Komunikaty PR

Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami

2023-09-29  |  00:22
Biuro prasowe

Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie wykonane z odzyskanych zaworów, rur i transformatorów, stare fotografie w formie obrazów, a także znalezione i wyeksponowane w gablotach ręcznie pisane dzienniki pracowników to tylko kilka historycznych artefaktów dawnej elektrowni miejskiej, które zaskoczą gości. 

Otwarcie hotelu Barceló Warsaw Powiśle sfinalizowało proces zagospodarowania wszystkich budynków w kompleksie Elektrowni Powiśle, zarządzanym przez Tristan Capital Partners i White Star Real Estate. Inwestycja ta wzmacnia również międzynarodową ekspansję Barcelo Hotel Group w Europie Centralno-Wschodniej. Pierwsi goście zostali tu przyjęci w czerwcu bieżącego roku.

Nasz hotel to nie tylko przystań dla podróżujących z całego świata, ale także wyraz naszej pasji do piękna i gościnności. Po raz pierwszy Barceló Group wkroczyło na polską scenę hotelową i to w tak szczególnym miejscu. Lokalizacja w kompleksie Elektrowni Powiśle to hołd dla historii tego miejsca, a jednocześnie nowy rozdział w komfortowej podróży i zachęta do odkrywania tego magicznego zakątka Warszawy, gdzie nowoczesność spotyka się z historią. Barceló Warsaw Powiśle staje się także istotnym centrum biznesowym – mówi Agnieszka Tucharz, Dyrektor Generalny Barceló Warsaw Powiśle.

Wnętrze hotelu zostało zaprojektowane spójnie z koncepcją całego kompleksu dawnej elektrowni miejskiej.

Bardzo nam zależało, aby każdy element wystroju został potraktowany przez architektów z szacunkiem dla jego historycznej wartości. Udało nam się tchnąć drugie życie w stare zawory, izolatory czy rury, które zostały przekształcone przez architektów z White Star Real Estate w efektowne oświetlenie. Dodatkowo w naszym archiwum znaleźliśmy dzienniki codzienne pracowników elektrowni miejskiej z każdego dnia działalności od 1953 roku. Postanowiliśmy wyeksponować je w gablotach na poziomie +1, dzięki czemu możemy obserwować ciekawą zmianę charakteru pisma, począwszy od eleganckiego stylu lat 50. i 60. aż po niewyraźne notatki z lat późniejszych. Hotelowa część inwestycji dopełnia naszą koncepcję stworzenia miejsca, w którym historia spotyka się z nowoczesnością i służy nie tylko lokalnej społeczności, ale też turystom, którzy oprócz Elektrowni Powiśle w najbliższym otoczeniu znajdą jedne z głównych atrakcji turystycznych miasta jak Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto czy Muzeum Chopina. Te wszystkie walory sprawiają, że Elektrownia Powiśle jest ważnym punktem na mapie Warszawy i wizytówką Powiśla – podkreśla Dariusz Domański, Managing Partner, Poland w White Star Real Estate.

Ręcznie pisane dzienniki to niejedyne dziedzictwo kulturowe dawnej elektrociepłowni w hotelu Barceló. Na uwagę zasługują oprawy oświetlenia, które zostały wykonane z perforowanej obudowy transformatorów i dziś tworzą oryginalny wzór na ścianach baru w lobby. Drewniane półki w bibliotece na parterze zawierają wiele przedmiotów z kolekcji historycznych artefaktów Elektrowni Powiśle, w tym kilka mierników Brown Boveri. Były to rzadkie „szwajcarskie zegarki” świata elektryczności, sięgające początków produkcji elektrycznej. W strefie konferencyjnej na poziomie +1 znajduje się rzadki rysunek przedstawiający etapy produkcji energii elektrycznej w elektrowni, począwszy od windy węglowej, przez budynek kotłów (D1), aż po turbinę i generatory w budynku maszyn. Hotel wypełniają historyczne fotografie, z których większość pochodzi z lat 20. i 30. XX wieku. Wzrok przyciągają m.in. zdjęcia warszawskich mostów z lat 30., znajdujące się w strefie konferencyjnej na poziomie +1. 

Nad koncepcją projektu pracowali eksperci z APA Wojciechowski Architekci. 

Budynek hotelu Barceló w naturalny sposób zamyka najbardziej wyeksponowany od strony Wisły fragment kompleksu Elektrowni Powiśle. Narożny „zamek w architekturze” został osiągnięty poprzez starannie przemyślaną kompozycję brył i materiałów. Zarówno kolory, proporcje, jak i detale są w budynku hotelu spójne z projektem Elektrowni Powiśle – cały obiekt stanowi konsekwentną i jednorodną kompozycję funkcjonalno-przestrzenną. Istotne elementy architektury hotelu to przeszklony łącznik, dzięki któremu wyeksponowano historyczną ścianę sąsiedniego budynku D3, basen na dachu, a także tzw. „gwizdek” na parterze, umożliwiający swobodne przejście dziedzińcem Elektrowni Powiśle – mówi Michał Sadowski, wiceprezes, współwłaściciel i architekt-partner w APA Wojciechowski Architekci.

Wnętrza hotelu Barceló Warsaw Powiśle powstały dzięki połączeniu industrialnego stylu charakterystycznego dla kompleksu obiektów Elektrowni Powiśle z elementami nawiązującymi do czasów początku XX wieku w Warszawie oraz atmosfery hoteli hiszpańskiej marki. Materiały takie jak cegła rozbiórkowa, metalowe siatki, czarna blacha walcowana i blacha ryflowana, perforowana oraz rdzawa, beton czy szkło ryflowane zostały zestawione z elementami, które nieco zmiękczają industrialne wykończenie, dodając wnętrzom elegancji. Na szczególną uwagę zasługują zabudowy z dębu oraz komfortowe meble w tkaninach i skórach wysokiej jakości. Założeniem projektowym dla lobby wejściowego, recepcji i strefy wypoczynkowej z przylegającą biblioteką było nie tylko otwarte i ciepłe przyjęcie gości hotelowych, ale także harmonijne współgranie z otoczeniem hotelu, podkreślające widoki na historyczną oraz nową tkankę urbanistyczną Powiśla – wyjaśnia Marta Wierusz, architektka prowadząca zespół wnętrz APA Wojciechowski Architekci.

Na uwagę zasługuje również wystrój pokoi hotelowych – nawiązuje on do stylistyki części wspólnych hotelu. Charakterystycznym elementem są duże industrialne okna. Parapet umiejscowiony nieco powyżej podłogi pozwala na podziwianie zewnętrznych widoków z niemal każdego miejsca w pokoju.

Hotel Barceló Warsaw Powiśle oferuje 151 pokoi, 6 nowoczesnych sal konferencyjnych, restaurację Etiuda z biznesowym menu lunchowym i daniami a la carte, a także bar B-Heaven z sezonowym basenem na dachu i tarasem, z którego widok rozpościera się na panoramę wschodniej części Warszawy.

Barceló Hotel Group

Barceló Hotel Group – będąca częścią Barceló Group -  jest drugą co do wielkości siecią hotelową w Hiszpanii i należy do 30 największych na świecie pod względem ilości pokoi. Grupa posiada ponad 280 4 i 5-gwiazdkowych hoteli miejskich i kurortowych, łącznie ponad 62 000 pokoi w 25 krajach i sprzedawanych pod markami: Royal Hideaway Luxury Hotels & Resorts, Barceló Hotels & Resorts, Occidental Hotels & Resorts and Allegro Hotels. Barceló Hotel Group jest również częścią grupy the Crestline Hotels & Resorts, niezależnej firmy hotelarskiej posiadającej 130 obiektów.

O Elektrowni Powiśle

Zlokalizowana w sercu Warszawy Elektrownia Powiśle łączy ponad 100-letnią historię i zabytkową architekturę z nowoczesnością, tworząc niezwykły charakter tego miejsca. W zrewitalizowanych wnętrzach dawnej Elektrowni, zarządzanej przez Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate, swoją przestrzeń znalazło ponad 90 polskich i zagranicznych marek, liczne restauracje serwujące kuchnie z różnych zakątków świata oraz pierwsza w Polsce strefa piękna – Beauty Hall, w której można skorzystać z usług kosmetycznych na najwyższej jakości. Przestrzeń Elektrowni Powiśle to także 90 apartamentów na wynajem, 3 budynki biurowe oraz hotel butikowy sieci Barceló. Elektrownia Powiśle tętni życiem każdego dnia, a jej niepowtarzalny charakter oraz liczne wydarzenia artystyczne, kulturalne czy modowe sprawiają, że jest to miejsce, do którego chce się wracać.

O APA Wojciechowski Architekci

APA Wojciechowski Architekci istnieje od 30 lat. Obecnie zatrudnia około 120 architektów w Warszawie i Trójmieście, a ich projekty realizowane są w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w Ukrainie oraz na Litwie. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju biuro poszukuje takich rozwiązań projektowych, które w ramach założonego budżetu przyniosą największe ekologiczne, ekonomiczne i społeczne korzyści. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzają liczne certyfikaty dla budynków i nagrody za zielone budownictwo. Najsłynniejsze realizacje pracowni to między innymi: Elektrownia Powiśle, Skyliner, The Park Warsaw, Latarnia i Port (Port Praski) w Warszawie, Riverview, FORMAT, Officyna, Alchemia w Gdańsku, Kielecka 2 (K2) w Gdyni, The Park Kraków oraz Centrum Południe i Business Garden Wrocław, White Square Office Center i White Gardens Office Center w Moskwie, UNIT.City w Kijowie, Lviv.Tech.City we Lwowie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.