Komunikaty PR

Amazon w Bolesławcu z BREEAM Very Good – ekologiczne 60 000 m kw.

2020-04-15  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną certyfikacją BREEAM International New Construction na poziomie Very Good. Tym razem wyróżniona została realizacja dewelopera dla firmy Amazon o powierzchni 60 000 m kw. w Okmianach k. Bolesławca. Doceniony został m.in. system wodny, który uzyskał najwyższą możliwą ocenę.

Panattoni realizując Centrum Logistyki w Bolesławcu dla firmy Amazon, po raz kolejny udowadnia, że duża powierzchnia może iść w parze z jakością i, przede wszystkim, z ekologią. Obiekt ukończony w drugiej połowie 2019 r to 60 000 m kw. powierzchni, która uzyskała certyfikację BREEAM International New Construction na poziomie Very Good. Inwestycja oceniona została w 10 kategoriach, a aż w 5 z nich obiekt w Bolesławcu osiągnął 70 lub więcej procent. Maksymalną, 100-procentową punktację Panattoni uzyskało w kategorii „Woda”, 86 proc. w „Zarządzanie odpadami”, „Transport” to 78 proc., „Energia” – 74 proc, a „Wykorzystanie terenu i ekologia” – 70 proc.

Na bardzo dobre wyniki w poszczególnych kategoriach złożył się szereg ekologicznych rozwiązań, które Panattoni zastosowało w obiekcie firmy Amazon. Deweloper wdrożył sprawnie działający system oszczędzający wodę, również pitną, a także doprowadził do zachowania równowagi tzw. „deszczówki” poprzez stworzenie kwietnych łąk. Ponadto udało się zaaplikować zaawansowany system energooszczędny oraz system redukcji odpadów, który pozwolił na odzysk na poziomie 90 proc. oraz zminimalizował zanieczyszczenia substancjami szkodliwymi. Obiekt w Okmianach to także ekologiczne rozwiązania dla transportu. Na terenie budynku funkcjonują m.in. autobusy dowożące pracowników, ładowarki elektryczne dla przyjaznych środowisku samochodów oraz liczne udogodnienia dla rowerów. Realizacja powstawała pod nadzorem ekologów, którzy wskazywali najlepsze dla regionu formy bioróżnorodności.

Wysoki wynik certyfikacji Centrum Logistyki w Bolesławcu komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni: „ Ta realizacja była naszą siódmą dla firmy Amazon w Polsce i doskonale wiemy jak ważnym aspektem w działalności naszego klienta jest ekologiczny wymiar jego obiektów. Dotychczas dostarczyliśmy przedsiębiorstwu ok. 800 000 m kw. powierzchni, która powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Amazon doskonale rozumie, że rozwiązania korzystne dla środowiska, zwiększają także wydajność procesów w obiekcie. Cieszy nas każda realizacja dla tego klienta, ponieważ wraz ze skomplikowanymi i dużymi powierzchniami, poszerzamy nasze portfolio o nowe rozwiązania ekologiczne, które możemy proponować wszystkim naszym kontrahentom”.

Certyfikat BREEAM na poziomie Very Good za Centrum Logistyki w Bolesławcu doskonale wpisuje się w politykę Panattoni. Deweloper, stawiając na zrównoważony rozwój od początku 2020 roku dąży do takiej oceny każdej swojej realizacji. Na odważny krok w stronę certyfikacji wszystkich swoich obiektów, pozwoliło dotychczasowe doświadczenie firmy. Tylko w Polsce Panattoni dostarczyło 24 inwestycje zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Na „zielone” portfolio dewelopera złożyło się 14 realizacji z BREEAAM na poziomie GOOD, 8 na poziomie Very Good, a dwie zdobyły LEED na poziomie GOLD oraz SILVER. Dotychczasowa polityka oraz jej ewolucja w 2020 roku pozwoliła Panattoni osiągnąć pozycję lidera w rankingu BREEAM w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.