejących udogodnień w prężnie rozwijającej się dzielnicy Mokotów. 

 

Nowoczesna przestrzeń biurowa z zieloną certyfikacją

 

Budynek ‘Metron’ oferuje 9 pięter i zapewnia łączną powierzchnię biurową brutto wynoszącą ponad 9 700 m.kw. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM Very Good, co odzwierciedla jej wkład w zrównoważony rozwój i efektywne funkcjonowanie.

Rikkert Leeman, CEO Alides: Wykorzystując nasze hybrydowe doświadczenie jako inwestora i dewelopera w zakresie nieruchomości, koncentrujemy się na prestiżowych lokalizacjach miejskich w Polsce, realizując projekty mieszkaniowe i biurowe, które idealnie wpisują się w naszą strategię. Skuteczność tego podejścia potwierdzają nasze dotychczasowe osiągnięcia w Gdańsku i Warszawie, a także niniejsza akwizycja, która doskonale odpowiada naszym kryteriom.

 

Spójna strategia zrównoważonego rozwoju i ekspansji 

 

Ten zakup idealnie wpisuje się w Strategię Upcyclingu Nieruchomości Alides oraz strategię ESG funduszu AYA Properties Fund. Obie firmy są zaangażowane w budowanie silnego partnerstwa w celu maksymalizacji wartości tego prestiżowego biurowca. Due diligence transakcji przeprowadziły Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. i oraz firma inżynierska DIL Polska Baumanagement.

Didier Balcaen, CEO AYA Properties Fund: Ta akwizycja podkreśla naszą długoterminową wiarę w rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej rozszerzać nasze portfolio o aktywa podstawowe na naszych rynkach zarówno w stolicach, jak i miastach regionalnych. Połączenie naszej wiedzy i wartości z partnerem takim jak Alides czyni nas wiarygodnym i stabilnym wynajmującym dla obecnych i przyszłych najemców. 

 

O Alides i Alides Polska

 

Alides (www.alides.be) jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako "Twojego Partnera w Nieruchomościach" wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.

Alides Polska (www.alides.pl) to spółka zależna belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działająca na polskim rynku od 2017 roku. Firma zrealizowała jużkilka znaczących zakupów, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości.:

·       2017: Współpracując z firmą Revive, Alides nabyło 16 hektarów historycznej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku w celu realizacji projektu rewitalizacji łączącego ochronę zabytków z nowoczesną zabudową.

·       2021: Zakup budynku biurowego Waterside w Gdańsku stanowił pierwszy samodzielny projekt firmy w Polsce. W tym miejscu planowany jest projekt nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

·       2022: Alides Polska rozszerzyło swoją obecność w Warszawie, nabywając działkę położoną przy ul. Karolkowej 53 na warszawskiej Woli. Projektowanąinwestycję mieszkaniową obejmującą 114 mieszkań firma planuje wprowadzić na rynek     latem tego roku.

·       2024: Nabycie działki przy ulicy Jana Kazimierza 68a w warszawskiej dzielnicy Wola pod inwestycję mieszkaniową.

 

O AYA Properties Fund

 

Fundusz AYA Properties (www.ayapropertiesfund.eu) to belgijski fundusz REIM typu evergreen, specjalizujący się w biurowcach w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Jako firma rodzinna AYA Properties Fund stawia na budowanie długoterminowych relacji z partnerami, kładąc nacisk zarówno na jakość, jak i bieżącą realizację swoich standardów ESG.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 10:30

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.