Komunikaty PR

Ascetyczne biuro idealne na czasy COVID-19

2020-08-07  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Biuro słowackiej firmy LUCRON Development otwarto już jakiś czas temu, ale ascetyczny design wnętrza dopiero teraz nabiera dodatkowego sensu. W czasach wirusa im prościej i czyściej tym bezpieczniej dla pracowników. A w recepcji wchodzącego wita najbezpieczniejsza dla niego osoba…. on sam - bowiem lada recepcyjna wyposażona została w duże lustro, czym pozytywnie zaskakuje już od progu wszystkich gości i pracowników. 

Biuro powstało w centrum biznesowym Steinerka Business Center w Bratysławie. I choć otwarto jest już kilkanaście miesięcy temu to dopiero teraz spojrzeć na nie można pod zupełnie nowym kątem – czyli bezpieczeństwa higienicznego. 

Czysto, gładko, ascetycznie
Wnętrza stworzyli specjaliści z pracowni Architekci Čechvala. Kiedy powstawały mogły wydawać się trochę odmienne od panujących aktualnie trendów. Nie ma tu nadmiaru kolorów, barw, dodatków. Przestrzenie nie przytłaczają nadmiarem. Jest w nich za to dużo spokojnych tonacji – biel i czerń, drewno, szarości.

Dziś z perspektywy czasu, i nowej ery jaką w biurach narzucił COVID-19, ten ponadczasowy minimalizm wydaje się być zbawienny. – W ciągu kilku miesięcy w designie biur zmieniło się wiele. Modne w ostatnich latach wzbogacanie wnętrz publicznych o elementy wystroju jak poduszki, dywaniki, drobiazgi dekoracyjne przestanie być tak popularne. Przestrzenie, gdzie przebywają ludzie muszą być proste, łatwe do utrzymania w czystości – komentuje Maciej Sobolewski, sales manager Poland Knauf Ceiling Solutions. 

W ten trend wpisuje się właśnie nowe biuro firmy LUCRON Development. Pomimo tego, że firma jest jednym z największych deweloperów mieszkaniowych na Słowacji, postawiła na skromny design w swojej siedzibie. 

Największym zaskoczeniem dla wchodzących do biura jest witająca ich osoba w recepcji. To nie kto inny… jak sam wchodzący, bowiem na wprost drzwi wejściowych recepcyjna lada wyłożona jest dużym lustrem. Miły element zaskoczenia dla gości. A dla pracowników szybki test czy aby na pewno wyglądają dziś doskonale i mogą żwawym krokiem wejść do części office.

Sufity akustyczne – design nad głową
Biuro, o całkowitej powierzchni 1.500 mkw. - podzielono na dwie strefy: północną – klasyczną, z układem stałej pracy przy biurkach, i południową nastawioną na elastyczny model współpracy. Dlatego w tej drugiej strefie zlokalizowano duże stoły do spotkań.

Obie strefy wyróżniają ciepłe, drewniane okładziny. Ale też dobra akustyka. Projektanci sufity potraktowali nie tylko jako element wpływający na kształtowanie przyjaznej dla ucha i samopoczucia przestrzeni, ale też niejako element dekoracyjny. W zasadzie to jedyny wyróżnik w spokojnych, stonowanych przestrzeniach otwartych – nad głowami zawieszono rzędy pionowych płyt akustycznych Optima Baffles. Białe tafle zapewniają najwyższy poziom pochłaniania niechcianych dźwięków (klasa A), a jednocześnie pomagają doświetlić wnętrze (odbicie światła na poziomie 87%).

Zastosowane płyty sufitowe Knauf Armstrong mają jeszcze jeden element, na który od dawna patrzą właściciele budynków i powierzchni biurowych – ekologiczny haczyk. W składzie płyty, aż 77% materiałów pochodzi z ponownego przetworzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Na rodzimym rynku materiałów budowlanych przecena zagościła na dobre Biuro prasowe
2024-04-17 | 14:00

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych przecena zagościła na dobre

W marcu po raz kolejny, siódmy już z rzędu, stawki ogromnej większości grup towarowych zanotowały regres. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl, tym razem średni poziom
Nieruchomości Wojna w Ukrainie ostudziła zapał cudzoziemców do kupowania mieszkań w Polsce
2024-04-17 | 14:00

Wojna w Ukrainie ostudziła zapał cudzoziemców do kupowania mieszkań w Polsce

W 2023 r. w ręce cudzoziemców trafiło nieco ponad 14,3 tys. mieszkań, czyli minimalnie mniej niż rok wcześniej. Portal GetHome.pl ustalił, że najwięcej kupili ich obywatele Ukrainy.
Nieruchomości Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice
2024-04-17 | 13:15

Unikatowe osiedle powiększa się. ROBYG z nowym etapem Portu Popowice

Powiększa się kultowa inwestycja na tętniących życiem Popowicach we Wrocławiu. Firma ROBYG ogłosiła właśnie, że wprowadza do oferty 216 nowych mieszkań w ramach inwestycji Port

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.