Komunikaty PR

Ascetyczne biuro idealne na czasy COVID-19

2020-08-07  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Biuro słowackiej firmy LUCRON Development otwarto już jakiś czas temu, ale ascetyczny design wnętrza dopiero teraz nabiera dodatkowego sensu. W czasach wirusa im prościej i czyściej tym bezpieczniej dla pracowników. A w recepcji wchodzącego wita najbezpieczniejsza dla niego osoba…. on sam - bowiem lada recepcyjna wyposażona została w duże lustro, czym pozytywnie zaskakuje już od progu wszystkich gości i pracowników. 

Biuro powstało w centrum biznesowym Steinerka Business Center w Bratysławie. I choć otwarto jest już kilkanaście miesięcy temu to dopiero teraz spojrzeć na nie można pod zupełnie nowym kątem – czyli bezpieczeństwa higienicznego. 

Czysto, gładko, ascetycznie
Wnętrza stworzyli specjaliści z pracowni Architekci Čechvala. Kiedy powstawały mogły wydawać się trochę odmienne od panujących aktualnie trendów. Nie ma tu nadmiaru kolorów, barw, dodatków. Przestrzenie nie przytłaczają nadmiarem. Jest w nich za to dużo spokojnych tonacji – biel i czerń, drewno, szarości.

Dziś z perspektywy czasu, i nowej ery jaką w biurach narzucił COVID-19, ten ponadczasowy minimalizm wydaje się być zbawienny. – W ciągu kilku miesięcy w designie biur zmieniło się wiele. Modne w ostatnich latach wzbogacanie wnętrz publicznych o elementy wystroju jak poduszki, dywaniki, drobiazgi dekoracyjne przestanie być tak popularne. Przestrzenie, gdzie przebywają ludzie muszą być proste, łatwe do utrzymania w czystości – komentuje Maciej Sobolewski, sales manager Poland Knauf Ceiling Solutions. 

W ten trend wpisuje się właśnie nowe biuro firmy LUCRON Development. Pomimo tego, że firma jest jednym z największych deweloperów mieszkaniowych na Słowacji, postawiła na skromny design w swojej siedzibie. 

Największym zaskoczeniem dla wchodzących do biura jest witająca ich osoba w recepcji. To nie kto inny… jak sam wchodzący, bowiem na wprost drzwi wejściowych recepcyjna lada wyłożona jest dużym lustrem. Miły element zaskoczenia dla gości. A dla pracowników szybki test czy aby na pewno wyglądają dziś doskonale i mogą żwawym krokiem wejść do części office.

Sufity akustyczne – design nad głową
Biuro, o całkowitej powierzchni 1.500 mkw. - podzielono na dwie strefy: północną – klasyczną, z układem stałej pracy przy biurkach, i południową nastawioną na elastyczny model współpracy. Dlatego w tej drugiej strefie zlokalizowano duże stoły do spotkań.

Obie strefy wyróżniają ciepłe, drewniane okładziny. Ale też dobra akustyka. Projektanci sufity potraktowali nie tylko jako element wpływający na kształtowanie przyjaznej dla ucha i samopoczucia przestrzeni, ale też niejako element dekoracyjny. W zasadzie to jedyny wyróżnik w spokojnych, stonowanych przestrzeniach otwartych – nad głowami zawieszono rzędy pionowych płyt akustycznych Optima Baffles. Białe tafle zapewniają najwyższy poziom pochłaniania niechcianych dźwięków (klasa A), a jednocześnie pomagają doświetlić wnętrze (odbicie światła na poziomie 87%).

Zastosowane płyty sufitowe Knauf Armstrong mają jeszcze jeden element, na który od dawna patrzą właściciele budynków i powierzchni biurowych – ekologiczny haczyk. W składzie płyty, aż 77% materiałów pochodzi z ponownego przetworzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.