ALSTAL Grupa Budowlana z największymi przychodami w województwie
Firma ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp.k. została wyróżniona w prestiżowym Rankingu Buildera. Bydgoska spółka otrzymała tytuł „Gwiazdy Rankingu Buildera” w kategorii "Największe przychody w województwie kujawsko-pomorskim” wśród firm generalnego wykonawstwa.
ALSTAL Grupa Budowlana to rodzinna firma ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która na rynku istnieje od ponad 45 lat. Spółka może pochwalić się realizacją wielu wspaniałych obiektów znanych w całym kraju, takich jak: Termy Maltańskie w Poznaniu, Opera Leśna w Sopocie, czy Stadion Motoarena w Toruniu.
Bydgoska firma została doceniona w „Ranking Buildera – 100 największych firm generalnego wykonawstwa”. Organizatorami rankingu jest redakcja miesięcznika „Builder”, a także PwC Polska. Analizie podlegały dane finansowe za lata 2018-2020. Firma ALSTAL osiągnęła największe przychody w województwie kujawsko-pomorskim spośród wszystkich firm generalnego wykonawstwa ujętych w rankingu. Dzięki temu spółka otrzymała tytuł „Gwiazda Rankingu Buildera”. Nagrody otrzymały również firmy Adamietz, Budimex, Dekopl, Grupa Unibep oraz Torpol jako liderzy w swoich regionach.
- Jesteśmy dumni z bardzo wysokiej pozycji w naszym regionie oraz z tego, że Spółka ALSTAL została doceniona przez „Builder” i znalazła się w gronie najlepszych firm budowlanych w Polsce. Tytuł generalnego wykonawcy, który osiągnął najwyższe przychody w województwie kujawsko-pomorskim to bez wątpienia spektakularny sukces całego Zespołu ALSTAL w pełni zaangażowanego w dynamiczny wzrost przedsiębiorstwa, powiedziała Anna Galant-Mikołajczak, Dyrektor Finansowy ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Wierzę, że będziemy dalej się rozwijać i realizować znaczące projekty budowlane na terenie całej Polski.
Ranking generalnych wykonawców jest elementem projektu „Build the Future” prowadzonego od 2019 roku przez miesięcznik „Builder”, PwC Polska oraz Dun & Bradstreer. Celem projektu jest analiza kondycji polskiego budownictwa, perspektyw rozwoju oraz promocja firm budowlanych, osiągających spektakularne sukcesy. Łącznie wyróżnianych zostaje 300 firm, po sto z generalnych wykonawców, producentów materiałów budowlanych oraz deweloperów.
Firma ALSTAL wywodzi się z województwa kujawsko-pomorskiego. Do zrealizowanych inwestycji należą, m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, Lodowisko Torbyd, a także siedziba IPN w Bydgoszczy. Na terenie województwa spółka wybudowała m.in.: Arenę Toruń czy też stadion we Włocławku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.